Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Slovenské hokejistky prehrali na turnaji I. divízie s Francúzskom 1:3

Na snímke slovenské hokejistky Foto: TASR/ Oliver Ondráš

Zverenky trénera Milana Skokana si ďalej zmerajú sily s Dánskom, Českom a Rakúskom.

>Přerov 7. apríla (TASR) - Slovenské hokejistky prehrali aj druhý duel na turnaji I. divízie MS žien v českom Přerove s Francúzskom 1:3.

"Zápas sme začali veľmi dobre, keď sa už v 4. minúte presadila Herichová a hru sme mali pevne v rukách. Na začiatku druhej tretiny sme ale zahrali zle dve oslabenia a prehrávali. Súperky sme síce prestrieľali, ale vyťažili sme len jeden gól. V utorok máme na turnaji voľný deň a počas neho sa musíme čo najlepšie pripraviť na ďalšieho súpera, ktorým sú Dánky. Všetky súperky sú na šampionáte hrateľné, ale lepšie musíme zvládať zápasy v koncovke. Aj za nepriaznivého stavu proti Francúzkam sme mali šance na strelenie gólu, ale nevyšlo nám to. Viac ako minútu pred koncom sme z bránky odvolali brankárku Kiapešovú, ale súper nám strelil gól do prázdnej bránky," povedal pre hockeyslovakia.sk manažér tímu Ľubor Budaj.