Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Hokej

Taliani zdolali Francúzov 2:1

Do zápasu vstúpili aktívnejšie Francúzi, zo svojho tlaku sa ale do vedenia nedostali. ,aktualizované

Český tréner Růžička doplní na súpisku obrancu Jordána

V úvodnom zápase proti Slovensku prišli Česi o zadáka Romana Poláka, ktorý si zranil rameno a už odcestoval domov.

Vůjteka bod z náročného dvojzápasu teší, dalo sa však vyťažiť viac

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie v pondelok očakáva vyrovnaný zápas s Francäzskom, v ktorom Slovensko musí hrať na viac ako sto percent.

Boston krok od postupu, Los Angeles nestačilo na Anaheim

Svoje štatistiky si rozšíril aj slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý asistoval pri víťaznom góle svojho tímu. Brankár Peter Budaj sledoval duel zo striedačky. ,aktualizované

Slovákov zrazili chyby pri striedaniach, Tatar: Opäť sme to pokazili

Tomáš Tatar bol po zápase s Kanadou sklamaný.

Šatan: Proti Kanade sme hrali lepšie ako s Českom

Slovenskí fanúšikovia si doslova podmanili deväťapoltisícovú Arénu Čižovka a v oboch stretnutiach vytvorili fantastickú atmosféru.

Réwaya dali nakoniec lekári dokopy: Prvé minúty na ľade boli náročné

V treťom súboji na MS proti ambicióznym Francúzom by chcel hrať už od úvodu. Ak budem zdravý a tréner ma postaví, v pondelok určite nastúpim, dodal talentovaný krídelník.

Smolný zápas s Kanadou, Slovákov pochovala tretia tretina

Slovenskí mladíci odohrali ďalší skvelý zápas na hokejových MS. Chyby mladého tímu však pochovali všetky nádeje na dobrý výsledok. S Kanadou sme prehrali 4:1.,aktualizované

Američania zdolali Švajčiarov, ktorým neuznali dva góly

Oba tímy sa predstavia na turnaji najbližšie v pondelok.,aktualizované

Slovensko prehralo s Kanadou 4:1

Zápas sa skončil.,aktualizované

Slováci proti Kanade bez Réwaya, tréneri dopísali Šťastného

Dôvodom Réwayovej absencie je zranenie nohy, ktoré utrpel devätnásťročný útočník na tréningu. Nie je to nič vážne. Martin bude v poriadku.,aktualizované

Fínsko prehralo s Lotyšskom v B-skupine, rozhodli presilovky

Lotyši sa v nedeľu o 12.45 SELČ stretnú s Nemeckom, Fínov čaká večer o 20.00 derby s Ruskom.

Švédsko vyhralo nad Dánskom v A-skupine, hrdinom zápasu Backlund

Prvá tretina sa niesla v znamení švédskeho útočníka Mikaela Backlunda, ktorý sa počas nej tešil z troch gólov, no rozhodcovia mu uznali len dva presné zásahy.

Haščák trpezlivo čaká na svoju šancu, trénuje a ´drví´play station

Marcel Haščák štartoval na oboch predošlých MS a pred dvoma rokmi si z Helsínk odniesol striebornú medailu.

Kazachstan prehral s Nemeckom po nájazdoch 1:2

Nemci boli od prvých minút aktívnejší ako ich súper. Hráči Kazachstanu hrozili najmä z brejkov.,aktualizované

Nóri bez veľkých problémov vyhrali nad Talianskom v A-skupine

Taliani sa najbližšie v nedeľu rovnako v Aréne Čižovka stretnú s ambicióznymi Francúzmi (11.45 SELČ), hneď po nich Nóri narazia na Dánov (15.45).,aktualizované

Slováci hrali zozadu, lebo sa nás báli, vyhlásil Růžička

Tréner ČR Vladimír Růžička svojim hráčom nemôže uprieť bojovnosť, ale ich hra bola rozpačitá.

Handzuš skóroval, Hossa prihrával, ale Chicago s Minnesotou prehralo

V ďalšom stretnutí v noci na sobotu triumfoval New York Rangers presvedčivo na ľade Pittsburghu Penguins. ,aktualizované

Roman Polák po náraze od Slobodu s poraneným ramenom, v Minsku dohral

Röntgenové vyšetrenie odhalilo poranenie väzov.

