Pondelok 27. máj 2024Meniny má Iveta

Basketbal

NBA: Harden zažiaril 60 bodmi a vyrovnal zápis Michaela Jordana

Je jediným aktívnym hráčom, ktorý má na konte aspoň dva zápasy so 60 a viac bodmi. ,aktualizované

LA Lakers dosiahli desiaty triumf za sebou a kraľujú celej súťaži

Hostia držali krok so súperom iba v úvode zápasu, potom ich Lakers v 24-minútovom intervale prestrieľali 84:36 a v tretej štvrtine viedli aj o 39 bodov.,aktualizované

Ružomberčanky po vyrovnanom priebehu prehrali v Hatayi

Dramatický záver zvládli lepšie domáce, keď basketbalistky Ruže do vedenia nepustili.

NBA: Davis strelil bývalému klubu 41 bodov, v New Orleans naňho bučali

Úradujúci šampióni Toronto Raptors doma zdolali New York Knicks hladko 126:98 a pripísali si piate víťazstvo v sérii. ,aktualizované

Inter zakončil púť pohárovou Európou prehrou s Benficou

Domáci basketbalisti odštartovali záverečné zápolenie v A-skupine dobre, lenže v úvodných minútach hostia vždy odpovedali rovnakou mincou. ,aktualizované

NBA: Denver aj Clippers si pripísali šiestu výhru v sérii

Najlepšími strelcami duelu boli na oboch stranách náhradníci, na domácej strane Jerami Grant s 20 bodmi, na hosťujúcej Jordan McRae s 21 bodmi.

Inter sa chce rozlúčiť s Európskym Pohárom FIBA výhrou

Pre slovenského zástupcu sa postupový sen rozplynul v predchádzajúcom domácom stretnutí, keď prehral s holandským Leidenom 78:88.

NBA: Antetokounmpo prispel k víťazstvu Milwaukee nad Utahom 50 bodmi

Najväčší podiel na triumfe Bucks mal Grék Giannis Antetokounmpo, ktorý si s 50 bodmi vytvoril tohtosezónne maximum a pridal 14 doskokov. ,aktualizované

NBA: Dončič priviedol Dallas k triumfu v Houstone

V ďalšom nočnom stretnutí si hráči Los Angeles Clippers poradili doma s New Orleans 134:109 a takisto slávili piate víťazstvo v rade.,aktualizované

NBA: Lakers predĺžili víťaznú šnúru

Lakers väčšinu zápasu prehrávali, 1:30 min pred koncom ale poslal James hostí do vedenia, ktoré si už udržali.,aktualizované

NBA: Lakers uspeli v Oklahome, natiahli víťaznú šnúru

Hostí potiahol k triumfu Anthony Davis, ktorý nastrieľal 33 bodov, z toho 24 v druhom polčase.,aktualizované

NBA: Milwaukee je na víťaznej vlne

Bucks potiahol k výhre Giannis Antetokounmpo, ktorý zaznamenal 24 bodov, 19 doskokov a 15 asistencií (kariérne maximum) a dosiahol druhý triple double v sezóne a už šestnásty v profiligovej kariére.,aktualizované

NBA: Dallas deklasoval Golden State

Pod domáci triumf Mavericks sa najvýraznejšie podpísal Luka Dončič, ktorý nazbieral 35 bodov, 10 doskokov, 11 asistencií a dosiahol druhé triple double za sebou. ,aktualizované

Inter stratil šancu na postup

Inter mal výborný vstup do stretnutia, najskôr vyhrával 7:0 a v 4. minúte dokonca 13:2. ,aktualizované

NBA: James dosiahol triple double proti všetkým tímom

Po siedmich prehrách sa dočkali víťazstva hráči Golden State Warriors, ktorí zvíťazili v Memphise.,aktualizované

Basketbalisti Levíc zvíťazili v Brne a priblížili sa k play off

V tabuľke sa zároveň posunuli na prvé miesto, na konte majú štyri víťazstvá a jednu prehru.

Tréner Philadelphie Brown bude v Tokiu viesť Austráliu

Austrália nikdy nezískala medailu na vrcholnom podujatí, no na OH 2016 v Riu de Janeiru aj na tohtoročných MS v Číne obsadila štvrtú priečku.

EP FIBA: Inter s Leidenom o postupovú nádej

Situácia v skupine sa pred záverečnými dvoma kolami riadne zamotala. Na čele je Benfica Lisabon so siedmimi bodmi, Leiden a Inter majú zhodne po šesť bodov za dve výhry a dve prehry.

NBA: Houston natiahol víťaznú sériu

Domácich Mavericks priviedol k triumfu Luka Dončič, ktorý nastrieľal 42 bodov, čím si vylepšil osobné kariérne maximum.,aktualizované

NBA: Sacramento zastavilo desaťzápasovú víťaznú sériu Bostonu

Buddy Hield zaznamenal v drese víťazov 35 bodov. ,aktualizované

Basketbalistky Slovenska neúspešne vstúpili do kvalifikácie ME 2021

Stretnutie sa začalo na oboch stranách s veľkým nasadením.

