Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam

Futbal

Brazília odohrá v novembri prípravný zápas s Uruguajom

Obe krajiny sa pripravujú na turnaj Copa America, ktorý sa v Brazílii uskutoční v júni 2019.

Tréner Ballardini v Janove skončil

Ballardini už aktuálne jedenásty tím tabuľky viedol v rokoch 2010-2011 a v roku 2013.

Mráz s Hanckom boli po pozvánke do reprezentačného áčka v ošiali

Dvadsaťjedenročný Mráz a o necelý rok mladší Hancko sa správu o prvej pozvánke dozvedeli spoločne.

Futbalisti SR proti ČR a Švédsku bez Kozáčika. Kozák povolal Jakubecha

Nováčikmi v národnom tíme sú obranca Dávid Hancko a útočník Samuel Mráz.,aktualizované

Tréner Weinzierl povedie bundesligový Stuttgart, nahradil Korkuta

Štyridsaťtriročný Weinzierl naposledy viedol konkurenčný FC Schalke 04, kde skončil v lete 2017.

LIGA NÁRODOV: Zaza vypadol z talianskeho kádra pre zranenie lýtka

Dvadsaťsedemročný útočník FC Turín nebude k dispozícii trénerovi Robertovi Mancinimu na stredajší prípravný zápas proti Ukrajine a ani na nedeľňajší duel v Poľsku.

Kokorin a Mamajev údajne napadli v kaviarni štátnych úradníkov

Obaja hráči boli podľa vyjadrenia personálu pod vplyvom alkoholu a pravdepodobne aj drog.

Tréner D'Anna doplatil na zlý štart, skončil na lavičke Chieva

K tomuto kroku sa odhodlalo dva dni po prehre v zápase 8. kola Serie A na pôde AC Miláno (1:3).

Thajská skupina kúpila polovicu akcií futbalového Panathinaikosu Atény

Panathinaikos bol v uplynulých rokoch vo finančnej kríze. Vzhľadom na dlhy voči svojim bývalým hráčom začal sezónu 2018/19 so šesťbodovým mankom.

Guľa vidí pred ďalšími zápasmi kvalifikácie ME 2019 v mužstve energiu

Tréner SR na pondelňajšom zraze privítal 22 nominovaných hráčov, ku ktorým sa v priebehu dňa pripojil aj Nikolas Špalek.

Bývalý argentínsky futbalový reprezentant Almeyda povedie San Jose

Tento ročník ešte dokončí na striedačke dočasný kouč Steve Ralston.

Futbalista K. Benzema bude pre zranenie pauzovať približne dva týždne

Dôvodom je zranenie zadného stehenného svalu na pravej nohe, ktoré utrpel vo víkendovom dueli na ihrisku CD Alaves (0:1).

Toto sú mená 30 futbalistov nominovaných na ocenenie Zlatá lopta 2018

Víťaza prestížneho ocenenia oznámi France Football 3. decembra. Prvýkrát získajú Zlatú loptu aj žena a hráč do 21 rokov, kde je favoritom Kylian Mbappe z PSG.,aktualizované

Lucas Moura sa po dvoch rokoch vracia do brazílskej reprezentácie

Moura naposledy hral za Brazíliu na Copa America 2016.

Dánski hráči boli v spore s federáciou pod tlakom, napísali v liste

Dáni sa minulý mesiac pred prípravným zápasom na Slovensku nedohodli s DBU na kolektívnej zmluve a do Trnavy pricestovali s amatérmi a futsalovými reprezentantmi.

LIGA NÁRODOV: Talianom vypadli hráčí, Cutrone a Piccini doplnili káder

Taliani odohrajú v stredu prípravný zápas s Ukrajinou a 14. októbra si v Lige národov zmerajú sily s Poľskom.

LIGA NÁRODOV: Tréner Nemecka Löw dodatočne povolal Emreho Cana

Nemeckí futbalisti sa stretnú najskôr v sobotu 13. októbra v Amsterdame s Holandskom a o tri dni neskôr nastúpia v Paríži proti majstrom sveta Francúzom.

Řepka odstúpil z postu generálneho sekretára futbalového zväzu ČR

Česká futbalová asociácia (FAČR) sa zatiaľ nevyjadrila, situáciou sa bude zaoberať výkonný výbor na svojom utorňajšom zasadaní.

