Banskobystrický kraj

Múzeum Prvého slovenského gymnázia počas leta otvorené aj cez víkend

Múzeum väčšinou navštevujú Slováci, medzi návštevníkmi však už boli aj Česi, Rakúšania, Nemci, Švajčiari, Holanďania, Španieli, Rusi či Austrálčania.

Požiar pod Kráľovou hoľou je už uhasený, hasičom pomohli aj búrky

Oheň zasiahol plochu zhruba 50 x 50 metrov štvorcových a je už uhasený. Horelo v nedostupnom teréne pod Kráľovou hoľou a hasičom tentoraz pomohli aj intenzívne búrky.

Chorobnosť v Banskobystrickom kraji klesá, je však vyššia než vlani

Z hľadiska veku je aktuálne najvyšší počet chorých na ARO u ľudí v produktívnom veku od 20 do 59 rokov a pomerne vysoká chorobnosť je i u najmenších detí do päť rokov.

Nové kúpalisko v Hriňovej bude mať tri menšie bazény

Úpravou vznikne 25-metrový plavecký bazén so siedmimi dráhami, druhý bazén bude relaxačný a tretí detský.

Na stanici Zvolen bude počas víkendu stáť Prezidentský vlak

Ide o súpravu, ktorej jednotlivé vozne boli vyrobené pre potreby bývalých československých prezidentov. V Prezidentskom vlaku je tiež zriadená aj expozícia.

Folklórne slávnosti v Detve sa začínajú pozvánkou heligonkárov

Tohtoročné slávnosti sú venované dvom osobnostiam folklóru, jubilantom Milanovi Križovi a Igorovi Kovačovičovi.

Múzeum v Rimavskej Sobote vystavuje zreštaurované olejomaľby

Tri diela, ktoré prešli komplexným reštaurovaním, daroval múzeu v Rimavskej Sobote pravnuk Júliusa Sándyho, maďarský výtvarník Tamás Konok.,aktualizované 

Leteckí záchranári pomáhali 54-ročnému mužovi, ktorý spadol zo strechy

Vrtuľník pristál na futbalovom ihrisku v Krahulách. Ich posádka si od rýchlej zdravotnej pomoci prevzala do svojej starostlivosti pacienta s poranením panvy, ramena a podozrením na zlomeninu stehna.

SERIÁL: Štiavnické strašidlo malo byť výkladnou skriňou bývalej Plety

Pleta ako podnik vyrábala 6,5 milióna kusov pletených výrobkov a nemal poriadnu výrobnú halu. Roky sa o to vedenie podniku snažilo a nakoniec sa v roku 1988 aj konečne začala stavať.

Z okresov Brezno a B. Bystrica sa viac ľudí vysťahovalo, než prišlo

Z celkovej štatistiky demografie Banskobystrického samosprávneho kraja za minulý rok vyplýva, že došlo k úbytku obyvateľstva v 12 z 13 okresoch kraja.

Cyrilometodská púť v obci Selce vyvrcholí v kostole

Podujatie Cyrilometodská púť v Selciach už tradične trvá niekoľko dní.

Prázdniny pri Počúvadle spestrí premietanie pod holým nebom

Návštevníci sa môžu tešiť na filmy, ako Tri bilbordy kúsok za Ebbingom, Ako sa stať zlatokopom, Alibi na mieru, Matky rebelky či Kingsman: Zlatý kruh.

Obnovené školské ihrisko vo Zvolene má slúžiť aj verejnosti

Na mieste niekdajšieho školského ihriska bol opravený guliarsky sektor a doskočisko. Na bývalom hádzanárskom ihrisku sú multifunkčné ihriská pre malý futbal, tenis, basketbal a volejbal.

Počas uplynulého roka Fiľakovo ušetrilo vyše 352.000 eur

Ušetrené peniaze putovali do rezervného fondu, ktorý mesto plánuje využiť na dofinancovanie rozbehnutých investičných projektov. Ide predovšetkým o cezhraničný projekt na revitalizáciu podhradia.,aktualizované 

Zo zvolenského gymnázia bude multifunkčný priestor

Prvá fáza revitalizácie objektu sa dotkne rekonštrukcie telocvične a priľahlého ihriska, ktoré budú môcť obyvatelia Zvolena opäť využívať.,aktualizované 

Detskí onkologickí pacienti v B. Bystrici budú využívať kanisterapiu

Nemocnica získala minulý mesiac kladné stanovisko z ministerstva zdravotníctva k jej zavedeniu pre deti s onkologickým ochorením.

Podujatie Čaro keramiky spestrí tvorivý koridor či hravý pokrovec

Je určené tým, ktorí chcú využiť svoju kreativitu. Bude vytvorený 'tvorivý koridor' s možnosťou vyskúšať si prácu s hlinou modelovaním, liatím do formy, zdobením či točením na historickom hrnčiarskom kruhu.

Zvolenská cesta v Banskej Bystrici bude v nedeľu uzavretá

Zvolenská cesta bude celkovo uzavretá v úseku od Iliašskej cesty po križovatku pri predajni Hyundai. Zároveň dôjde k čiastočnej uzávere miestnej komunikácie v úseku od predajne AAA auto po križovatku s Iliašskou cestou.

Protipovodňové opatrenia v Žiari nad Hronom ochránia aj rómsku osadu

Navrhované úpravy budú stáť približne 693.000 eur.

V okrese B. Bystrica rozvody medziročne stúpli

Lepšie je na tom okres Brezno, kde podľa ŠÚ SR vlani uzavrelo manželstvo 309 párov a rozviedlo sa ich 84, čo predstavuje 27,2 rozvodov na stovku uzavretých manželstiev.