< sekcia Basketbal

NBA: New York zdolal Brooklyn, Washington si poradil s Phoenixom

Hráč New York Knicks sa teší po tom čo strelil trojbodový kôš v zápase proti Brooklyn Nets 4. decembra 2015 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Na triumfe Knicks mal najväčšiu zásluhu Carmelo Anthony, autor 28 bodov.

New York 5. decembra (TASR) - Basketbalisti New Yorku zdolali v noci na sobotu v zámorskej NBA Brooklyn 108:91. Na triumfe Knicks mal najväčšiu zásluhu Carmelo Anthony, autor 28 bodov. Kristaps Porzingis zaznamenal jubilejný 10. double-double v sezóne.

Knicks mali zápas celý čas pod kontrolou, v jednom momente si vypracovali až 31-bodový náskok. "Chceli sme sa pred vlastnými fanúšikmi trochu predviesť a vyhrať. Súboje s Brooklynom sú zakaždým špeciálne," uviedol pre zámorské médiá líder New Yorku Anthony. Brooklyn vyhorel už v prvej štvrtine, ktorú prehral 21:42 a od tej chvíle výrazne strácal. Nepomohlo mu ani 21 bodov Brooka Lopeza. "Bola to nočná mora. Hovorí sa o nejakej rivalite, ale pokiaľ budeme takto hrať, tak žiadna nebude. Neboli sme vôbec pripravení na zápas a oni nás úplne zničili," povedal tréner hostí Lionel Hollins.

New Orlans vyhral nad Clevelandom 114:108 pp napriek streleckému predstaveniu hviezdy Cavaliers LeBrona Jamesa. Štvornásobný najužitočnejší hráč súťaže si pripísal 37 bodov, ale v predĺžení sa už nepresadil. Pelicans viedli sedem minút pred koncom riadneho hracieho času 94:81 a zdalo sa byť rozhodnuté, ale strelecký ťahúň hostí James zavelil k obratu. Zaznamenal 12 posledných bodov svojho tímu v štvrtej štvrtine a domácich musel osem sekúnd pred koncom zachrániť trojkou Jrue Holiday a poslal zápas do predĺženia. V ňom už James neskóroval, naopak domáci Anthony Davis dal šesť zo svojich 31 bodov, v zápase pridal aj 12 doskokov a pomohol "pelikánom" k iba piatemu triumfu v sezóne.

Súboj texaských rivalov vyznel lepšie pre Houston, ktorý zdolal Dallas na jeho palubovke 100:96. Vytrápil sa James Harden, ktorý v prvej polovici stretnutia premenil iba tri z 12 striel, ale nakoniec zaznamenal 25 bodov a pripísal si aj kľúčový koš, ktorý posunul rozdiel v skóre sedem sekúnd pred koncom duelu na štyri body. "Je to pre nás cenné víťazstvo. Musíme však pokračovať v nastolenom trende a ešte vylepšiť našu hru," poznamenal Harden, ktorého Rockets majú pod dočasným trénerom J.B. Bickerstaffom bilanciu päť výhier a štyri prehry. Domácim nestačilo ani 22 bodov Derona Williamsa, jeho spoluhráč Dirk Nowitzki si pripísal 16 bodov a 10 doskokov, ale jeho trojka v záverečnej minúte do koša nepadla.

Sumáre NBA:
NEW YORK KNICKS - BROOKLYN NETS 108:91 (42:21, 23:21, 27:25, 16:24)

Najviac bodov: Anthony 28, Porzingis 19 (10 doskokov), Afflalo 18 - Lopez 21, Young 18 (11 doskokov), Robinson 10, 19.812 divákov.

WASHINGTON WIZARDS - PHOENIX SUNS 109:106 (22:31, 29:29, 27:25, 31:21)

Najviac bodov: Beal 34, Sessions 18, Wall 17 - Bledsoe 22, Knight 19, Leuer 13, 17.255 divákov.

DETROIT PISTONS - MILWAUKEE BUCKS 102:95 (17:16, 34:24, 16:19, 35:36)

Najviac bodov: Jackson a Marc. Morris po 23, Drummond 17 (23 doskokov) - Middleton 21, Monroe 14 (13 doskokov), Mayo 13, 16.963 divákov.

ATLANTA HAWKS - LOS ANGELES LAKERS 100:87 (23:19, 29:17, 20:30, 28:21)

Najviac bodov: Horford 16, Millsap a Bazemore po 15 - L. Williams 18, Russell 16 (10 doskokov), Bryant 14, 19.051 divákov.

DALLAS MAVERICKS - HOUSTON ROCKETS 96:100 (28:26, 25:31, 25:21, 18:22)

Najviac bodov: D. Williams 22, Nowitzki 16 (10 doskokov), Harris 15 - Harden 25, Ariza 18, Jones 17, 20.339 divákov.

NEW ORLEANS PELICANS - CLEVELAND CAVALIERS 114:108 pp (21:27, 31:26, 32:24, 21:28 - 9:3)

Najviac bodov: Davis 31 (12 doskokov), Gordon 19, Anderson 18 - James 37, Smith 18, Love 15 (10 doskokov), 17.906 divákov.