Banskobystrický kraj

Súčasná hlava Fiľakova A. Agócs je jediným kandidátom na primátora

Situácii, že vo voľbách nebude mať konkurentov, vďačí podľa vlastných slov splneniu sľubov, otvorenosti i transparentnosti samosprávy, ako aj novému typu komunikácie medzi mestom a občanmi.

V Štiavnických Baniach začali s postupnou obnovou kláštorného komplexu

Samospráve sa tento rok podarilo získať z ministerstva kultúry dotáciu vo výške 10.000 eur, ktorú použije na projekt sanácie objektu a výmenu časti okien.

V Banskobystrickom kraji rastie počet chrípkových ochorení

Na ARO je v súčasnosti v kraji chorých 3750 ľudí. Predstavuje to prepočítanú chorobnosť 1283 na 100.000 osôb. Počet chorých na chrípku je aktuálne 267, čo je chorobnosť 92 osôb na 100.000 obyvateľov.

Organizátori Big Air v Kremnici avizujú,že v zime dajú podujatiu pauzu

V závislosti od situácie na miestnom kúpalisku a dohody s majiteľom sa však chcú v lete 2019 pokúsiť o usporiadanie druhého ročníka letnej verzie BAVM.

Výstava prezrádza, čo bolo na Starom zámku v Banskej Štiavnici

Odmenou za výstup na najvrchnejšie poschodie veže, ktoré bolo pravdepodobne pristavené až v 16. storočí, je okrem výhľadu na celé mesto aj výstava ilustrácií, vedút a fotografií Banskej Štiavnice.

Súboj o kreslo primátora Kremnice zvedú traja kandidáti

O priazeň voličov sa uchádza súčasný primáto Alexander Ferenčík, ekonóm a analytik Martin Novodomec a knihovník Jaroslav Slašťan.

V dedine Beluj sa pokúsia utvoriť slovenský rekord o najväčší šúľanec

Starostka Monika Zlesíková priblížila, že podujatie s bohatým programom sa koná v obci aj napriek tomu, že organizátorom počasie nepraje.

Vodiči pripravte sa na obmedzenia,vo V. Krtíši pribudne kruhový objazd

Mesto tento projekt financuje z vlastných zdrojov. Rozpočet predstavuje sumu vyše 98.000 eur.

Na cestách okresu Brezno bude v sobotu policajná kontrola

väV rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke.

Pri obnove ihriska vo Fiľakove zachránili aj 50-ročný detský kolotoč

Pôvodne mal byť síce odstránený, ale voči tomuto zámeru protestovalo veľa obyvateľov mesta, ktorí svoj zamietavý postoj prezentovali aj na sociálnej sieti.

Centrum B. Bystrice opäť ožije svetelným divadlom i živým umením

Festival svetla a tieňa, ktorý potrvá do soboty (22.9.) do 23.00 h, patrí medzi najväčšie umelecké podujatia v Banskej Bystrici a rozohrá svetelné príbehy na viac ako 20 miestach.

Hasiči zasahujú v Haliči pri požiari strechy pekárne

Po príchode hasičskej jednotky bol požiar lokalizovaný.

Šéf Banskobystrického kraja Lunter predstavil priority rozpočtu 2019

Návrh zatiaľ ešte neprešiel cez komisie, konkrétne čísla by tak mohli byť nepresné alebo zavádzajúce a keďže neprešiel cez komisie, nezaoberali sa ním ešte ani poslanecké kluby v krajskom parlamente.

Nezvestný muž z Tornale sa od roku 2016 neozval, pátra po ňom polícia

Nezvestný muž je vysoký 178 centimetrov, strednej postavy, má čierne kučeravé vlasy a hnedé oči. Na ľavom ramene má vytetovanú lebku.

V Sielnici sa začína XXIII. ročník Gorazdových organových dní

Organisti z B. Štiavnice, Michaloviec, O. Polhory, Prievidze, Prešova, Tvrdošína a Zákamenného počas 3 dní absolvuje program, ktorého vyvrcholením bude prehliadka interpretačného umenia účastníkov.

Vo Fiľakove budú nový elektromobil využívať zamestnanci mesta či školy

Po prieskume trhu mesto nakoniec vybralo 7-miestny model japonského výrobcu. Jeho kúpu fond podporil sumou 30.000 eur, samospráva transakciu dofinancuje sumou 9740 eur.

SERIÁL: Na Starých Horách sa zabúda, krivdy nahrádzajú chvíle šťastia

Podľa ústneho podania obyvateľov sa vznik prameňa odvodzuje z čias občianskych nepokojov v 17. storočí, keď okolie Starých Hôr bolo v rukách protestantského vojska.

Vo Veľkom Krtíši pokračujú rekonštrukcie miestnych komunikácii

Práce na základe výsledkov verejného obstarávania realizuje spoločnosť Strabag.

Súčasná primátorka Lučenca bude mať vo voľbách dvoch vyzývateľov

Do Mestského zastupiteľstva v Lučenci bude kandidovať spolu 84 záujemcov.