Banskobystrický kraj

Polícia vykoná kontrolu premávky v okresoch Brezno a Rimavská Sobota

Policajti vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti, uviedla hovorkyňa.

Peter Jánošík vystavuje v galérii v Štiavnici Nenápadnú kresbu

Ako informujú organizátori výstavy, Jánošík sa narodil v Banskej Štiavnici, kam sa po absolvovaní vysokoškolského štúdia vrátil.

V Stredoslovenskej galérii v Bystrici je prvá časť výstavy Moravčíka

Na realizácii výstavy sa podieľali umelci a autorovi blízki priatelia Dalibor Bača, František Demeter, Tomáš Džadoň, Jana Kapelová, Svätopluk Mikyta, Lucia Nimcová, Martin Piaček.

V Klenovci sa auto prevrátilo do rieky Rimava

Pacientovi, ktorý nejavil známky života a bol podchladený, poskytla prvú pomoc okoloidúca kolegyňa - vodička z rýchlej lekárskej pomoci (RLP) Hnúšťa, ktorá bola v ten deň mimo služby.

Multikultúrny festival vo Fiľakove je spojený s vianočným jarmokom

Program bude spestrený interaktívnym predstavením a ohňovou šou pouličných žonglérov.

Divadlo Štúdio tanca začalo štvordňové oslavy 20. výročia

Banskobystrické divadlo začalo svoje pôsobenie pod vedením Zuzany Ďuricovej Hájkovej ešte v roku 1998.

V obci Šíd sa strieľalo: Dvaja zranení

K streľbe došlo medzi dvomi mužmi, ktorí spolu cestovali v osobnom aute.,aktualizované 

V Banskej Bystrici odsúdili muža za hajlovanie

Obvinený sa dopustil prečinu prejavu sympatií k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd tým, že v septembri tohto roku na parkovisku v Šenkviciach, počas policajnej kontroly, štyri razy zakričal: Heil, Hitler.

V Lučenci sa začali dvojdňové Vianočné trhy

Sprievodnými podujatiami sú rozdávanie sladkostí, živý betlehem, vozenie na koči a fotografovanie v kresle pred stromčekom.,aktualizované 

Novozvolený starosta Ostrého Grúňa J. Remenár na svoj úrad stále čaká

Podľa jeho slov súčasná starostka iniciovala stretnutie, na ktorom ho informovala, že chce dokončiť rozpracované veci a preto chce zastupiteľstvo zvolať na 21. decembra, no s tým nesúhlasil.

Vila D. Skuteckého je uzavretá, reštaurujú a skúmajú jeho maľby

Na otvorenie a postupné odhaľovanie zreštaurovaných malieb a ich analýz sa návštevníci môžu tešiť už od marca 2019, informovala Katarína Baraníková.

Polícia: V okresoch B. Bystrice a Žiaru bude vo štvrtok kontrola

Vodiči nemusia byť zastavení priamo na ceste, ale rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle polícia držiteľovi vozidla poštou.

Hepatológ Ľ. Skladaný a sestra J. Vnenčáková získali ceny od pacientov

Pozitívna spätná väzba pre lekárov a sestry je veľmi podstatná, pri liečení pacientov sú nenahraditeľní a patrí im zaslúžený rešpekt a úcta, zdôraznila ministerka Kalavská.

Kraj podáva žalobu na súd, pre cestujúcich sa tým nič nemení

Ako predseda BBSK Lunter zdôraznil, po štvormesačnom hľadaní mimosúdneho riešenia situácie vo verejnej doprave so súčasnými dopravcami v kraji, už nemajú inú možnosť.

Hriňová získala z eurofondov vyše 324.000 eur na opatrovateľskú službu

Projekt má prispieť k tomu, aby seniori, ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím a nepriaznivým zdravotným stavom nezostávali opustení, izolovaní, bez finančných prostriedkov.

Ivan B. z okresu Pezinok mal vedome šíriť vírus HIV

Zároveň čelí 51-ročný Ivan B. spolu s 18-ročnou Vanessou P. z okresu Malacky aj obvineniu zo zločinu poškodenia zdravia.

Múzeum v Kremnici pripravilo na záver roka Rozprávkové Vianoce

Ich témou je obľúbená rozprávka Anjel Pána.

Dopravcovia napriek sporu s krajom vyrazia v novom roku na svoje trasy

Predstavitelia SAD zdôraznili, že BBSK je podľa zákona príslušným správnym orgánom v prímestskej autobusovej doprave a z pozície objednávateľa je zodpovedný za udržiavanie verejnej dopravy.

Zvolenská primátorka L. Balkovičová má byť jedinou sobášiacou v meste

Aj keď niektorí poslanci v rozprave upozorňovali na to, že primátorka nebude môcť z rôznych objektívnych dôvodov mladých ľudí každý týždeň oddávať, väčšina poslancov zmenu návrhu nepripustila.