Hokej

KHL: Dinamo Moskva stoplo negatívnu sériu, zdolalo Jugru

Hokejisti Dinama Moskva triumfovali v sobotňajšom dueli KHL na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 5:2 a zastavili tak sériu štyroch zápasov bez víťazstva.,aktualizované

Rusi oznámia meno trénera výberu na ZOH 2018 po porade so Znaroksom

Viceprezident Ruskej hokejovej federácie (FHR) Roman Rotenberg zároveň oznámil, že chcú vytvoriť olympijský výber.

Na Štefana Slovan proti Novgorodu. Hrať bude vo vianočných dresoch

Slovanisti budú chcieť nadviazať na výhru proti Dinamu Minsk.

Zaváhal líder súťaže CSKA Moskva. Tím z hlavného mesta nestačil v domácom prostredí na Ladu Togliatti. ,aktualizované

V sobotu sa začnú MS do 20 rokov. Slováci si pochutili na kapustnici

Zverenci Ernesta Bokroša, ktorí obhajujú bronz, odštartujú svoje zápolenie na šampionáte v nedeľu 27. decembra dôležitým súbojom proti Bielorusku.,aktualizované

KHL: Slovan potvrdil angažovanie Tvrdoňa

Talentovaného krídelníka si v roku 2011 vybral v 4. kole draftu klub NHL Detroit Red Wings, no v prvom tíme "červených krídel" si nikdy nezahral.

HOKEJ: SR15 na turnaji v Poprade. Čaká ich aj bratislavský Slovan

Okrem nich sa na ňom predstavia aj výbery Rakúska, Poľska a Maďarska do 16 rokov a domáci HK ŠKP Poprad.

Réway povzbudil kolegov: Nedostante sa pod tlak

Práve dvadsaťročný útočník bol kapitán a líder tímu, ktorý si vlani vybojoval na šampionáte bronzové medaily.

Slovan dal zmluvy reprezentantom do 20 rokov Sádeckému a J. Šiškovi

Obaja sa budú hlásiť trénerovi Milošovi Říhovi v bratislavskom Slovane.

Hokej: Šestnástka absolvuje Turnaj štyroch krajín v Trnave

Zverenci trénera Dušana Halahiju si na domácom Turnaji štyroch krajín v Trnave od pondelka 28. decembra zmerajú sily postupne s výbermi Nemecka, Švajčiarska a Fínska.

Černák by si rád zopakoval medailovú radosť, teší sa na Čechov

Bokrošových zverencov potom čakajú v Hartwall aréne postupne súboje s Českom (pondelok 28. decembra, 13.00), Fínskom (streda 30. decembra, 17.00) a Ruskom (štvrtok 31. decembra, 13.00).

KHL: Meszároš asistoval pri výhre Sibiru, Laco striedal

Slovenský obranca Andrej Meszároš prispel jednou asistenciou k triumfu Sibiru Novosibirsk na domácom ľade nad Barysom Astana 5:1.,aktualizované

Slovan ukončil spoluprácu s obrancom Valachom

Dvadsaťšesťročný zadák prišiel k "belasým" pred sezónou zo Slavie Praha a za Slovan odohral 25 zápasov s bilanciou jedna asistencia, 26 trestných minút a jedna "mínuska".

Sparta Praha porazila Vítkovice 5:0 v dohrávke 29. kola českej ligy

Chomutov zdolal Pardubice 4:1 a k plnému bodovému zásahu domácich prispel gólom slovenský útočník Peter Ölvecký, asistenciu pridal obranca Tomáš Harant.

Lokomotiv Jaroslavľ zdolal Amur Chabarovsk 4:1

Prinášame výsledky stredajších stretnutí hokejovej KHL. ,aktualizované

Mladí Slováci podľahli v záverečnom prípravnom zápase Švajčiarsku 2:4

Helvéti rozhodli o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok. ,aktualizované

Hokejisti Detroitu Red Wings prehrali v utorkovom zápase zámorskej NHL na vlastnom ľade s New Jersey Devils 3:4.,aktualizované

Bývalý hráč Washingtonu Capitals si ani vo sne nepredstavoval, že svoje pôsobenie v Slovane začne takým excelentným spôsobom.,aktualizované

Nestarnúci veterán v utorkovom zápase zámorskej NHL, prišiel po zásahu hokejkou do tváre od Alexa Chiassona o štyri predné zuby.,aktualizované

Víťazstvo Košíc nad Zvolenom režíroval Suja: Vidno naše zlepšenie

Košičania strávia Vianoce na druhej priečke Tipsport Ligy s dvojbodovou stratou na Nitru.

