Basketbal

NBA: Warriors uspeli i v treťom finále s Clevelandom, v sérii vedú 3:0

V drese víťazného tímu zažiaril Kevin Durant 43 bodmi, čo je jeho osobné kariérne maximum v play off a pridal aj 13 doskokov.,aktualizované

Vranjes pomôže basketbalistom Lučenca aj v najvyššej súťaži

Po Američanovi Johnnym Griffinovi je Vranjes druhý hráč, s ktorým Lučenec predĺžil zmluvu.

NBA: Iguodala by mal pomôcť Warriors už v nasledujúcom zápase

V zostave minuloročného šampióna chýbal pre zranenie kolena od tretieho stretnutia finále Západnej konferencie, v ktorom Warriors vyradili Houston Rockets 4:3.

Lučenec predĺžil zmluvu s Američanom Griffinom

Vo farbách BKM odohral 12 stretnutí, v ktorých si priemerne na svoje konto pripísal 16,8 bodu, 8,1 doskoku, 2,6 asistencie a 2,3 zisku.

NBA: Warriors uspeli aj v 2. domácom finálovom dueli, rekord Curryho

Finálová séria sa teraz presúva do Clevelandu, tretí duel je na programe v noci na štvrtok (3.00 SELČ).,aktualizované

WNBA: Las Vegas porazilo Washington, Toliverová s troma bodmi

Washington je tak na druhej priečke Východnej konferencie.

NBA: Warriors v 1. finálovom dueli zdolali Cleveland

Hosťom nepomohol ani brilantný výkon LeBrona Jamesa, ktorý nastrieľal 51 bodov a o dva body si vylepšil osobné maximum v dueli vyraďovacej časti. ,aktualizované

WNBA: Seattle si výhrou upevnilo post lídra Západnej konferencie

Hráčky Seattle Storm zvíťazili v noci na piatok na domácej palubovke nad Las Vegas Aces.

Český basketbalista Welsch ukončil profesionálnu kariéru

Welsch štyri sezóny obliekal v zámorskej NBA dres Bostonu Celtics.,aktualizované

WNBA: Washington utrpel v Seattle prvú prehru v sezóne

Američanka so slovenským pasom Kristi Toliverová bola opäť najlepšou strelkyňou v drese Mystics.

Kevin Love nemusí stihnúť otvárací duel finálovej série NBA

Dvadsaťdeväťročný Američan má v tohtoročnej vyraďovačke priemer 13,9 bodu a 10 doskokov na zápas.

NBA: Golden State postúpili do ďalšieho finále proti Clevelandu

Obhajcovia celkového prvenstva pritom prehrávali v prvom polčase o pätnásť bodov.,aktualizované

NBA: James dostal Cleveland do finále: Máme šancu stať sa majstrami

Vo finále sa Cleveland stretne s víťazom Západnej konferencie, ktorým bude úspešnejší z dvojice Golden State Warriors - Houston Rockets.,aktualizované

WNBA: Washington si poradil s Minnesotou, Toliverová s 19 bodmi

Hoci hráčky Washingtonu Mystics prehrávali o 18 bodov, aj vďaka piatim úspešným trojkám Toliverovej napokon zvíťazili a v sezóne majú bilanciu 4 výhry zo 4 duelov.

WNBA: Connecticut si poradil s Indianou

Hráčky Connecticutu Sun zdolali na domácej palubovke Indianu Fever 86:77.

NBA: Warriors zdolali Houston a vynútili si rozhodujúci siedmy zápas

Warriors dokázali v zápase zmazať 17-bodový deficit, v druhom polčase udržali Jamesa Hardena na uzde a dosiahli napokon jednoznačné víťazstvo, ktorým sa udržali v hre o trofej. ,aktualizované