< sekcia Basketbal

Piešťanské Čajky prehrali v rámci pohára FIBA v Toruni o 18 bodov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Palkovič

Posledný skupinový zápas odohrajú zverenkyne trénera Martina Pospíšila vo štvrtok 30. novembra v Rumunsku, ich súperom bude domáci tím ACS Sepsi.

Mersin 22. novembra (TASR) - Basketbalistky Piešťanských Čajok prehrali vo svojom predposlednom zápase D-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke poľskej Torune 48:66. Piešťany po tejto prehre klesli v tabuľke na nepostupové tretie miesto.

Európsky pohár FIBA - D-skupina:

MKS Katarzynri Toruň - Piešťanské Čajky 66:48 (32:28)
Najviac bodov Torune:
Cainová 25, Skobelová 15, Grigalauskytéová 11 - zostava a body Piešťan: Páleníková 15, Smithová 8, Bartáková 7, Kašpárková a Slamová po 4 (Dudášová 6, Podrugová 4, Gajdošová, Jakubcová, Letková). TH: 9/8 - 6/5, trojky: 4 - 3, os. chyby: 12:15, 270 divákov. Štvrtiny: 24:10, 8:18, 15:14, 19:6.

Lepší vstup do zápasu mali domáce basketbalistky, ktoré si udržiavali náskok od prvých minút. Ten postupne zveľaďovali a úvodnú štvrtinu vyhrali o štrnásť bodov. V druhej boli lepšie Čajky, ale polčas vyhrali hráčky Torune 32:28. Tretia časť bola najvyrovnanejšia (15:14), ale v poslednom dejstve sa domáce opäť dostali do pohodlného vedenia a napokon triumfovali o osemnásť bodov 66:48.