LIGA NÁRODOV: Tréner ČR Šilhavý stratil zranených Hušbauera a Řezníka

Ich miesta zaujali Vladimír Coufal zo Slavie Praha, resp. Michal Trávnik z FK Jablonec.

Zraneného Fekira nahradil vo francúzskom tíme Payet

Fekir si v nedeľňajšom šlágri 9. kola Ligue 1 na pôde Paríža SG privodil zranenie členka.

Neymarov syn obdivuje Mbappeho

Neymarov sedemročný syn Davi Lucca da Silva Santos sa netají obdivom k francúzskemu tínedžerovi.

Slovenky prehrali v príprave s Českom aj druhýkrát

Aj keď je výsledok zápasu rovnaký, tréner hovorí o splnenom cieli, tým bolo hrať lepšie.

Šláger na Anfielde nenadchol, Guardiola aj Klopp sú s remízou spokojní

Prvý polčas nedeľňajšieho ťaháku na Anfielde nenadchol, diváci nevideli ani jednu priamu strelu na bránu.

Sevillu katapultovali na čelo ligy štyri triumfy za sebou

Sevilla sa proti Celte Vigo, za ktorú odohral celý zápas s slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, dostala do vedenia vďaka stredopoliarovi Pablovi Sarabiovi.

Mak rozhodol šláger medzi Zenitom a Krasnodarom

Zenit sa odpútal na čele tabuľky, pred druhým Krasnodarom má šesťbodový náskok.

PSG prekonal 82 rokov starý rekord, Mbappe predviedol gólovú smršť

Devätnásťročný Mbappe najskôr v 9. minúte vybojoval pre svoj tím jedenástku, ozajstné galapredstavenie si však pre vypredaný Park princov nechal po zmene strán.

Barcelona uhrala na ihrisku Valencie remízu

Zverenci trénera Ernesta Valverdeho nebodovali naplno už v štyroch ligových stretnutiach v sérii, v tabuľke klesli na druhú pozíciu.

Futbalisti Paríža SG francúzskej Ligue 1 deklasovali Olympique Lyon

Kylian Mbappe zaznamenal štyri góly v rozpätí 61.-74. minúty, v prvom polčase otvoril skóre z jedenástky Neymar.

Bývalý kapitán Anglicka John Terry sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru

V Aston Ville chcú, aby pôsobil v realizačnom tíme.

Ďurica a Bilovský prispeli k výhre Dukly Praha v Karvinej

Plzeň v zostave s ďalšími Slovákmi Patrikom Hrošovským a Romanom Procházkom zvíťazila s Teplicami.,aktualizované

V šlágri Premier League remizoval Liverpool s Manchestrom City

Chelsea zvíťazila na ihrisku Southamptonu 3:0 a darilo sa aj Arsenalu Londýn.

Spartak Trnava zvíťazil v zápase so Sereďou

Domáci sa proti nováčikovi nečakane natrápili, ale dosiahli konečne trojbodové víťazstvo, len tretie v jesennej časti ligy.

Slovan zaváhal proti Senici, DAC sa dotiahol na rozdiel troch bodov

Prinášame prehľad výsledkov.

Makov gól zabezpečil výhru Zenitu nad Krasnodarom

Slovenský futbalista bodoval v ruskej lige.

Slováci do 21 rokov postúpili do finále MS v malom futbale

Slováci sa presadili v 13. minúte, keď sa po strele Rolinca dostal pri žrdi k lopte Repa a otvoril skóre.

Ronaldinho podporil krajne pravicového prezidentského kandidáta

Ronaldinho už tento rok údajne zvažoval kandidovať do senátu za Bolsonarovu stranu, ale napokon sa tak nestalo.

Juventus si udržal stopercentnú bilanciu, gólom prispel aj Ronaldo

V metropole Friuli otvoril skóre Rodrigo Bentancur, o štyri minúty neskôr stanovil konečný výsledok Cristiano Ronaldo.

Portugalský premiér Antonio Costa podporil Ronalda

Reagoval tak na obvinenie zo znásilnenia, ktoré voči portugalskému kanonierovi vzniesla Američanka Kathryn Mayorgová.

Bayern doma prehral rozdielom triedy, Neuer: Toto nie je Bayern

Hostia zaskočili Bavorov už v úvode zápasu, keď sa gólovo presadili Alassane Plea a Lars Stindl.