< sekcia Ekonomika

Nová Obchodná galéria Detva dala prácu 50 ľuďom

Ilustračná snímka. Detva Foto: Facebook

Ako uviedla hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková, galéria stojí v bezprostrednej blízkosti cesty Zvolen – Lučenec, autobusového nástupišťa a privádzača z rýchlostnej cesty R2.

Detva 23. novembra (TASR) - Sieť ôsmich prevádzok s názvom Obchodná galéria Detva začala v týchto dňoch slúžiť obyvateľom Podpoľania. Predajný komplex, ktorý od júna tohto roku vyrástol na ploche asi 2710 štvorcových metrov (m2), poskytuje prácu pre zhruba 50 ľudí.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková, galéria stojí v bezprostrednej blízkosti cesty Zvolen – Lučenec, autobusového nástupišťa a privádzača z rýchlostnej cesty R2. "Pri galérii vzniklo aj 81 nových parkovacích miest," podotkla.

Investorská spoločnosť KLM Detva zároveň zrekonštruovala a dobudovala prístupovú cestu ku galérii zo Štúrovej ulice. Novú komunikáciu tak budú môcť využívať okrem zákazníkov aj študenti a zamestnanci Gymnázia a Spojenej školy v Detve či obyvatelia tamojších bytových domov.

Podobnú obchodnú sieť otvorili spoločnosti KLM Real Estate a Royal Invest začiatkom jesene aj vo Zvolene. Podľa zverejnených údajov výstavba tejto obchodnej siete s piatimi prevádzkami a 70 parkovacími miestami na ploche 2900 m2 stála 3,5 milióna eur. Podľa zástupcu investora Rastislava Čačka tam našlo zamestnanie zhruba 40 ľudí.

KLM Real Estate postavila vo Zvolene za posledných desať rokov už niekoľko obchodných prevádzok v hodnote 115 miliónov eur. Prácu v nich našlo okolo 900 ľudí.