Banskobystrický kraj

V Brezne stavajú športovo-relaxačný komplex pre všetkých

Na ploche viac ako 2000 štvorcových metrov by podľa projektu mala vyrásť športová hala za vyše 1,7 milióna eur.

Banská Bystrica má tri prístroje, ktorými laici zachránia ľudský život

Prístroj pomáha pri poskytovaní prvej pomoci tým, že pomocou elektrického výboja je schopný obnoviť správny srdcový rytmus.

Súd odročil pojednávanie s vodičom unikajúcim pred policajtmi

Incident sa stal v júni minulého roka. Auto unikajúce pred policajnou hliadkou viedol Michal J., spolu s ním v ňom sedeli ďalšie tri osoby.

Bratislavský kraj: Záchytky sú opätovne celospoločenskou potrebou

Zriadenie záchytky pozitívne vníma aj Viliam Dobiáš, dlhoročný záchranár a zároveň prezident Slovenského Červeného kríža (SČK) a vedúci Katedry urgentnej medicíny Slovenskej zdravotníckej univerzity.

Aprílová hodinka povie o bystrických nepolepšených svätcoch

Návštevníci hodinky sa stretnú s historikom a publicistom Františkom Neupauerom, ktorý bude hovoriť o bystrických nepolepšených svätcoch, napríklad aj o životných osudoch S. Krčméryho a F. Paňáka,

Zranenú ženu po nehode pri Bušinciach prevážal záchranársky vrtuľník

Pozemní záchranári zranenú ženu na mieste nehody ošetrili a previezli k pristávacej ploche vo Veľkom Krtíši, kde pristál záchranársky vrtuľník.

Asi 300 detí z 5 škôl naplnilo pri čistení Zvolena odpadom 77 vriec

Najviac odpadu nazbierali vo Višňovskom parku, na Zlatom Potoku v okolí základnej školy a na turistickom chodníku smer Červený Medokýš, a to napriek tomu, že sa mnohé z lokalít pravidelne čistia.

Vyradenie sekvoje zo zoznamu chránených stromov sa Kremničanom nepáči

S vyradením tohto stromu zo zoznamu nesúhlasia podľa jeho slov ani samotní majitelia. Rovnaký názor má aj mesto Kremnica.

V júni bude na zámku vo Zvolene už 45. ročník zámockých hier

Festival prinesie zvučné mená a divadelné skvosty. Na svoje si prídu milovníci pútavého spracovania slovenskej klasiky, komediálneho žánru aj odkazu silných historických tém.

Dobrovoľníci vyčistili a pripravili Jelšavský hrad na letnú sezónu

Hrad vyčistili od náletových drevín, odstránili stromy padnuté počas veternej kalamity a upravili aj vyše 500 metrov prístupového chodníka od lesnej cesty až k hradnému bralu.

Kremnickí poslanci rozdelili rezervný fond, peniaze pôjdu aj na Skalku

Najviac finančných prostriedkov, a to celkom 320.000 eur, vyčlenili poslanci na rekonštrukciu telocvične na Ulici Jula Horvátha, ktorá by sa podľa Ferenčíka mala dokončiť tento rok.

Iniciatíva a premiér sa nezhodujú v otázke financovania ciest v BBSK

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) má údajne v havarijnom a nevyhovujúcom stave viac ako 1100 kilometrov ciest, to je takmer 50 percent zo všetkých.

Nová autobusová stanica Terminal má už druhé prestížne ocenenie

Porota súťaže Stavba roka 2017, zložená z odborníkov slovenskej architektúry a stavebníctva, vyzdvihla predovšetkým vybudovanie jedinečného spoločného priestoru verejnej dopravy a komplexných služieb.

Banskobystričania otvoria letnú sezónu posledný aprílový víkend

Slávnostné odpočítavanie a spustenie fontány má prebudiť Banskú Bystricu zo zimného spánku.

O význame práv duševného vlastníctva sa dozvedia aj študenti

V sprievodnom programe nechýba výstava falšovaného tovaru zaisteného pri konaní colných orgánov či tvorivá dielňa pre deti s možnosťou zhotoviť si vedecké hračky.

Nadšenci môžu v apríli obdivovať historické vozy v Banskej Bystrici

Na retro výstave vozidiel majú svojich zástupcov i značky Tatra, Chevrolet, Derby Bentley a nechýba ani niekoľko druhov známeho Transporteru od spoločnosti Volkswagen.

Na železničnom úseku Medzibrod-Slovenská Ľupča bude od pondelka výluka

ŽSR budú vykonávať opravu lôžka koľaje, dosýpať štrk, smerovo a výškovo upravovať koľaj a aj štrkové lôžko. Ľudí v tomto úseku prepravia náhradnou autobusovou dopravou.

Na zámku vo Zvolene bude výstava Dedičstvo Karola Veľkého

Okrem cenných exponátov z obdobia Karola Veľkého zo strednej a západnej Európy, návštevníci uvidia i najkrajšie nálezy z výskumov na tamojšom Pustom hrade, hradiskách v Môťovej, Detve i Poiplí.

Dobrovoľníci budú čistiť od odpadu celý tok rieky Muráň

Rieka Muráň a jej prítoky Lehotský potok a Zdychavka sú s priľahlými pozemkami súčasťou chráneného územia európskeho významu Alúvium Muráňa.

Krupina získalo na revitalizáciu sídliska 551.383 eur z eurofondov

Na sídlisku žije dnes takmer 20 % obyvateľov mesta.