Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Hokej

MS17: Matthews nepomôže Američanom, po náročnej sezóne cíti únavu

Reprezentanti USA sa na MS predstavia v kolínskej A-skupine, kde okrem súboja so Slovenskom absolvujú stretnutia s Nemeckom, Dánskom, Švédskom, Talianskom, Lotyšskom a Ruskom.

Graňák si pre vyčerpanosť nezahrá na MS. Nahradí ho tento hráč

Slovenská výprava tak bude mať na severe Európy dokopy 26 hráčov – dvoch brankárov, deväť obrancov a pätnásť útočníkov.

MS17: Bližňáka čaká debut pod Cígerom: Je len na mne, čo ukážem

Bližňákova šanca dostať sa do konečnej nominácie je o to väčšia, že práve na centri tlačí Slovákov topánka najviac.

Slovenská reprezentácia bude na blížiacich sa MS aj bez týchto mien

Marián Hossa a Richard Pánik svoju účasť odmietli už počas uplynulého víkendu.

Výnimočný hokejový brankár Vladislav Treťjak oslavuje 65. narodeniny

Brankárska legenda je s desiatimi zlatými, dvoma striebornými a jednou bronzovou medailou najúspešnejším jednotlivcom histórie majstrovstiev sveta.

Záborského Brynäs delí jedno víťazstvo od švédskeho titulu

Zisk titulu môže tím spečatiť vo štvrtkovom domácom stretnutí.

Seidenberg podpísal s NY Islanders jednoročnú zmluvu

Dennis Seidenberg v uplynulej základnej časti patril medzi opory defenzívnych radov klubu zámorskej NHL.

Cíger privítal v príprave na MS už i Miklíka, Surový pozvánku odmietol

Zverencov trénera Zdena Cígera v závere týždňa preverí v generálke pred odchodom do Kolína nad Rýnom dvojzápas s nórskym výberom v Hamare.,aktualizované

Miklík sa do reprezentácie tešil, na MS chce urobiť dobrý výsledok

Slovenský hokejista Michel Miklík skončil sezónu vo Fínsku, predtým hral chvíľu v Košiciach a šesť zápasov odohral aj v Brne. ,aktualizované

J. Široký ml.: Silnou stránkou Slovana je divácka podpora

V rozhovore pre oficiálny ligový web potvrdil, že trénerom jediného slovenského účastníka v medzinárodnej súťaži bude aj v budúcej sezóne Miloš Říha.

Stevens nahradil Suttera vo funkcii trénera hokejistov Los Angeles

Suttera klub zámorskej NHL prepustil po nevydarenej sezóne.

Gaudreau, Granlund a Tarasenko sú finalistami Lady Byng Trophy v NHL

Cenu každoročne udeľujú v zámorskej NHL za športové a džentlmenské správanie v kombinácii so športovými výkonmi.

Riaditeľ MS do 18 rokov: Kvalitná organizácia dáva šancu na ďalšie MS

Na 31 zápasov turnaja si našlo cestu 73.690 divákov, čo je viac ako vlani na MS v americkom Grand Forks.

Laliberté je autorom najkrajšieho gólu sezóny, získal Zlatú prilbu

Bývalý útočník HK Nitra, ktorý v novembri ukončil hráčsku kariéru, získal najviac hlasov vo fanúšikovskej ankete na stránke hokejportal.sk/zlataprilba.

Američania získali na MS do 18 rokov desiaty titul, porazili Fínov

Triumf z Popradu bol pre nich už jubilejným desiatym v tejto kategórii a celkovo majú 15 medailí.,aktualizované

Hokejisti Ruska odchádzajú z Popradu bronzoví, zdolali Švédov

V zápase dvoch tímov sklamaných zo semifinálovej prehry podali ruskí hráči koncentrovanejší výkon než ich súper.

Mladí Bielorusi zostávajú v A-kategórii, porazili Lotyšov

V rozhodujúcom treťom súboji o záchranu na šampionáte v Spišskej Novej Vsi a Poprade vyhrali nad Lotyšskom 3:1.

Tréner Chicaga zostáva, manažér hlási zmeny: Čas pozrieť sa do zrkadla

Generácia hráčov, ktorá vybojovala Stanleyho pohár v rokoch 2010, 2013 a 2015, sa nedokázala presadiť proti žulovej defenzíve "predátorov" podporovanej spoľahlivým brankárom Pekkom Rinnem.

Naplnený kotol divákmi vyžaroval zo seba veľkú vieru, že domáci si už historický titul nenechajú zobrať a sériu rozhodnú v piatom finálovom zápase.,aktualizované

Premiérový titul majú Bystričania do roka a do dňa

Starý štadión v Banskej Bystrici, domovský prístav HC'05 iClinic Banská Bystrica, zažil počas troch rokov tri oslavy majstrovského titulu.

MS17: Švédsku reprezentáciu posilnia hráči z NHL

Švédi sú záverečným súperom Slovákov v základnej A-skupine MS, vzájomný súboj je na programe v utorok 16. mája o 12.15 v kolínskej Lanxess aréne.

