Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Basketbal

Oklahoma City podľahla Lakers a prišla o prvú priečku na západe

Milwaukee dokázalo doma uspieť proti Los Angeles Clippers 113:106, hoci nastúpilo bez svojho lídra Jannisa Antetokunmpa, ktorý má problém s achilovkou. ,aktualizované

Bostonu rozdrvil Golden State a tretíkrát vyhral o 50 a viac bodov

Minnesota prišla o prvé miesto Západnej konferencie, keď prehrala s Los Angeles Clippers o jediný bod 88:89. Využila to Oklahoma, ktorá zvíťazila vo Phoenixe 118:110.,aktualizované

Dallas podľahol Philadelphii, nestačilo mu ani Dončičovo triple double

Najlepším strelcom 76ers bol s 28 bodmi Tobias Harris. Jeho tímu patrí 5. miesto v tabuľke Východnej konferencie, Mavericks sú ôsmi na západe.

Je zdravý a na vysokej úrovni, povedal kouč o LeBronovi Jamesovi

Métu 40.000 bodov dosiahol košom v 14. sekunde druhej štvrtiny. ,aktualizované

NBA:Boston zvíťazil desiatykrát v sérii, Minnesota podľahla Sacramentu

Líder Západnej konferencie z Minnesoty podľahol doma Sacramentu 120:124 po predĺžení.,aktualizované

Inter vyhral nad Sláviou SPU Nitra 99:71

Inter Bratislava - Slávia SPU Nitra 99:71 (56:38)

Embiid sa chce po operácii kolena vrátiť na palubovky ešte túto sezónu

Dvadsaťdeväťročný Embiid mal pred zranením priemer 35,3 bodu, 11,3 doskoku a 5,7 asistencie na zápas, pripomenula agentúra AFP.

Curry prispel k triumfu Golden State v New Yorku 31 bodmi

Madison Square Garden je špeciálne miesto, vždy sa mi tu hrá veľmi dobre. Aj teraz som do prvej minúty cítil dobrú energiu, povedal Curry po víťazstve Golden State.,aktualizované

Minnesota zdolala Memphis 110:101, Denver uspel štvrtýkrát za sebou

Obhajca titulu Denver natiahol víťaznú šnúru na štyri zápasy. Sacramento zdolal 117:96 aj zásluhou 32 bodov Jamala Murrayho.,aktualizované

Strus rozhodol o triumfe Clevelandu trojkou spoza polovice ihriska

Dallas sa ujal vedenia 119:118 iba 2,6 sekundy pred koncom štvrtej štvrtiny. ,aktualizované

Knicks zvíťazili nad Detroitom, Hart rozhodol 2,8 sekundy pred koncom

Štvrtý triumf za sebou dosiahli hráči Miami, ktorí uspeli na palubovke Sacramenta 121:110 aj vďaka 28 bodom Bama Adebaya a 26 bodom Jaimeho Jaqueza.,aktualizované

Piešťany a Banská Bystrica vyhrali svoje skupiny, výkony boli odlišné

Banská Bystrica suverénne ovládla B-skupinu s bilanciou šiestich víťazstiev a žiadnej prehry. Forma vicemajstra Niké EXZ graduje, čo teší aj trénerku Zuzanu Žirkovú.

Basketbalisti SR neboli ďaleko od úspechu, Naglič: Dali do toho všetko

Slovenský tím sa dokázal viackrát vyhrabať z výraznejšieho manka a na začiatku druhého polčasu byť dokonca na malý moment vo vedení.

Nuggets vyhrali na palubovke Golden State, Jokič mal triple duouble

Phoenix Suns si poradili s Los Angeles Lakers 123:113. Dvadsiatimi štyrmi bodmi k tomu prispel Grayson Allen a ďalších 22 pridal Kevin Durant.,aktualizované

Slováci prehrali v Rige s Lotyšskom 52:64

Slovákov najbližšie čaká v kvalifikácii dvojzápas so Španielskom.,aktualizované

Basketbalistky Slávie Banská Bystrica s výhrou, Piešťany s prehrou

Piešťanským Čajkám sa v slovinskom Kranji nedarilo, keď prehrali s domácim Triglavom 46:58.

Boston zvíťazil v New Yorku a pripísal si ôsmy triumf v sérii

Najviac bodov Celtics dal Jaylen Brown - 30.,aktualizované

Kerr predĺžil zmluvu s Golden State, bude najlepšie plateným trénerom

Päťdesiatosemročný Kerr pôsobí v tíme zo San Francisca od mája 2014 a prednedávnom zaznamenal 500. triumf v trénerskej kariére.

Milwaukee zvíťazilo na palubovke lídra Západnej konferencie Minnesoty

Triumf Bucks režíroval Jannis Antetokunmpo, ktorý nazbieral 33 bodov a 13 doskokov.,aktualizované

Dončič prispel k výhre Dallasu 41 bodmi, Mavericks natiahli víťaznú sé

Úradujúci šampión z Denveru zdolal Washington 130:110, domáci Nikola Jokič nazbieral 21 bodov, 19 doskokov a 15 asistencií a pripísal s 16. triple double v sezóne. ,aktualizované

Basketbalisti SR nemali odpoveď na Belgicko, Naglič: Nemusíme smútiť

Domáci basketbalisti sa neraz priblížili na rozdiel jedného koša, ale otočiť negatívny vývoj duelu nedokázali.

