Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Fortunaliga

Spartak Trnava zvíťazil v 6. kole Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda

Domáci sa ujali vedenia zásluhou Erik Daniela, po zmene strán v silnom lejaku pridal po signáli z rohového kopu druhý gól Martin Mikovič.

V dueli nováčikov Podbrezová zvíťazila proti Banskej Bystrici 3:1

Do vedenia išli domáci futbalisti v dvanástej minúte, keď najprv Kukoľ hlavičkoval do žrde, ale dosledoval loptu, obtočil sa okolo stopéra Dukly a z následnej prihrávky ťažil pohotovo Ďatko.,aktualizované

Slovan si upevnil vedenie, v tesnom závese je DAC

"Belasí" zvíťazili jednoznačne napriek tomu, že tréner Vladimír Weiss st. šetril viacero opôr na štvrtkový zápas EKL.,aktualizované

Spartak Trnava zdolal MFK Zemplín Michalovce jednoznačne 4:0

Spartak je v neúplnej tabuľke so ziskom ôsmich bodov štvrtý. ,aktualizované

Kyziridis prestúpil zo Zlatých Moraviec do Debrecínu

Kyziridis nasledoval kroky krajana Georgiosa Neofytidisa, ktorý v lete takisto zamieril zo Zlatých Moraviec do Debrecínu.

Skóre stretnutia uzavrel v 66. minúte Dávid Hrnčár strelou pomedzi nohy brankára Martina Junasa.,aktualizované

Železiarne Podbrezová - DAC 1904 Dun. Streda 0:0 vo 4. kole

Pre domácich to bola už tretia remíza v prebiehajúcom ročníku.

Dukla domácu premiéru v najvyššej súťaži po 7 rokoch nezvládla

O skvelý obrat pod Urpínom sa postaral najmä striedajúci hráč Ružomberčanov Marko Kelemen.

Oba tímy majú po štyroch odohratých zápasoch na konte štyri body za jedno víťazstvo, jednu remízu a dve prehry.,aktualizované

DAC novým lídrom tabuľky, Podbrezová stále bez prehry

DAC išiel do vedenia už v 9. minúte vďaka Dominikovi Veselovskému, ktorý z 18 metrov parádne trafil do siete.,aktualizované

Trnava neudržala jednogólové vedenie,doma remízovala s Podbrezovou 1:1

Domáci súpera v prvom polčase výkonnostne výrazne prevýšili a v 7. minúte išli do vedenia gólom Bamideleho Yusufa. ,aktualizované

Bosniansky obranca Šuvalija je novou posilou Zlatých Moraviec

Do Zlatých Moraviec prichádza zatiaľ na polročné hosťovanie z 1. FC Slovácko.

FORTUNA LIGA: Žilina rozhodla o víťazstve nad B.Bystricou po polhodine

Šošoni zvíťazili v 3. kole Fortuna ligy nad MFK Dukla Banská Bystrica 4:1.,aktualizované

FL: Hyballa skončil svoje pôsobenie na lavičke Trenčína

S vedením fortunaligového klubu sa po vyhodnotení aktuálnej situácie dohodol na rozviazaní zmluvy.,aktualizované

Trnava odcestuje na odvetu 2. predkola bez Afričanov i Ristovského

V prvom dueli vyhrali Trnavčania 4:1.

FL: Slovan v sobotu v 3. kole proti Michalovciam na domácom štadióne

Dohodu doručili v utorok ráno, hlasovanie Prezídia prebehlo operatívne formou per rollam.

Slovan si v 2. kole Fortuna ligy napravil chuť, Trnava prehrala

Druhé kolo bolo rozložené do troch dní a odštartovalo piatkovým zápasom v Zlatých Moravciach.

FL: FC Spartak Trnava nestačil na MFK Dukla Banská Bystrica v 2. kole

Domáci síce celý zápas dominovali, hostia však boli maximálne efektívni a z dvoch nebezpečných situácií vyťažili dva góly.

Súboj FC ViOn Zlaté Moravce a MFK Skalica skončil nerozhodne 2:2

Oba tímy si chceli napraviť chuť po prehrách 0:2 v 1. kole s Ružomberkom respektíve Trnavou.

Káder Liptovského Mikuláša posilnil bývalý reprezentant Jendrišek

Jendrišek obliekal v najvyššej slovenskej súťaži dresy MFK Ružomberok, Spartaka Trnava, FC Nitra a Trenčína.

Káder Dunajskej Stredy posilnil Ramadan

Verím, že je pred nami pozitívne obdobie, uviedol Ramadan

FL: Kadák odišiel z Trenčína do švajčiarskeho Luzernu

Kadák pôsobil v "áčku" Trenčína od roku 2018 a v 81 zápasoch strelil 19 gólov.