Tréner Vůjtek sa trochu pomýlil, Slováci boli lepší, uznáva Jágr

Jaromíra Jágra si slovenská obrana 58 minút pozorne strážila. V závere mu však stačil jeden moment a svoju šancu využil. Vyrovnávajúcim gólom poslal duel do predĺženia.

Laca mrzel Klepišov gól, Tatar očakáva ´hladnú´Kanadu

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka prejavili v zápase okrem väčšej bojovnosti a nadšenia aj kus umenia, keď vtipne riešenými brejkami nedali favoritovi dýchať.

Mladí Slováci mali víťazstvo na dosah, zvíťazila česká skúsenosť

Slovenskí hokejisti držali nádej na víťazstvo až do záveru tretej tretiny. Najskôr Jágr a potom Klepiš rozhodli o tom, že Česko získalo dva body.,aktualizované

Američania zdolali Bielorusko vysoko 6:1

Bielorusi si v úvode vypracovali tri veľké príležitosti, ale boli to Američania, ktorí otvorili skóre zápasu.

S Čechmi sme prehrali po predĺžení 2:3

Rozhodujúci gól strelil Jakub Klepiš.,aktualizované

Gudbranson o Slovákoch: Majú šikovných hráčov a skvelý systém

Gudbranson v minulosti už hral proti Slovákom na majstrovstvách sveta hráčov do 18 i 20 rokov

Kanada dostala na úvod šampionátu lekciu od Francúzov

Francúzskym hokejistom sa podaril hneď na začiatku MS husársky kúsok. Po samostatných nájazdoch porazili ašpiranta na celkové víťazstvo.,aktualizované

Fanúšikovia Vůjtekovej partii veria, chýbajú im veľkoplošné obrazovky

Skupinka fanúšikov prišla podporiť Vůjtekovu partiu až z Novej Sedlice, najvýchodnejšie položenej obce Slovenska.

Rusi v úvode šampionátu deklasovali Švajčiarov

Rusi nedali švajčiarskym hokejistom šancu a vyhrali v prvom zápase MS v Minsku jednoznačne 5:0.

Potopa v hoteli slovenskej výpravy, zo stropu sa valila voda

Gejzíry vody vytryskli na chodbe na jednom z poschodí.

Slováci očakávajú od Kanady nepríjemnú hru do tela

Kanaďania síce suverénne ovládli olympijský turnaj v Soči, v Minsku však nemajú z februárového kádra ani jedného hráča.

Slováci dopísali na súpisku Hudáčka, mimo nej stále traja hráči

Urobili tak z preventívnych dôvodov, ak by sa náhodou zranil jeden z brankárov.

Vstupenky na MS v hokeji slúžia aj ako víza do Bieloruska

Pri vstupe do Bieloruska budú na hraničných prechodoch zriadené osobitné vybavovacie pruhy pre návštevníkov MS v ľadovom hokeji.

Slováci sú na MS najvyšší, Kazachstan najstarší

Najskúsenejšieho veterána však organizátori podujatia našli v českom mužstve.

Živé prenosy s MS v hokeji sa budú vysielať do 115 krajín sveta

Hokejoví fanúšikovia na Slovensku si budú môcť vychutnať zápasy zo svetového šampionátu v Bielorusku aj na veľkoplošných obrazovkách.

Na ruskej súpiske 23 hráčov, miesto nemajú Zajcev, Zubov a Kalinin

Rusi sa v Bielorusku budú pokúšať o odčinenie olympijského výsledku.

Rivalita medzi Čechmi a Slovákmi sa vytráca, hlási Rolinek

Žreb základnej A-skupiny postavil proti sebe hneď v úvodný deň šampionátu dva najbližšie stredoeurópske národy.

Tipujúci Slovákom neveria, vsádzajú na Čechov

Pri tipe na celkové umiestnenie už lákajú Slováci oveľa viac.

Boston vyhral v Montreale po predĺžení, Kings padli s Anaheimom

Los Angeles Kings nestačila k úspechu ani asistencia slovenského útočníka Mariána Gáboríka, už štvrtá v priebehu play off.,aktualizované

V zápase proti Česku bude chytať Laco, Hudáček aj Mihálik mimo súpisky

Do nominácie na úvodný zápas sa nezmestilo ani útočné duo Marcel Haščák a Andrej Šťastný.