Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián
< sekcia Basketbal

Boston zvíťazil nad Miami a ujal sa vedenia v sérii 1. kola play off

Útočník Boston Celtics Jayson Tatum (0) smeruje ku košu, keď útočník Miami Heat Haywood Highsmith (24) bráni v prvom polčase prvého zápasu série play-off basketbalovej NBA v nedeľu 21. apríla 2024 v Bostone. Foto: TASR/AP

Druhý duel sa hrá v noci na štvrtok opäť v Bostone.

New York 21. apríla (TASR) - Aj v druhý hrací deň play off basketbalovej NBA sa v noci na pondelok z víťazstva tešili vyššie nasadené tímy na domácich palubovkách. Vo Východnej konferencii si Boston poradil s Orlandom Miami Heat 114:94 a Milwaukee zvíťazilo nad Indianou 109:94. Na západe uspeli hráči Los Angeles Clippers proti Dallasu 109:97 a Oklahoma zdolala New Orleans 94:92.

Jayson Tatum zaznamenal v drese víťaza základnej časti z Bostonu prvé triple double v play off, keď mal 23 bodov, 10 doskokov a 10 asistencií. Za Celtics dosiahlo až šesť hráčov dvojciferný počet bodov. Tatum napriek úspešnému vstupu do play pff nebol úplne spokojný. "V záverečnej štvrtine sme výrazne poľavili, prehrali sme ju o 12 bodov a to sa nám vo vyraďovačke nesmie stávať. Heat majú svoju kvalitu a v ďalších zápasoch by sa nám takéto výpadky mohli vypomstiť," uviedol Tatum pre akreditované médiá.

Milwaukee aj bez Jannisa Antetokounmpa zvládlo prvý zápas s Indianou. Výrazný podiel mal na tom Damian Lillard, ktorý dosiahol 35 bodov a všetky boli v prvom polčase. "Dôležité bolo, že v prvých dvoch štvrtinách sme si vypracovali dostatočný náskok. Damian potvrdil svoje líderské schopnosti," povedal tréner domácich Doc Rivers.

Dallas neuspel na palubovke Los Angeles Clippers 97:109. Mavericks nepomohlo ani 33 bodov Luku Dončiča, jeho spoluhráč Kyrie Irving mal 31 bodov. Domácich potiahol James Harden, autor 28 bodov. "Od úvodných minút sme mali fyzicky navrch, čo rozhodlo o našom triumfe," zdôraznil.

Dramatický súboj medzi Oklahomou City a New Orleans rozhodol v prospech Thunder 32,5 s pred koncom Shai Gilgeous-Alexander. "Nepodarilo sa nám odpútať od súpera a tak to bola dráma. Teší ma, ako sme zvládli koncovku, sme o krok bližšie k splneniu cieľa," povedal jeden z troch kandidátov na ocenenie MVP pre najužitočnejšieho hráča základnej časti, ktorý zaznamenal 28 bodov.