Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Fortunaliga

NIKÉ LIGA: Bainovič vystrieľal všetky body Trnave v Podbrezovej

Na snímke zľava kapitán Podbrezovej Marek Bartoš, hráč Trnavy Michal Ďuriš a hráč Podbrezovej Matej Oravec odkopáva loptu počas zápasu 15. kola Niké ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a FC Spartak Trnava v Podbrezovej v nedeľu 26. novembra 2023. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Domáci išli do vedenia po štvrťhodine, keď sa presadil Blahút. Spartak vyrovnal sedem minút po zmene strán, po priamom kope skóroval zblízka kanonier Ďuriš.

Podbrezová 26. novembra (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 15. kola Niké ligy na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 2:1, keď v druhom polčase otočili z 0:1. Trnavčania si pripísali štvrtý triumf po sebe a poskočili na tretie miesto tabuľky. Na druhú Žilinu strácajú dva body, na vedúci Slovan osem.

Domáci išli do vedenia po štvrťhodine, keď sa presadil Blahút. Spartak vyrovnal sedem minút po zmene strán, po priamom kope skóroval zblízka kanonier Ďuriš. Hostia rozhodli o triumfe v 76. minúte, na 2:1 upravil z priameho kopu Bainovič. Podbrezová figuruje na piatom mieste o bod za štvrtou Dunajskou Stredou.

15. kolo Niké ligy:

FK Železiarne Podbrezová - FC Spartak Trnava 1:2 (1:0)

Góly: 16. Blahút - 52. Ďuriš, 76. Bainovič. Rozhodovali: Očenáš - Vorel, Bednár, ŽK: Paraj - Ofori, 900 divákov.

Podbrezová: Ludha - Bartoš, Oravec, Grešák - Kováčik, Bajo (84. Ďatko), Paraj, Blahút (88. Talakov) - Galčík (65. Ridwan), Assinor (84. Kuzma) - Kabongo
Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Kóša, Daniel - Bukata (90.+4 Bernát), Zeljkovič, Bainovič (80. Procházka) - Azango (87. Šulek), Ďuriš (90.+4 Paur), Ofori