Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Basketbal

NBA: Toronto vyhralo šiestykrát za sebou, LA Lakers utrpeli debakel

Obranca Memphis Grizzlies Mike Conley (11) sa snaží obísť obrancu Toronto Raptors Freda VanVleeta (23) v druhej polovici stretnutia NBA. Foto: TASR/AP

Los Angeles Lakers zaznamenali druhú prehru za sebou, keď v Denveri utrpeli debakel 85:117.

New York 28. novembra (TASR) - Basketbalisti Toronta zvíťazili v zápase zámorskej NBA na palubovke Memphisu 122:114 a potvrdili post lídra profiligy. Vyhrali už šiesty duel za sebou.

Raptors sa darila streľba za tri body, jeho hráči premenili 18 z 34 pokusov. Hoci na začiatku druhého polčasu prehrávali už o 17 bodov, podarilo sa im zvíťaziť. "V polčase sme si v šatni povedali niekoľko vecí. Nerobili sme to, čo sme pred zápasom mali v pláne. Potom sme sa však vrátili na palubovku a hrali oveľa lepšie," citovala agentúra AP trénera kanadského klubu Nicka Nurseho.

Nuggets pokorili Lakers rozdielom 32 bodov, čo je historicky ich najvyššie víťazstvo nad týmto súperom v profilige. Denver vyhral štvrtýkrát za sebou vďaka 20 bodom a 11 doskokom veterána Paula Millsapa. Najlepším strelcom v tíme hostí bol Kyle Kuzma s 21 bodmi. Za Lakers odohral jeden z najslabších zápasov hviezdny LeBron James, ktorý dal 14 bodov a úspešnosť streľby mal len 33 percent, keď premenil 5 z 15 pokusov.