Fribourg prehral s Bernom 1:3, Réway nebodoval

V domácom drese nastúpil aj slovenský reprezentant Martin Réway, ale nebodoval.

Slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži zvolil v prvom zápase po dlhej reprezentačnej prestávke od začiatku náročný štýl s aktívnym vysokým forčekingom, vďaka čomu dokázal oberať súpera o cenné puky.,aktualizované

Banská Bystrica na domácom ľade premohla Martin 2:0

Hostia hrali pod Urpínom dobrý hokej, nedarilo sa im však dobyť bystrickú bránku, ktorú spoľahlivo strážil Bacashihua.,aktualizované

Pod Zoborom triumf domácich. Nitra porazila Piešťany 4:2

V tretej tretine sa snažili oba celky skórovať, diváci videli bojovný hokej.,aktualizované

Takto vyzerá tabuľka hokejovej Tipsport Ligy po 31. kole

Post tabuľkového lídra si udržali hokejisti HK Nitra.

Žilina podľahla Popradu 1:4

Tesné vedenie si popradský tím udržiaval ešte v tretej tretine.

KHL: Lacova Astana zvíťazila nad Novokuzneckom 6:2

Barys v súboji s najslabším tímom Východnej konferencie KHL pretrhol trojzápasovú šnúru prehier.,aktualizované

Skalica doma uštedrila Trenčínu sedem gólov, hostia skórovali len raz

Hosťom nič nevychádzalo a aj keď sa dostali do šancí, zlikvidoval ich v pohode chytajúci Ševela.

Lašák inkasoval jediný gól a prispel k výhre Liberca v Plzni

Bílí Tygři aj vďaka nemu triumfovali v Plzni 3:1 a upevnili si prvé miesto v tabuľke.,aktualizované

Košičania zdolali Zvolen 3:1

Domáci v tretej tretine vyčkávali na chyby Zvolenčanov a do ofenzívy sa príliš nehrnuli. ,aktualizované

Branislav Rapáč opustil Poprad, rozšíri slovenskú légiu v Pardubiciach

Dvadsaťdvaročný krídelník podpísal v utorok s českým extraligistom zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny.

Trenčín získal skúseného českého obrancu Jiřího Drtinu

Hokejista podpísal s klubom zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny.

Slováci s cieľom postúpiť, chcú uspieť už v prvom zápase

Bokroš nominoval na MS "20" dokopy 23 hráčov - troch brankárov, osem obrancov a 12 útočníkov.

Marek Tvrdoň po rozviazaní zmluvy s Detroitom zamieril do Slovana

Nitriansky odchovanec odohral v tejto sezóne za Toledo 23 duelov s bilanciou osem gólov a 13 asistencií

Talbot s dvojzápasovým dištancom za zákrok na Tlustého

Tridsaťjedenročný Talbot zasiahol Tlustého ramenom do tváre dávno po tom, čo český krídelník odohral puk.

Obranca Spurgeon predĺžil kontrakt s Wild o ďalšie štyri roky

Dvadsaťšesťročný Spurgeon si v 31 dueloch prebiehajúceho ročníka pripísal štyri góly a 12 asistencií.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Varlamov, Oshie a Koivu

Ocenenie pre tretiu hviezdu týždňa si vyslúžil Koivu.

Zranenie Hossu nie je vážne. Quenneville: Vráti sa po Vianociach

Tridsaťšesťročný slovenský hokejista má zranenie v hornej časti tela, a preto nehral ani v uplynulom súboji, ktorý obhajca Stanleyho pohára vyhral nad San Jose 4:3 po predĺžení.

Slováci prehrali v prípravnom zápase so Švédmi 3:6

Zverenci trénera Ernesta Bokroša sa strelecky presadili až za stavu 0:5.,aktualizované

Piešťany angažovali útočníka Ondreja Mikulu

Bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý sa zúčastnil na MS do 18 i 20 rokov, nastúpi za tím z kúpeľného mesta už v utorkovom zápase 31. kola Tipsport Ligy na ľade Nitry.