Basketbal-SBL: Patrioti Levice - BC Prievidza 86:66 v 10. kole

Levickí Patrioti zdolali v sobotňajšom zápase 10. kola SBL mužstvo BC Prividza 86:66. ,aktualizované

Slovenské basketbalistky odštartujú kvalifikáciu na ME v Maďarsku

Na európsky šampionát postúpia víťazi skupín a päť najlepších tímov z druhých miest.

NBA: Anthony sa pokúsi o návrat do profiligy v drese Portlandu

Deväťnásobný účastník Zápasov hviezd žiaril najmä v sezóne 2012/2013, keď sa stal v drese New Yorku Knicks s priemerom 28,7 bodu na zápas najlepším strelcom profiligy.

NBA: Bucks si poradili s Chicagom, Antetokounmpo s 38 bodmi

Antetokounmpo zaznamenal už siedmy 30-bodový zápas v tomto ročníku.

NBA: Harden potiahol 47 bodmi Houston k triumfu

Tridsaťročný rozohrávač si pripísal 47 bodov, ku ktorým pridal 6 doskokov a 7 asistencií.

Opäť šťastná koncovka Interu v EP, Bulatovič: Najdôležitejšia strela

Ďalší krok na ceste za postupom môžu basketbalisti Interu urobiť v stredu 20. novembra, o 18.00 h privítajú doma holandský Leiden.

NBA: Lakers uspeli vo Phoenixe, zažívajú najlepší štart od roku 2010

Anthony Davis pomohol k výhre 24 bodmi a 12 doskokmi, Kyle Kuzma pridal 23 bodov, LeBron James zaznamenal 19 bodov a 11 asistencií. ,aktualizované

EP FIBA: Inter košom v poslednej sekunde vyhral v Pécsi

Ďalší duel zverencov Aramisa Nagliča je na programe doma, v bratislavskej Eurovia aréne privítajú v stredu 20. novembra o 18.00 h holandský Leiden. ,aktualizované

Slovenky začali s prípravou na Maďarky, Suja: Máme svoju kvalitu

Slovenky obsadili v predchádzajúcom kvalifikačnom cykle v A-skupine nepostupové tretie miesto, po desiatich rokoch chýbali v boji o európskeho šampióna.

NBA: Milwaukee bude mesiac bez Middletona, zranil si stehno

Člen reprezentácie USA si zranenie privodil v nedeľňajšom úspešnom zápase proti Oklahome City.

NBA: Boston zdolal Dallas o 10 bodov, vyhral ôsmy zápas za sebou

Kemba Walker prispel k výhre 29 bodmi, Jaylen Brown pridal 25 bodov a 11 doskokov.,aktualizované

NBA: Denver triumfoval po predĺžení, Jokič rozhodol 2,4 s pred koncom

Srbský basketbalista si celkovo pripísal v zápase dvadsať bodov, sedem asistencií a šesť doskokov.,aktualizované

Basketbalisti Interu zabojujú v utorok proti Pécsu o postupovú nádej

Pre úradujúceho majstra Slovenskej basketbalovej ligy sa týmto skončí trojzápasová šnúra zápasov u súperov.

NBA: Clippers dostali pokutu za rozporné tvrdenia o Leonardovom zdraví

Leonard nenastúpil na stredajší duel proti Milwaukee, Clippers uviedli do zápisu, že má zranené koleno. Lenže tréner vyhlásil, že Leonard sa cíti skvele a nie je žiaden dôvod obávať sa o jeho zdravie.

NBA: San Antonio si poradilo s Oklahomou, Aldridge prispel 39 bodmi

Los Angeles Clippers zdolali doma Portland 107:101, keď ešte na začiatku štvrtej štvrtiny prehrávali o osem bodov. ,aktualizované

Slovenský pohár v basketbale bude v Prievidzi, formát prešiel zmenami

O Slovenský pohár sa v predchádzajúcom ročníku bojovalo premiérovo v oboch súťažiach na jednom mieste. Na bratislavských Pasienkoch sa radovali z triumfu Patrioti Levice, respektíve MBK Ružomberok.

EP FIBA: Inter doplatil na chyby, Bulatovič: Benfica všetko potrestala

Zápas sa lámal v koncovke prvého polčasu, keď portugalský tím zaznamenal 14 bodov v sérii. Inter v tejto fáze urobil viacero chýb, čo skúsenejší súper tvrdo trestal.

NBA: Houston porazil Golden State, Harden s 36 bodmi a 13 asistenciami

Hostia sužovaní zraneniami prehrali štvrtý z uplynulých piatich zápasov, v novom ročníku profiligy vyhrali iba dvakrát.,aktualizované

EP FIBA: Inter vonku stále bez výhry, prehral aj v Lisabone

Inter mal výborný vstup do zápasu, s vysokou úspešnosťou strieľal za tri body. Dvojica Baťka a Alcegaire sa postarala o to, že v piatej minúte viedli hostia už 13:2.