Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Basketbal

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov prehrali na úvod s Gruzínskom

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Palkovič

Nádeje na obrat zhasli hneď po polčasovej prestávke, Gruzínsko totiž zaznamenalo 16 bodov v rade.

Oradea 26. júla (TASR) – Slovenská basketbalová reprezentácia chlapcov do 18 rokov prehrala v úvodnom vystúpení na turnaji B-kategórie majstrovstiev Európy v rumunskej Oradei, rovesníkom z Gruzínska podľahla 45:80. Ďalší duel slovenského výberu je na programe v sobotu 27. júla o 15.15 h, súperom bude Írsko.

B-kategória ME basketbalistov do 18 rokov – B-skupina:

Slovensko – Gruzínsko 45:80 (26:32)

zostava a body SR:
Rákai 14, Šipkovský 6, O'Connell 5, Mičuda a Šturcel 0 (Dzugas 7, Chaban a Skubeň po 5, Šimoňák 2, Lenjik 1, Foltín a Lukáč 0) - Najviac bodov Gruzínsko: Andronikašvili 16, Merkviladze 15, Gaprindašvili 13

TH: 18/11 – 17/15, fauly: 15 - 18, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Vecerskis (Lit.), Jokič (Č. Hora), Eger (Rak.)

Prvá štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu, Slovensko síce nezachytilo úvod (2:6), ale v ďalších minútach zlepšilo svoju hru. O niečo lepšiu efektivitu v útoku malo Gruzínsko, prvú štvrtinu napokon vyhralo 14:12. V druhej časti to bola po väčšinu času vyrovnaná partia, ale Slovákom nevyšla koncovka. V nej nechali súpera odskočiť, po 20 minútach tak prehrávali 26:32.

Nádeje na obrat však zhasli hneď po polčasovej prestávke, Gruzínsko totiž zaznamenalo 16 bodov v rade. Slováci po tejto sekvencii stratili šancu na úspech v stretnutí. Pred záverečnou 10-minútovkou totiž prehrávali 31:59. Štvrtá štvrtina už nič dôležité nepriniesla.