Ekonomika

O splátkový kalendár môže žiadať aj živnostník, ktorý prestal podnikať

Poisťovňa môže povoliť splátky dlžných súm až na obdobie 24 mesiacov. Splácanie dlhu je tak rozložené na dlhšie časové obdobie a vytvára pre dlžníka priestor, aby mohol dlh splatiť postupne.

Google investuje ďalšie 2 mld. eur do európskych dátových centier

Podľa Pichaia rozšírenie dátových centier zvýši celkové investície Google do európskej internetovej infraštruktúry od roku 2007 na 15 miliárd eur.

Smer-SD pokladá sťažnosti na obedy zadarmo za politikárčenie

Poslanec Smeru-SD Erik Tomáš sa odvoláva na prieskum Združenia miest a obcí Slovenska, podľa ktorého je priemerný doplatok na obedy na prvom stupni základných škôl osem centov.

Zamestnanci finančnej správy učili žiakov, ako správne hospodáriť

Zamestnanci rezortu financií pripravili špeciálne prednášky, ktorých cieľom bolo naučiť žiakov, ako správne hospodáriť s peniazmi, kde sa peniaze berú, či akú majú hodnotu.

Elektronické služby verejnej správy narážajú na nedôveru ľudí

Najvyšší kontrolný úrad vidí rezervy v nedostatku financií zo strany miestnej samosprávy a problémom môže byť tiež malá prívetivosť informačných systémov používaných verejnou správou.

Nezamestnanosť v okrese Trenčín bola tretia najnižšia na Slovensku

Najvyššia miera nezamestnanosti bola v auguste v TSK v okrese Prievidza, kde dosiahla úroveň 4,46 %.

Nezamestnanosť na Slovensku v auguste zostala na úrovni 4,97 %

Medzimesačne sa nezamestnanosť nezmenila a medziročne poklesla o 0,45 percentuálneho bodu, informoval o tom generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Marián Valentovič.,aktualizované 

Napriek priemernej úrode sú mlynári a pekári sebestační v dodávkach

Vplyv počasia počas posledných troch rokov podľa nej potvrdil, že je nevyhnuté riešiť riadenie rizík poľnohospodárstva zo strany poľnohospodárov a štátu.,aktualizované 

Návrh Smeru-SD na úpravu náhradného výživného sa dostal do 2. čítania

Maximálne náhradné výživné je do výšky 1,2- násobku sumy životného minima, čo predstavuje 115 eur, a rodič s jedným dieťaťom nemôže mať čistý príjem vyšší ako 673 eur.

Londýn a Brusel podľa Junckera stále môžu dospieť k brexitovej dohode

Brusel je ochotný nahradiť kontroverznú írsku poistku, ak Británia predloží realizovateľné alternatívy, dodal šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker.

Poslanci Smeru-SD navrhujú zmenu v postupe určovania minimálnej mzdy

Cieľom návrhu zákona je zmeniť postup určovania minimálnej mzdy na príslušný kalendárny rok. Ak k dohode nedôjde, použije sa vzorec, ktorý stanoví zákon.

Smer a Sme rodina sa sporia, ako upraviť poskytovanie náhradného

Poslankyňa hnutia Sme rodina Petra Krištúfková v návrhu Smeru-SD ocenila napríklad to, že štát má prebrať vymáhanie náhradného výživného. Kritizovala však stanovenie limitov.

Dopravný podnik Bratislava skončil za minulý rok po zdanení v strate

Po zdanení je v strate 2,07 milióna eur.

Japonsko bude rokovať s Južnou Kóreou o opatreniach na kontrolu vývozu

Tokio súhlasilo so žiadosťou Soulu o konzultácie v rámci urovnávania vzájomných sporov prostredníctvom Svetovej obchodnej organizácie (WTO).

Rast globálnej ekonomiky je krehký a čelí hrozbám, vyhlásila Lagardová

Lagardová zároveň vyzvala vlády, aby sa aktívnejšie podieľali na riešení hrozieb pre ekonomiku namiesto toho, aby sa spoliehali na centrálne banky, že vyčistia ich neporiadok.

Ceny ropy vzrástli

Dôvodom je napätie na Blízkom východe po útoku na kľúčové zariadenia v Saudskej Arábii minulý víkend.

Je tlak, aby zamestnanci ovládali základné operácie v IT

Uviedla to konateľka spoločnosti ManpowerGroup ČR a SR Jaroslava Rezlerová v súvislosti so zmenami vo výrobe a sfére služieb, ktoré prinášajú digitalizácia a automatizácia výroby.

Či Rijád udrží stabilné dodávky ropy, to sa ukáže až o pár týždňov

Rijád uviedol, že produkciu dostane na pôvodnú úroveň do dvoch až troch týždňov. V priebehu opráv zatiaľ trhy zásobuje ropou zo zásob, ktoré má priamo v Saudskej Arábii, ale aj v zahraničí.

Obavy z eskalácie napätia na Blízkom východe zvýšili cenu Brentu

Saudská Arábia a USA totiž poukázali priamo na Irán. Ten zodpovednosť za útoky dronmi, ktoré zredukovali produkciu ropy v Saudskej Arábii zhruba o polovicu, odmieta.

Airbnb plánuje v budúcom roku vstúpiť na burzu

V súčasnosti ponúka Airbnb viac než 7 miliónov miest na ubytovanie, pričom denne jej služby využijú zhruba dva milióny ľudí.