Basketbal

NBA: GS Warriors si bez Duranta poradili s Portlandom

Kevin Durant laboruje s lýtkovým svalom.

NBA: Hernangomez z Denveru musel pod skalpel

Dvadsaťtriročný Hernangomez si v zápasoch základnej časti minulej sezóny pripísal priemerne 5,8 bodu a 3,8 doskoku.

NBA: Basketbalisti Milwaukee zvíťazili nad Torontom

Vo finále Východnej konferencie sa ujali vedenia 1:0, druhý zápas odohrajú v noci na sobotu opäť v Milwaukee.

Basketbalisti Interu vyhrali v Prievidzi a vo finále vedú

Druhý polčas priniesol zvýšenú intenzitu, emócie a bojovnosť na oboch stranách. Prievidzi sa podarilo po troch minútach dostať prvýkrát v zápase do vedenia.,aktualizované

NBA: Golden State triumfovali nad Portlandom v 3. kole play off

Vo finále Západnej konferencie sa ujali vedenia 1:0, druhý zápas odohrajú v noci na piatok opäť v Oaklande. ,aktualizované

Basketbalista Krajčovič bude ďalšie dva roky pokračovať v Leviciach

Kapitán Levíc odohral v aktuálnej sezóne 52 stretnutí s priemernou bilanciou 8,1 bodu, 2,8 doskoku, 4,1 asistencie a 1,1 zisku.

Doležaj bude k dispozícii reprezentácii na predkvalifikáciu ME

Hráč americkej univerzity Syracuse leto strávi v bratislavskej Eurovia aréne na Pasienkoch, kde bude mať rozložený tréningový tábor mužská reprezentácia.

NBA: Toronto a Portland postúpili do konferenčných finále

V Západnej konferencii sa v zápase číslo 7 tešil Portland, ktorý zvíťazil v Denveri 100:96. Hviezdou stretnutia sa stal hosťujúci CJ McCollum s 37 bodmi.

Vogel sa stal novým trénerom Los Angeles Lakers

Vogel strávil šesť sezón na lavičke Indiany, s ktorou si v rokoch 2013 a 2014 zahral vo finále Východnej konferencie. Uplynulé dva roky viedol Orlando Magic.

Inter suverénne zdolal v 1. finále SBL Prievidzu

Basketbalisti Interu Bratislava predviedli suverénny vstup do finálovej série play off Slovenskej basketbalovej ligy.,aktualizované

Curry poslal Golden State do finále Západnej konferencie

Diváci videli v Toyota Centre napínavý duel, v ktorom domáci ešte na začiatku poslednej štvrtiny viedli o sedem bodov.

Gasol je po operácii a Milwaukee už v play off nepomôže

Gasol mal v tejto sezóne priemer 4,2 bodov, 4,7 doskokov a 1,9 asistencií na zápas.

NBA: Golden State v závere série s Houstonom bez zraneného Duranta

Sme v play off, súper nám nič nedaruje, ale my spravíme všetko pre postup, citoval Durantovho spoluhráča Klaya Thompsona portál TSN.

NBA: Philadelphia zdolala Toronto a vyrovnala sériu

Rozhodujúci zápas sa uskutoční v noci na pondelok vo Philadelphii. ,aktualizované

NBA: Milwaukee Bucks postúpili do konferenčného finále

V piatom súboji semifinále Západnej konferencie zvíťazil dvojnásobný obhajca Golden State Warriors doma nad Houstonom Rockets.,aktualizované

NBA:Toronto s Denverom sa priblížili k postupu do konferenčného finále

Domáci Raptors od úvodu jasne dominovali, v polčase viedli 64:43 a v záverečnom dejstve si vypracovali až 40-bodový náskok.

NBA: Milwaukee Bucks blízko k postupu do konferenčného finále

Houston Rockets zdolali dvojnásobných obhajcov titulu Golden State Warriors 112:108 a vyrovnali stav série na 2:2.,aktualizované

NBA: Toronto a Denver uspeli vonku a vyrovnali stav sérií na 2:2

Denver Nuggets triumfovali vo štvrtom súboji semifinále Západnej konferencie v aréne Portlandu Trail Blazers 116:112.,aktualizované

Houston zdolal obhajcu Golden State a znížil stav série

Hardenovi dobre s 30 bodmi sekundoval Eric Gordon, čo je jeho nové osobné maximum v play off v kariére.