Zlaté Moravce posilnil brazílsky obranca Alves

Dvadsaťosemročný obranca bol doteraz v Zlatých Moravciach na skúške, ktorú začal duelom proti Petržalke.

Dunajská streda otočila skóre a vyhrala proti Liptovskému Mikulášu 2:1

Zverencom Adriana Guľu vyšla generálka na úvodný duel 2. predkola Európskej konferenčnej ligy, v ktorom nastúpia v stredu o 20.00 SELČ na Faerských ostrovoch proti Víkinguru Gota. ,aktualizované

Sumár Fortuna ligy:Podbrezová zaskočila majstra, expresný gól v Trnave

Trnavský Spartak si poradil doma s FC ViOn Zlaté Moravce 2:0. Výrazne ho k zisku troch bodov priblížil gól letnej posily Samuela Štefánika, ktorý strelil už v 28. sekunde.

Skalica doma nestačila na Ružomberok a prehrala 2:0

Hostia si už v úvodnej 45-minútovke vypracovali dvojgólový náskok, pričom do kariet im zahralo aj vylúčenie obrancu Petra Čögleya z 23. minúty.

Železiarne Podbrezová vyhrali nad Slovanom Bratislava 2:1 v 1. kole FL

Góly domácich v sobotňajšom stretnutí 1. kola strelili Samuel Ďatko a po prestávke kapitán Boris Godál.,aktualizované

Michalovce angažovali českého stopéra Jeřábka

Jeřábek je po Lukášovi Jánošíkovi a Adlerovi Da Silvovi tretia predsezónna akvizícia MFK. Za sebou má vyše 140 zápasov v najvyššej českej súťaži, v ktorej hral za Teplice a Jablonec.

Spartak chce udržať v novej sezóne svoje pozície, ešte rieši posily

Prezident Spartaka Peter Macho vyzdvihol, že klubu sa podarilo udržať hráčov ako sú Koštrna, Mikovič či Kamenár, ktorí predĺžili zmluvy. ,aktualizované

Začína 30.ročník Fortuna ligy s trojicou nováčikov,favoritom je Slovan

V novom ročníku FL budú účinkovať netradične až traja nováčikovia - okrem Podbrezovej aj MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Skalica.

Michalovce s ofenzívnymi posilami, chcú väčšiu emóciu a divákov

Po sezóne 2021/2022 odišlo z mužstva sedem hráčov, väčšina z nich však nemala miesto v základnej zostave. Ôsmym môže byť japonský stredopoliar Takuto Ošima, ktorý má ponuku z Krakova.

Žilina ide do novej sezóny s novým trénerom a cieľom byť opäť v Top6

Pre českého trénera Jaroslava Hynka je angažmán v Žiline prvý zahraničný v kariére.

Fortuna liga: Nigérijčan Moses Cobnan je novou posilou Podbrezovej

Za Podbrezovú už Moses nastúpil v niekoľkých predsezónnych prípravných stretnutiach.

Fortuna liga: Žilina zvíťazila v príprave nad Ostravou 3:1

O dva góly sa postaral ghanský stredopoliar Samuel Gidi. ,aktualizované

Podbrezová získala 18-ročného srbského stredopoliara Miraljemoviča

Osemnásťročný Srb prišiel z Partizanu Belehrad, kde ako kapitán doviedol svoj tím k majstrovskému titulu v dorasteneckej lige.

Slovan sa trápil v koncovke, tréner Weiss: Treba využiť prvú šancu

Zverenci Vladimíra Weissa st. iba remizovali v prvom dueli prvého predkola na domácej pôde s gruzínskym Dinamom Batumi 0:0, hoci väčšiu časť zápasu mali početnú prevahu.

FORTUNA LIGA: Vlasko posilnil nováčika zo Skalice

Vlasko skončil v Trnave po tom, ako mu vypršala zmluva a novú od Spartaka nedostal. Kreatívny stredopoliar hral v minulosti aj za Liberec, Dubnicu, Senicu, Zaglebie Lubin či Puskásovu Akadémiu.

Richter a Ševčík podpísali zmluvy so Zlatými Moravcami

Ševčík prišiel do ViOnu z nitrianskej akadémie. Talentovaný 17-ročný útočník podpísal s klubom z Požitavia zmluvu na tri roky.

Lichý zostáva na hosťovaní v Ružomberku

Dvadsaťjedenročný hráč už pôsobil pod Čebraťom v jarnej časti uplynulej sezóny v rámci hosťovania, na ktoré ho uvoľnil jeho materský klub ŠK Slovan.

Futbalový DAC získal na hosťovanie zo Žiliny brankára Petráša

Petráš je odchovanec žilinského futbalu, kde pôsobil od roku 2007 a postupne prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami.