Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Futbal

Manchester City sa dostal do čela Premier League

Zverenci Pepa Guardiolu sa odplatili kohútom za stredajšie štvrťfinálové vyradenie z tohtoročnej edície Ligy majstrov.,aktualizované

V anglickej lige preložili zápasy semifinalistom Ligy majstrov

Predstavitelia holandskej Eredivisie takisto preložili zápas Ajaxu Amsterdam, aby jeho hráčom dopriali dlhší čas na regeneráciu.

Finnbogason podstúpil operáciu lýtka

Islanďan je v pribiehajúcej sezóne najlepší ligový strelec Augsburgu. V 18 dueloch zaznamenal desať gólov.

Dinamo Záhreb získalo s predstihom 20. titul

Súper Spartaka Trnava v skupinovej fáze tohtoročnej edície Európskej ligy ovládol domácu súťaž trinástykrát z uplynulých štrnástich rokov. Sériu im prerušila v ročníku 2016/2017 Rijeka.

Neymar by mohol nastúpiť za PSG už v nedeľu

Návrat na trávniky môže osláviť obhajobou titulu v Ligue 1. PSG je na čele tabuľky so sedemnásťbodovým náskokom pred Lille.

Rusnák strelil v MLS dva góly, Greguš videl červenú kartu

Menej sa darilo Jánovi Gregušovi. Jeho Minnesota podľahla domácemu Torontu. Slovenský reprezentant síce prihral Darwinovi Quinterovi na úvodný gól duelu, ale v 89. minúte videl červenú kartu. ,aktualizované

Zápasy holandskej futbalovej ligy posunuli, dôvodom je Ajax

Celé kolo sa odohrá v termínoch od 12. do 15. mája.

Simeone sa zastal Costu po vynechanom tréningu

Costa v prebiehajúcej sezóne nastúpil v lige aj vinou zranení len na 16 duelov, v ktorých si pripísal 2 góly.

Real Madrid prišiel do konca sezóny o obrancu Odriozolu

Klub nešpecifikoval dĺžku hráčovej absencie.

Kessie, Bakayoko a AC Miláno s pokutami za nešportové správanie

Podľa verdiktu disciplinárnej komisie Talianskej futbalovej federácie (FIGC) klub dostal pokutu 20.000 eur a hráči po 33.000 eur.

Nevídaný omyl: Fanúšikovia Benficy pricestovali do iného Frankfurtu

Benfica napokon do semifinále EL nepostúpila, keď po domácej výhre z úvodného stretnutia 4:2 podľahla Eintrachtu na jeho štadióne 0:2.

Futbalisti v Anglicku a Walese chcú väčšiu ochranu pred rasizmom

Na konci marca sa rasisticky prejavili fanúšikovia Čiernej Hory voči anglickým reprezentantom počas domáceho kvalifikačného zápasu EURO 2020.

EURÓPSKA LIGA: Frankfurt je v semifinále po 39 rokoch

Postupový gól dal v 67. minúte stredopoliar Sebastian Rode.

Salihamidžič dostal pokutu za nešportové správanie voči rozhodcom

Incident sa odohral vo štvrťfinálovom zápase Nemeckého pohára, v ktorom sa Bayern natrápil s druholigovým 1. FC Heidenheim 5:4.

EURÓPSKA LIGA: Slavia vypadla s Chelsea so cťou

Chelsea vyrovnala rekord Atletica Madrid, keď nenašla premožiteľa v 15 stretnutiach EL za sebou.

EURÓPSKA LIGA: Ramsey sa zranil pri výhre nad Neapolom

Dvadsaťosemročný stredopoliar si pravdepodobne poradil zadný stehenný sval pri zákroku na Piotra Zielinského a po 34 minútach musel ísť dole z ihriska.

EURÓPSKA LIGA: Chelsea zdolala Slaviu Praha a postúpila so semifinále

Domáci viedli po sedemnástich minútach už 3:0, dvoma gólmi sa v druhom polčase prezentoval hosťujúci Petr Ševčík.

Majiteľ Olympiakosu Pireus sa bude pred súdom zodpovedať z korupcie

Marinakisa v minulosti obvinili aj z pašovania drog a členstva v zločineckej organizácii.

Futbaloví priaznivci šli z Portugalska autom, netrafili Frankfurt

Benfica v prvom zápase zdolala Eintracht 4:2.

Slavia aj Sparta dostali pokuty za správanie fanúšikov v derby

V dueli 28. kola oba fanúšikovské tábory porušili pravidlá ohľadom používania pyrotechniky a nevhodného skandovania.

