Ak chce Británia prístup na finančný trh EÚ, musí platiť

Macron na jednodňovom britsko-francúzskom summite uviedol, že jeho hlavným cieľom na rokovaniach o brexite je zabezpečiť, aby sa zachoval jednotný trh, pretože je to srdce Európskej únie.

Japonská SoftBank sa s 15-% podielom stala najväčším akcionárom Uberu

Časť akcií kúpi konzorcium aj od bývalého šéfa spoločnosti Uber Travisa Kalanicka, ktorý po sérii škandálov odstúpil z funkcie vlani v lete.

Produkcia ropy v USA tento rok prudko vzrastie

Podľa posledných údajov americkej vlády sa pohybuje produkcia čierneho zlata v USA aktuálne na úrovni takmer 10 miliónov barelov (1 barel = 159 litrov) denne, čo je len tesne pod rekordným maximom.

Ak PN-ka trvá do 10 dní, doklad sa Sociálnej poisťovni neposiela

Sociálna poisťovňa poskytuje nemocenské zamestnancovi až od 11. dňa trvania jeho dočasnej pracovnej neschopnosti.

Rusko môže dosiahnuť priemerné tempo rastu svetovej ekonomiky

Na dosiahnutie výrazného tempa rastu ekonomiky sú však dôležité investície do vzdelania.

Bitcoin zrejme úplne skolabuje, myslí si nobelista R. Shiller

Bitcoin môže totálne skolabovať a zabudne sa na neho a myslím, že je to dosť pravdepodobné, ale môže prežiť ešte dlhý čas, môže tu byť aj o 100 rokov, povedal držiteľ Nobelovej ceny.

Nokia podpísala prvú dohodu o dodávke novej siete 5G do Japonska

Zmluva predstavuje prvú veľkú dodávku novej, piatej generácie bezdrôtových sietí. Jej finančné podmienky neboli zverejnené.

ŽSR chcú na trati Bratislava - Komárno zmodernizovať sedem priecestí

Ministerstvo dopravy sa podľa Érseka snaží zvyšovať bezpečnosť na železničných priecestiach nielen ich modernizáciou, ale aj rôznymi preventívnymi a výchovnými opatreniami.

Tlačivá k daňovým priznaniam k dani z príjmov sú už k dispozícii

Medzi najdôležitejšie daňové termíny roka určite patrí koniec marca (resp. v roku 2018 3. apríl), keď je posledný deň na podanie daňového priznania na daň z príjmu za predchádzajúci rok.

Toto sú krajiny s najvyššou životnou úrovňou: Ako skončilo Slovensko?

Jedným z dôležitých ukazovateľov životnej úrovne je riziko chudoby. To, aj so sociálnym vylúčením, hrozí len 18,4 % Slovákov, čo je o 0,1 % viac než v susednom Rakúsku. Inak je to v Poľsku a Maďarsku.

,aktualizované 

Maloobchodné tržby v Británii v decembri strmo klesli

Britskí spotrebitelia zredukovali svoje nákupy viac, ako odhadovali ekonómovia po tom, ako využili zľavy počas tzv. Black Friday (Čierneho piatka) koncom novembra.

Ministri hospodárstva V4 a Austrálie rokujú v Budapešti

Slovensko zastupuje na rokovaní minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý v úvode dňa rokoval dvojstranne s maďarským ministrom zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péterom Szijjártóom.

Považská Bystrica vybrala v roku 2017 na daniach 4,04 milióna eur

Najväčšiu váhu z miestnych daní má daň z nehnuteľnosti, ktorá bola predpísaná na rok 2017 vo výške takmer 2,8 milióna eur.

Tempo rastu miezd v Maďarsku sa v novembri nečakane zrýchlilo

Čistý mesačný plat maďarských zamestnancov, ktorý nezahŕňa daňové bonusy pre rodiny, sa tiež v novembri zvýšil o 13 %.

Vydavateľ kariet American Express prvýkrát za 26 rokov oznámil stratu

Stratu spôsobila daňová reforma v USA, v dôsledku ktorej spoločnosť musela jednorazovo zaplatiť 2,6 miliardy USD.

Počet domácnosti používajúcich televíznu anténu vzrástol

Aktuálne výsledky prieskumu ukazujú, že vysielanie cez anténu je atraktívnym riešením pre príjem televízneho signálu, ktoré diváci oceňujú a stáva sa vyhľadávaným spôsobom sledovania televízie.

Sme rodina chce limitovať zamestnávanie cudzincov mimo EÚ

Podľa hnutia Sme rodina počet cudzincov zo štátov mimo Európskej únie (EÚ) pracujúcich na Slovensku raketovo stúpa. Zvyšuje sa najmä počet Srbov či Ukrajincov.

Tempo rastu výrobných cien v Nemecku sa v decembri spomalilo

Zo štatistík vyplýva, že ceny energií v krajine minulý mesiac vzrástli o 3,1 % a rovnako sa zvýšili aj ceny polotovarov.

HSBC zaplatí 101,5 milióna USD za urovnanie sporu v USA

HSBC pripustila, že v dvoch prípadoch v rokoch 2010 a 2011 jej obchodníci zneužili dôverné informácie od klientov, ktorí si najali HSBC na miliardové devízové transakcie zahŕňajúce britskú libru.

Tržby IBM v 4. kvartáli vzrástli, prvýkrát za viac ako päť rokov

Tržby IBM sa v 4. kvartáli 2017 zvýšili, prvýkrát po 23. kvartáloch poklesu, a to o 3,5 % na 22,54 miliardy USD (18,42 miliardy eur) z 21,77 miliardy USD v rovnakom období 2016.