Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Basketbal

Basketbalistky Ružomberka prehrali v Mersine, rozhodla štvrtá štvrtina

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Liptáčky tak naďalej figurujú na poslednej 4. priečke vo svojej skupine, keď ešte ani raz nezvíťazili.

Mersin 22. novembra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali aj vo svojom piatom zápase B-skupiny Európskeho pohára FIBA na palubovke tureckého Mersinu BB 42:54.

Liptáčky tak naďalej figurujú na poslednej 4. priečke vo svojej skupine, keď ešte ani raz nezvíťazili. Posledný pohárový zápas v prebiehajúcej sezóne odohrajú zverenkyne trénera Juraja Suju v stredu 29. novembra o 17.00 h doma proti Good Angels Košice.

Európsky pohár FIBA - B-skupina:

Mersin BB - MBK Ružomberok 54:42 (19:20)
Najviac bodov Mersinu:
Thomasová 14, Yalcinová 12, Hartleyová 9 - zostava a body Ružomberka: Bozókiová 7, Kováčiková 3, Bartánusová 1, Campbellová 6, Jackovecová 7 (Brownová 3, Diawakanová 0, Mištinová 11, Janoščíková 4). TH: 12/21 - 3/10, trojky: 2 - 3, os. chyby: 12:18, 300 divákov. Štvrtiny: 10:14, 9:6, 13:13, 22:9.

Lepší vstup do zápasu mali Ružomberčanky, ktoré si udržiavali mierny náskok od prvých minút. Prvú štvrtinu vyhrali o štyri body. V druhej boli lepšie domáce hráčky, ale polčas vyhrali Liptáčky o bod 20:19. Aj po tretej časti hry na tom boli lepšie Slovenky, ktoré si držali tesný jednobodový náskok. V záverečnej štvrtine však už favorit zlepšil hru a najmä presnosť streľby a napokon triumfoval o dvanásť bodov 54:42.