< sekcia Banskobystrický kraj

Zvolenský futbalový štadión s dotáciou od štátu bude pre mesto drahší

Ilustračné foto. Foto: TASR/Branislav Račko

Pôvodný futbalový štadión by mal vo výsledku výrazne zmeniť tvár.


Zvolen 7. októbra (TASR) - Prestavba futbalového štadióna vo Zvolene, na ktorý ide aj 750.000 eur ako dotácia od štátu, bude pre tamojšiu samosprávu výrazne drahšia ako sa predpokladalo. Aktuálne prepočty dokonca hovoria o 1,7 milióna eur namiesto pôvodných pol milióna eur.

Ako odznelo na mestskom zastupiteľstve, cenu zdvihli najmä stavebné materiály. Predbežne sa totiž počítalo, že tzv. obslužné objekty, ako sú šatne, pokladne či sociálne zariadenia, budú kontajnerového typu. "Keďže ale do tohto objektu musí byť ukotvená východná tribúna, projektant ho navrhuje murovaný," uviedol hlavný architekt mesta Zvolen Peter Kašša.

Podľa primátorky Lenky Balkovičovej sa súťaž na spracovanie projektovej dokumentácie, ktorá už rozpracovala všetky stavby, podrobne vyhlasovala až po uzatvorení zmlúv medzi Slovenským futbalovým zväzom a mestským futbalovým klubom.

Mesto si však dalo urobiť prieskum ponúk na dodávateľa prác a najnižšia ponuka na realizáciu bola vo výške jedného milióna eur. Mesto preto predpokladá, že projektovaná suma 1,7 milióna eur sa nakoniec zníži. Práce by sa pri tom mali ukončiť už do 30. júna 2016.

Pôvodný futbalový štadión by mal vo výsledku výrazne zmeniť tvár. Centrálna tribúna sa má zbúrať a na jej mieste vyrastie nová s rozlohou 70 x 9 metrov. Bude to dvojpodlažný objekt so 14 šatňami, z ktorých budú hráči vstupovať priamo na ihrisko. V objekte budú navyše priestory pre hostí, médiá, delegátov a rozhodcov. Nový štadión, ktorý bude využívať najmä domáci druholigový futbalový klub, by mal mať kapacitu 1759 miest.