Iniestov tím Vissel Kobe sa stretne v júli v príprave s FC Barcelona

Prípravné stretnutia sú naplánované na 23. a 27. júla.

McLeish už nie je trénerom futbalovej reprezentácie Škótska

Šesťdesiatročný kormidelník viedol Škótsko od februára 2018.

Carrasco sa cíti v Číne osamelý, možno opustí Ta-lien

Pripustilo to vedenie klubu z najvyššej čínskej súťaže, ktoré je ochotné uvoľniť 25-ročného krídelníka, pokiaľ sa nebude cítiť vo svojom pôsobisku šťastný.

Futbalový Ružomberok ukončil spoluprácu s Ismarom Tandirom

Dvadsaťtriročný ofenzívny futbalista odohral v ružomberskom drese devätnásť ligových duelov a dva zápasy v Slovnaft Cupe, pričom vo Fortuna lige deväťkrát skóroval.

LIGA MAJSTROV: Messi je s 10 gólmi najlepší kanonier po štvrťfinále

Argentínčan sa dostal na čelo dvoma zásahmi v odvete štvrťfinále proti anglickému Manchestru United. Na druhej priečke figuruje osemgólový Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov.

LIGA MAJSTROV: Klopp sa nevie dočkať Barcelony, ale myslí na Cardiff

Tréner Liverpoolu to povedal po stredajšom triumfe jeho mužstva v Porte 4:1 vo štvrťfinálovej odvete, ktorým jeho hráči nadviazali na výhru 2:0 z Anfieldu.

LIGA MAJSTROV: Guardiolovo štvrťfinálové prekliatie trvá

Hoci na Etihad Stadium domáci zvíťazili na Tottenhamom 4:3, práve Hotspur po výhre 1:0 vďaka gólu z pôdy súpera prenikli prvýkrát medzi elitné kvarteto LM.

Salah vyzval na zmenu zaobchádzania so ženami na Blízkom východe

Svoje posolstvo uviedol v rozhovore pre stredajšie vydanie magazínu Time.

LIGA MAJSTROV: Liverpool a Tottenham postúpili do semifinále

V semifinále sa stretnú Liverpool s Barcelonou a Tottenham s Ajaxom Amsterdam. ,aktualizované

Paríž Saint-Germain opäť prehral, na oslavy titulu si musí ešte počkať

PSG vedie tabuľku s náskokom 17 bodov pred druhým Lille, pričom do konca sezóny zostáva odohrať ešte šesť kôl a hrá sa teda o 18 bodov.,aktualizované

Žilina postúpila do finále Slovnaft cup-u

Prvý polčas priniesol zaujímavé dianie, no gólov sa v ňom diváci nedočkali. Tie prišli až po prestávke.,aktualizované

LIGA MAJSTROV: Pred odvetou polícia zadržala vyše sto fanúšikov Ajaxu

Pri kontrole ich autobusu pred Turínom u nich objavili pyrotechniku, chrániče chrupu, ale aj nože a mačety. Všetkých následne eskortovali z krajiny.

Eintracht Frankfurt dotiahol Jovičov trvalý prestup z Benficy Lisabon

Jovičovi sa v tejto sezóne darí, keď vo všetkých súťažiach strelil 25 gólov.

Kapitán Manchestru Untied Young terčom rasizmu po prehre v Barcelone

Young spravil chybu, ktorá viedla k otváraciemu gólu Lionela Messiho.

Bayern ponúkol Pizarrovi prácu ambasádora klubu

Štyridsaťročný peruánsky útočník hrá za Werder Brémy, ale očakáva sa, že po tejto sezóne zavesí kopačky na klinec.

Oblak predĺžil zmluvu s Atleticom do júna 2023: Som v klube šťastný

Jan Oblak prišiel do Atletica v roku 2014 a vypracoval sa na jedného z najuznávanejších svetových brankárov.

J. Kórea ide do kandidatúry na MS žien sama, KĽDR nespolupracovala

Okrem Kórejskej republiky sú medzi nimi Brazília, JAR, Argentína, Austrália, Bolívia, Kolumbia, Japonsko a Nový Zéland.

Bayern Mníchov otvoril v Etiópii futbalovú školu

Nachádza sa v etiópskej metropole Addis Abeba.

LM: Messi uťal nádeje Manchestru, Solskjaer: Je najlepší na svete

Messi strelil v LM už góly číslo 109 a 110, v tomto ročníku deviaty a desiaty. V Manchestri sa v prvom zápase po skorom údere do nosa od Chrisa Smallinga nepresadil, ale teraz žiaril.