Basketbalisti Slovenska prehrali v kvalifikácii ME s Belgickom

Najbližší duel Slovákov je na programe v nedeľu 25. februára o 16.05 h na palubovke Lotyšska.,aktualizované

Veterán Gallinari zamieril do Milwaukee Bucks

Tridsaťpäťročný Gallinari odštartoval prebiehajúcu sezónu v drese Washingtonu, ktorý ho v januári vymenil do Detroitu.

Basketbalisti SR na úvod proti Belgičanom, Ihring: Veríme si

Cesta slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie v kvalifikácii C-skupiny ME 2025 odštartuje pred vypredanými a zrekonštruovanými Pasienkami vo štvrtok 22. februára o 18.00 h duelom s Belgickom.

Nets povedie ako dočasný tréner doterajší asistent Ollie

Nets zareagovali na nepriaznivé výsledky tímu, ktorý prehral päť z uplynulých šiestich zápasov a klesol na 11. miesto vo Východnej konferencii.

Basketbalisti SR sú na štarte nového cyklu kvalifikácie ME

V kvalifikácii o postup na budúcoročný šampionát odštartujú v C-skupine doma proti Belgicku (štvrtok 22. februára o 18.00 h) a vonku proti Lotyšsku (nedeľa 25. februára o 16.05 h).

Conley sa dohodol s Minnesotou na dvojročnom predĺžení zmluvy

Vďaka novému kontraktu by mal zarobiť 21 miliónov dolárov ročne.

Brooklyn odvolal trénera Vaughna, Marks: Neuveriteľne ťažké rozhodnuti

Brooklyn neuspel pred All Star víkendom v Bostone 86:136. Pre Nets to bola najvyššia prehra od presťahovania do Brooklynu v roku 2012 a druhá najhoršia v histórii klubu.

Basketbalistky Banskej Bystrice vyhrali Slovenský pohár

Nečakanou hrdinkou finálovej konfrontácie bola 21-ročná Erika Holíková, ktorej úspešná trojka 34 sekúnd pred koncom predĺženia, sa ukázala ako víťazná.

LeBron James by rád ukončil kariéru v drese Lakers

Uviedol to po nedeľnej All Star Game NBA, v ktorej sa predstavil rekordný 20-krát.

Východná konferencia zvíťazila v All Star Game rekordným skóre 211:186

LeBron James z Los Angeles Lakers sa vo veku 39 rokov predstavil v All Star Game rekordný 20-krát. Pre problémy s členkom nastúpil iba v prvom polčase a zapísal osem bodov.

B. Bystrica prvýkrát víťazom, vo finále zdolala Piešťany 73:70 pp

Pre "pumy" je to historicky prvé víťazstvo v tejto súťaži.

McClung obhájil súťaž smečiarov

McClung dostal možnosť zopakovať si triumf z minulého roka, hoci v prebiehajúcej sezóne nenastúpil v NBA na jediný zápas.

Česko-slovenský pohár: Nymburk sa stal celkovým víťazom

Vyvrcholenie Česko-slovenského pohára malo patričnú kulisu, súboj o prvenstvo sledovala najvyššia návšteva počas troch dní v Prahe.

Basketbalistky Banskej Bystrice postúpili do semifinále pohára

V úvodnom stretnutí podujatia v Ružomberku zvíťazili nad CBK Košice 123:33.,aktualizované

Svit zdolal Komárno na Česko-slovenskom pohári a skončil 5.

Slovenský súboj o piate miesto sa skončil lepšie pre Iskru Svit, nad BC Komárno zvíťazila 80:78 po predĺžení. ,aktualizované

Thompson bol po 12 rokoch ako náhradník a rozhodol o triumfe Warriors

Tridsaťštyriročný Thompson bol dlhé roky oporou klubu a pomohol mu k zisku štyroch titulov.

Basketbalisti Svitu vyhrali v Česko-slovenskom pohári nad Handlovou

BC Komárno zvíťazilo po veľkej dráme nad Olomouckom 68:66 a v piatok o 13.00 h si zahrá o 5. miesto so Svitom.,aktualizované

Dallas uspel šiestykrát za sebou, Warriors prehrali doma s Clippers

Líder súťaže Boston si doma hladko poradil s Brooklynom 136:86. Payton Pritchard dal 28 bodov, Derrick White pridal 27. Kouč domácich Joe Mazzulla zaznamenal 100. víťazstvo v NBA. ,aktualizované

Orlando vyradilo číslo 32, ktoré nosil Shaquille O'Neal

O'Neal začal úspešnú hráčsku kariéru v Orlande, ktoré ho v roku 1992 draftovalo z prvého miesta.