< sekcia Basketbal

BASKETBAL: Piešťanské Čajky vyhrali na palubovke Adana Aski 72:63

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

O týždeň v stredu privítajú v basketbalovom Európskom pohári FIBA na domácej pôde ďalší klub z krajiny polmesiaca Besiktas Istanbul.

Adana 2. decembra (TASR) - Piešťanské Čajky uspeli vo svojom štvrtom vystúpení v basketbalovom Európskom pohári FIBA. Slovenský vicemajster zvíťazil v stredu na palubovke tureckej Adana Aski 72:63. Zverenky trénera Martina Pospíšila tak majú v A-skupine bilanciu 2:2, o týždeň v stredu privítajú na domácej pôde ďalší klub z krajiny polmesiaca Besiktas Istanbul.

Čajky mali výborný vstup do zápasu a za prvé tri minúty si vypracovali vysoký náskok 10:0 po koši Engelmanovej. Domáce potom znížili na 6:10, no presné strely Engelmanovej a Parkerovej poslali Piešťany do vedenia 14:6. Do konca prvej štvrtiny však ich náskok klesol na tri body (18:15). V 14. minúte premenila De Souzová pokus spoza trojkového oblúku a bolo vyrovnané (23:23). Pospíšilove zverenky si do polčasu vypracovali ešte jeden päťbodový náskok, no aj ten ich súperky zmazali a v prestávke viedli 37:36.

Po nej síce strelila prvý kôš domáca De Souzová, no hosťujúce hráčky opäť predviedli parádny úvod polčasu a 11-bodovou sériou sa dostali do vedenia 47:39. Strelecky sa darilo najmä dvojici Engelmanová a Krč-Turbová, ktoré sa do tohto momentu postarali o 27 bodov. Opäť to však bolo ako na hojdačke - Adana sa dotiahla na rozdiel 3 bodov, Čajky kontrovali a po 30. minútach viedli už pohodlným 14-bodovým náskokom. Domáce sa v poslednej desaťminútovke snažili zdramatizovať duel, no Piešťany si záver ustrážili a tak sa tešili z druhej skupinovej výhry pomerom 72:63.

Európsky pohár FIBA - A-skupina:

Adana Aski - Piešťanské Čajky 63:72 (37:36)

Najviac bodov Adana: Williamsová 24, Sinanová a Zahuiová po 10 - zostava a body Piešťany: Engelmanová 21, Krč-Turbová 12, Bartoňová a M. Páleníková po 9, Parkerová 8 (Oroszová 5, T. Páleníková 4, Felixová a Dudášová po 2), TH: 16/21-7/8, trojky: 5:5, fauly: 13:21

štvrtiny: 15:18, 22:18, 7:22, 19:14