NHL: Vezinovu trofej získa jeden z trojice Holtby, Bobrovskij, Price

Víťaz Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára sezóny 2016/2017 v zámorskej NHL vzíde z trojice Braden Holtby (Washington), Sergej Bobrovskij (Columbus) a Carey Price (Montreal).

NHL: Edmonton vyhral v San Jose a postúpil do 2.kola play off

Z postupu sa radoval aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý v závere prihral Connorovi McDavidovi na tretí gól "olejárov" do prázdnej bránky.,aktualizované

MS18: Fíni si vo finále zmerajú sily s Američanmi

V sobotňajšom semifinále v Poprade si "Suomi" poradili s rovesníkmi z Ruska 2:1 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil v 68. minúte Utunen.

Po výhre Bystričanov na ľade striekalo šampanské

Hráči Banskej Bystrice oslavovali premiérový titul v hokejovej Tipsport Lige tak, ako sa patrí.

Ako sa darí konkurencii? Pozrite si výsledky prípravných zápasov na MS

Českým hokejistom nevyšlo prvé meranie síl s Nemeckom, keď v sobotu prehrali 4:7.

Štvrťfinálový zápas Rusko - Slovensko sledoval rekordný počet divákov

Celkovo si hokejové zápasy MS do 18 rokov zaplo viac ako 1,5 milióna divákov, čo predstavuje 33 % z populácie divákov starších ako 12 rokov.

Mladí Fíni sa prebojovali do finále MS, po predĺžení zdolali Rusov

Obhajcovia titulu si vo finále zmerajú sily s lepším z dvojice USA - Švédsko.

Pánik si na šampionáte s reprezentáciou nezahrá, ponuku odmietol

Ďalší hráč "jastrabov" Marián Hossa už skôr oznámil, že vzhľadom na jeho vek a celosezónnu vyťaženosť neposilní slovenský tím.

Slováci zlomili strelecké trápenie, Cíger vyzdvihol Laca a Skokana

Čakanie ukončil v piatkovom druhom súboji po 194 minútach a 28 sekundách Libor Hudáček, ktorý v presilovke prestrelil fínskeho brankára Ortia a v 16. minúte poslal svoj tím do vedenia

L. Hudáček neutrpel otras ani zlomeninu, čakajú ho ďalšie vyšetrenia

Hudáček, ktorý v 16. minúte v presilovke otvoril skóre duelu Euro Hockey Challenge, sa zranil v záverečnej minúte

Uvažuje Zdeno Chára nad koncom hokejovej kariéry?

Kapitán Bostonu Bruins oslávil v marci okrúhle 40. narodeniny, z aktívnych hokejistov boli po základnej časti profiligy starší od neho len Matt Cullen (40 rokov), Shane Doan (40) a Jaromír Jágr (45).

Aj RUSNÁK mohol hrať v Quebecu: Dodnes neľutujem, že som neemigroval

Tohtoročný svetový šampionát v hokeji už klope pomaly na dvere, a tak sme sa v štúdiu TABLET.TV porozprávali s jedným z najpovolanejších - kapitánom majstrov sveta z roku 1985 Dáriusom Rusnákom.

Obranca Valenta vo Zvolene skončil, vracia sa do Zlína

V drese HKM Zvolen odohral celkovo 60 zápasov, v ktorých strelil 4 góly a pridal 21 asistencií.

Reprezentáciu posilnia finalisti z ČR a Miklík, Čiliaka neoslovia

Z Brna príde iba dvojica Haščák - Trška. Mareka Čiliaka, ktorého vyhlásili za najlepšieho brankára play off českej extraligy, neplánuje realizačný tím osloviť. ,aktualizované

Mladí Lotyši porazili Bielorusko, stav série o záchranu je vyrovnaný

Rozhodujúce stretnutie je na programe v nedeľu 23. apríla.

Tréner hokejistov SR 18 Javorčík: Nech si mladíci vezmú pozitíva

Tréner SR Norbert Javorčík bol s hrou svojich zverencov spokojný počas celého šampionátu a verí, že mladíci zúročia získané skúsenosti.,aktualizované

MS zrejme aj bez Hrivíka: NY Rangers ho povolali do prvého tímu

Slovenský hokejista Marek Hrivík už v tejto sezóne odohral za "jazdcov" 16 zápasov, v ktorých si pripísal dve asistencie.

Nitre sa vzdialila obhajoba titulu, Handzuš: Najťažší krok pred nami

Z mesta pod Zoborom si vezú hokejisti dva finálové body hokejisti Banskej Bystrice, ktorí už v sobotu môžu na domácom ľade oslavovať zisk premiérového majstrovského titulu.

Pre nás ste majstri, znelo z tribún, Liška: Dojalo ma to

Slovenskí hokejisti do 18 rokov sa s majstrovstvami sveta rozlúčili štvrťfinálovou prehrou s Ruskom.