Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea
< sekcia Basketbal

NBA: Cleveland triumfoval na palubovke Bostonu

Hráč Clevelandu LeBron James (vľavpo) uniká s loptou brániacemu Isaiahovi Thomasovi z Bostonu Celtics v zápase NBA na palubovke Bostonu 15. decembra 2015. Foto: TASR/AP

Najlepším strelcom Clevelandu bol LeBron James s 24 bodmi, Kevin Love pridal 20.

New York 16. decembra (TASR) - Basketbalisti Clevelandu potvrdili v zámorskej NBA post lídra Východnej konferencie. Na palubovke Bostonu triumfovali 89:77 a dosiahli tretie víťazstvo za sebou. Najlepším strelcom hostí bol LeBron James s 24 bodmi, Kevin Love pridal 20.

Cleveland sa v Bostone prezentoval skvelou defenzívou, v druhom polčase dovolil domácim iba 31 bodov. "To je vždy jeden z našich základných cieľov - intenzívne brániť na vysokej úrovni a loptu potom rýchlo posunúť do útoku. V druhom polčase sme sa 'zamkli' a nepúšťali ich pod náš kôš," povedal pre zámorské médiá James.

Milwaukee sa síce naposledy postaralo o ukončenie skvelej série Golden State bez prehry, tentoraz ale nestačilo na posledný tím Západnej konferencie LA Lakers. Domáci vyhrali 113:95 a ukončili šesťzápasovú šnúru prehier. Kobe Bryant si pripísal 22 bodov a šesť asistencií, nováčik D'Angelo Russell dosiahol kariérne maximum 19 bodov. Bucks chýbal pre problémy s kolenom ich najlepší strelec Greg Monroe.