Bucks uspeli v Bostone, Portland zdolal Denver po rekordnom predĺžení

Štvrtým predĺžením mužstvá vyrovnali ligový rekord v play off, rovnako dlho sa hralo aj v roku 1953 v dueli medzi Bostonom Celtics a Syracuse Nationals.

Na prípravný basketbalový kemp nominoval Suja 15 hráčok

Na reprezentantky čaká v priebehu mesiaca celkovo šesť prípravných zápasov.

NBA: Philadelphia zdolala Toronto

Pod víťazstvo 76ers sa najvýraznejšie podpísal Joel Embiid s 33 bodmi a 10 doskokmi.

NBA: Prezident Bostonu Celtics Ainge mal menší infarkt

Šesťdesiatročný funkcionár mal menší infarkt aj v roku 2009.

NBA: Hráči Portlandu Trail Blazers zvíťazili na palubovke Nuggets

Basketbalisti Portlandu Trail Blazers vyrovnali stav série na 1:1.,aktualizované

NBA: Carter chce odohrať rekordnú 22. sezónu v profilige

Štyridsaťdvaročný Carter má šancu prekonať Dirka Nowitzkeho, Kevina Garnetta, Roberta Parisha a Kevina Willisa, ktorí v profilige absolvovali 21 sezón.

NBA: Obhajca opäť zdolal Houston, Curry a Harden dohrali so zraneniami

Warriors ani raz neprehrávali, no museli o víťazstvo tvrdo bojovať až do konca.

NBA: Paul dostal pokutu za kontakt s rozhodcom

Vedenie ligy potrestalo čoskoro 34-ročného Paula za jeho reakciu na zákrok domáceho Stephena Curryho, po ktorom hlavný rozhodca neprisúdil loptu Houstonu.

NBA: Denver sa ujal vedenia v sérii s Portlandom

V druhom zápase semifinále Východnej konferencie uspela Philadelphia, ktorá triumfovala v Toronte.,aktualizované

NBA: Obhajca Golden State vedie nad Houstonom, Boston zaskočil Bucks

Celtics sa aj vďaka 26 bodom a 11 asistenciám Kyrie Irvinga ujali v sérii na štyri víťazné stretnutia 1:0.,aktualizované

Denver zdolal San Antonio a postúpil do 2. kola

V prvom zápase semifinále Východnej konferencie uspelo Toronto doma nad Philadelphiou 108:95 a v sérii vedie 1:0. Triumf Raptors zariadil 45-bodový Kawhi Leonard.,aktualizované

Golden State zdolali LA Clippers, postúpili do 2. kola play off

Obhajca titulu sa v semifinále Západnej konferencie stretne s Houstonom.,aktualizované

NBA: San Antonio zdolalo Denver a vyrovnalo stav série na 3:3

Hosťom nepomohol ani výkon Nikolu Jokiča, ktorý k 43 bodom pridal deväť asistencií a dvanásť doskokov.,aktualizované

Zomrela legenda Bostonu s českými koreňmi John Havlicek

Havlicek svoju hráčsku kariéru spojil s klubom Boston Celtics, v ktorom je historicky najlepší strelec. Získal s ním osem titulov a trinásťkrát sa predstavil v zápase hviezd. ,aktualizované

NBA: Houston zdolal Utah a postúpil do 2. kola play off

Úradujúci šampióni Golden State Warriors doma prehrali s Los Angeles Clippers 121:129 a nevyužili šancu postúpiť do 2. kola.,aktualizované

NBA: Philadelphia s Torontom postúpili do semifinále konferencie

Toronto si v noci na stredu poradilo s Orlandom 115:96 a sériu vyhralo 4:1.,aktualizované

NBA: Phoenix odvolal trénera Kokoškova

Rodák z Juhoslávie je piaty odvolaný tréner Phoenixu v uplynulých piatich rokoch.