Ekonomika

Pripravuje sa 11. ročník Slovenskej kooperačnej burzy

TASR, 14. septembra 2017 13:35

Podujatie, ktoré organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Československou obchodnou bankou, sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Bratislava 14. septembra (TASR/Te) - Poskytnúť slovenským a zahraničným firmám možnosť na vytvorenie nových obchodných kontaktov a vzájomnú hospodársku spoluprácu má za cieľ 11. Slovenská kooperačná burza, ktorá sa uskutoční 19. septembra 2017 v Bratislave. Podujatie, ktoré organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Československou obchodnou bankou, sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Tento ročník sa okrem podpory exportu slovenských firiem zameriava na inteligentný priemysel. Diskutovať sa bude o smart riešeniach, inováciách, prepojení inteligentného priemyslu na vedu, ako aj o využití smart riešení pre podporu malých a stredných podnikov.

Účasť prisľúbili Matador Holding, Volkswagen Slovakia, BMW, Sova Digital či zástupcovia MH SR. Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovensko si bude hľadať možných subdodávateľov pre svoj výrobný závod.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu je štátna agentúra Slovenskej republiky, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Poslaním agentúry je podpora exportných aktivít slovenských spoločností na globálnom trhu a prílev investícií na Slovensko. Od roku 2001 agentúra SARIO úspešne ukončila niekoľko stoviek investičných projektov a umožnila tisícom slovenských firiem rozvinúť ich aktivity v oblasti zahraničného obchodu.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 14:43

ANALYTICI: Výsledok nemeckých volieb by mohol spomaliť integráciu v EÚ
Staronová kancelárka Angela Merkelová bude musieť podľa analytikov pravdepodobne robiť v politike ústupky. Zamerať by sa však mala aj na chýbajúce reformy.

sk
dnes 14:25

Európska únia ukončila postup pri nadmernom deficite pre Grécko
Aj napriek tomu, že tento rok sa očakáva menší deficit, fiškálny výhľad Grécka sa má opäť zlepšiť.

sk
dnes 14:03

Priemerná úroda hustosiatych obilnín je tento rok o pätinu nižšia
Naopak, priemerná úroda repky na Slovensku je v porovnaní s priemernou úrodou v Čechách vyššia.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac