Utorok 30. apríl 2024Meniny má Anastázia

Hokejista Winnipegu Jets Slovák Marko Daňo (vľavo). Foto: TASR/AP

Toronto v zostave bez obrancu Martina Marinčina prevalcovalo Floridu 6:1.

New York 18. novembra (TASR) - Hokejisti Philadelphie Flyers zvíťazili v súboji zámorskej NHL v noci na piatok na domácom ľade nad Winnipegom Jets 5:2.

V drese hostí sa jednou asistenciou prezentoval slovenský útočník Marko Daňo. Bola pre neho treťou v sezóne, spolu má v deviatich dueloch na konte 6 bodov (3+3).

Nedarilo sa Bostonu, ktorý v Minnesote prehral 0:1. Slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade vyše 23 minút. O výsledku súboja v Xcel Energy Center rozhodol 44,5 sekundy pred koncom presný zásah fínskeho útočníka Wild Mikaela Granlunda.

Toronto v zostave bez obrancu Martina Marinčina prevalcovalo Floridu 6:1. Exceloval domáci útočník Connor Brown dvoma gólmi a dvoma asistenciami, čím poriadne znechutil brankárovi Panthers Jamesovi Reimerovi prvý zápas proti bývalému klubu.

Sériu štyroch prehier zastavili hráči Los Angeles aj vďaka slovenskému brankárovi Petrovi Budajovi. Kings doma zdolali Edmonton 4:2, Budaj kryl 28 striel hostí a zaknihoval ôsmu výhru v ročníku. V drese Oilers odohral vyše 19 minút obranca Andrej Sekera.

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - TAMPA BAY LIGHTNING 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 33. Franson (Kane, Fedun) - 9. Nesterov (Filppula, Drouin), 28. Killorn (Filppula, Point), 40. Kučerov (Killorn), 58. Point (Johnson). Brankári: Lehner - Bishop, strely na bránku: 33:38, 17.870 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - WINNIPEG JETS 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Góly: 10. Couturier (Konecny), 10. Raffl (Read, Gudas), 33. Streit (Provorov, Giroux), 46. Simmonds (MacDonald, Schenn), 60. Manning (Gudas) - 27. Byfuglien (Petan, DAŇO), 38. Wheeler (Ehlers, Scheifele). Brankári: Mason - Hellebuyck, strely na bránku: 22:32, 19.432 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - FLORIDA PANTHERS 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Brown (Rielly, Kadri), 16. Brown (Komarov), 18. Marner (van Riemsdyk), 28. Komarov (Brown, Kadri), 39. van Riemsdyk, 58. Gardiner (Brown) - 11. Ekblad (McCann, Malgin). Brankári: Andersen - Reimer, strely na bránku: 30:27, 18.931 divákov.

OTTAWA SENATORS - NASHVILLE PREDATORS 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Góly: 9. Brassard (Wideman, Stone) - 3. Sissons (Watson, Ekholm), 16. Ellis (Ribeiro, Forsberg), 38. Aberg (Fisher, Wilson), 51. Neal (Subban, Johansen, 55. Ribeiro (Subban, Smith). Brankári: Condon - Rinne, strely na bránku: 31:40, 15.480 divákov.

ST. LOUIS BLUES - SAN JOSE SHARKS 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 11. Schwartz (Pietrangelo), 29. Schwartz, 36. Perron (Šťastný, Fabbri) - 7. Couture (Donskoi, Ward), 30. Labanc (Thornton, Braun). Brankári: Allen - Jones, strely na bránku: 25:31, 17.618 divákov.

DALLAS STARS - COLORADO AVALANCHE 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Oduya (Korpikoski), 11. Ritchie (Shore, Jordie Benn), 20. Eaves (Seguin, Spezza) - 33. MacKinnon (Martinsen), 42. Grigorenko (MacKinnon, Greer). Brankári: Lehtonen - Varlamov, strely na bránku: 22:36, 18.237 divákov.

MINNESOTA WILD - BOSTON BRUINS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 60. Granlund (Brodin, Folin). Brankári: Dubnyk - Rask, strely na bránku: 29:25, 18.774 divákov.

ANAHEIM DUCKS - NEW JERSEY DEVILS 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 38. Rakell (Getzlaf), 38. Silfverberg (Cogliano, Holzer), 57. Kesler (Silfverberg, Manson) - 31. Smith-Pelly (Quincey, Moore), 35. Quincey (Zacha, Henrique). Brankári: Bernier - Schneider, strely na bránku: 23:29, 14.954 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ARIZONA COYOTES 3:2 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 36. Sutter (D. Sedin, Edler), 38. D. Sedin (Edler, H. Sedin), 63. Hutton (tr. strieľanie) - 22. Richardson (Doan, Chychrun), 31. DeAngelo (Hanzal, Domi). Brankári: Markström - Domingue, strely na bránku: 42:36, 18.027 divákov.

LOS ANGELES KINGS - EDMONTON OILERS 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 6. Forbort (Clifford, Shore), 8. Toffoli (Carter, Martinez), 30. Carter (Toffoli), 54. Setoguchi (Forbort, Dowd) - 24. Nurse (Draisaitl), 29. Klefbom (Nugent-Hopkins, Eberle). Brankári: BUDAJ - Gustavsson, strely na bránku: 25:30, 18.230 divákov.

Marko Daňo (Winnipeg) 15:38 0 1 1 0 1 0
Zdeno Chára (Boston) 23:22 0 0 0 0 0 0
Andrej Sekera (Edmonton) 19:53 0 0 0 -1 1 2
Peter Budaj (Los Angeles) 59:44 28/30 93,3

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/