Hokej

Pre Višňovského sa sezóna pravdepodobne skončila

Višňovský začal pociťovať problémy v utorkovom zápase NHL proti Minnesote a následne vynechal nedeľný súboj s Columbusom ako i ďalšie tréningy.

Bardejov vyhral v baráži nad Žilinou, v sérii znížil na 1:2

Víťazný gól strelil v predĺžení Gmitter.,aktualizované

Doneck zdolal v Bratislave pražského Leva a v sérii vyrovnal

Pod víťazstvo ukrajinského tímu sa výraznou mierou podpísal slovenský brankár Ján Laco, ktorý z 37 striel súpera pustil za svoj chrbát iba jedinú. ,aktualizované

Budaj sa pokúsi zastaviť rozbehnutý Boston

´Medvedi´ ťahajú sériu dvanástich víťazstiev v rade.

Košice vstúpili do semifinále víťazne, Piešťany zdolali 4:1

O triumfe oceliarov rozhodla druhá tretina. ,aktualizované

Dvaja hokejisti HC Lev Praha ukázali divákom v Bratislave prostredník

Jiří Novotný a Michal Birner sa nedokázali vyrovnať s tým, že slovenské publikum nebolo Levu naklonené v nedeľňajšom zápase proti Donbasu.

Jurčov stav sa zlepšuje, už trénuje aj streľbu

Dvadsaťjedenročný olympionik utrpel zranenie rebier 11. marca v dueli s Columbusom, keď ho tvrdým krosčekom zrazil útočník domácich Blake Comeau.

Jágr odíde z New Jersey, ak Devils nepostúpia do play off

Legendárny útočník má zmluvu s "diablami" uzatvorenú do konca ročníka, po nej sa stane neobmedzeným voľným hráčom a bude si tak môcť vyberať z ponúk záujemcov.

Hokejisti začnú prípravu na MS 1. apríla, širšia nominácia vo štvrtok

Generálkou na svetový šampionát bude turnaj Slovakia Cup 2014 v Bratislave (1.-3. mája), kde budú súperom domáceho výberu tímy Lotyšska a Nórska.

Višňovskému sa vrátili symptómy otrasu mozgu

Zatiaľ nie je známe, ako dlho by mal Višňovský pauzovať a kedy by sa mohol vrátiť do zápasového diania.

Tomáš Tatar gólom a asistenciou zariadil pre Detroit aspoň bod

Tomáš Tatar strelil svoj 16. gól v sezóne a v prebiehajúcej sezóne tak má na konte spolu už 30 bodov.,aktualizované

LEV Praha vyhral nad Doneckom 3:2 pp a vedie 2:1 na zápasy

Rozhodujúci gól dal v 74. minúte Michal Řepík, ktorý bol paradoxne v predĺžení dvakrát na trestnej lavici.

V hokejovom play-off: Košice s Piešťanmi prvýkrát v histórii

Z pohľadu východniarov je to už trinásta účasť v semifinále v rade.

Boston opäť víťazne, Chára, Meszároš a Sekera asistovali

V akcii nebol ani jeden slovenský brankár.,aktualizované

Višňovský je zranený, v Columbuse asi nenastúpi

Višňovský utrpel bližšie nešpecifikované zranenie pri utorňajšej prehre s Minnesotou Wild 0:6.

LEV prehral s Doneckom po rekordnom štvrtom predĺžení, Cingel dal gól

Po neuveriteľných 126 minútach a 14 sekundách sa skončil piatkový zápas semifinále play off Západnej konferencie KHL medzi Levom Praha a Donbassom Doneck.,aktualizované

Handzuš, Chára a Sekera s asistenciami, Boston ako prvý je v play-off

Ďalší Slovák v drese "jastrabov" Marián Hossa vyšiel tentoraz naprázdno. ,aktualizované

Hokejisti Žiliny zdolali Bardejov 4:3 v 2. dueli baráže

Žilina vyhráva v barážovej sérii už 2:0 na zápasy.

Halák zvládol prechod bez problémov, u trénera má absolútnu dôveru

Po výmene z Buffala odchytal za Capitals sedem stretnutí s bilanciou štyri víťazstvá, dve prehry v riadnom hracom čase a jedna prehra po nájazdoch.,aktualizované

Barys s Kudročom podľahol v prvom zápase Ufe 2:3 po predĺžení

Sovenský obranca Kristián Kudroč si pripísal dve trestné minúty za podrazenie.

Sporný gól Leva nemal platiť, potvrdila komisia rozhodcov

Útočník Justin Azevedo trafil ľavú žŕdku bránky Jána Laca, rozhodcovia po konzultácii s videorozhodcom gól uznali.,aktualizované

Gáborík prekonal Haláka a rozhodol o triumfe LA Kings

Strelecky sa v noci zo Slovákov presadil útočník Detroitu Tomáš Tatar, ktorý gólom prispel k víťazstvu Red Wings nad Pittsburghom 5:4 po predĺžení.,aktualizované

V prvom zápase baráže o extraligu vyhrala Žilina

Druhé stretnutie je na programe v piatok o 17.00.,aktualizované

Výstavba tréningovej hokejovej haly pokračuje podľa plánu

Hala v Liptovskom Mikuláši nesie meno reprezentačného brankára Jána Laca.

Proti Nitre chceme uspieť poctivým hokejom, tvrdí tréner Országh

Banskobystričania sa v semifinále stretnú s druhým najlepším tímom po základnej časti HK Nitra.

Handzuš odohral jubilejný 1000. zápas, Chicago zdolalo St. Louis 4:0

Handzuš ani jeho krajan Marián Hossa sa do kanadského bodovania nezapísali. ,aktualizované

Handzuš šiestym Slovákom, ktorý odohral v základnej časti 1000 duelov

Handzuš strávil v NHL zatiaľ sedemnásť sezón. Počas tohto obdobia obliekal dresy St. Louis Blues, Phoenixu Coyotes, Philadelphie Flyers, Los Angeles Kings, San Jose Sharks a Chicaga.,aktualizované

Peverley podstúpil operáciu srdca, jeho hokejová budúcnosť je nejasná

Center Dallasu Stars skolaboval 10. marca v zápase NHL s Columbusom Blue Jackets priamo na striedačke.

Banská Bystrica postúpila do semifinále po výhre nad Skalicou 2:1

Bystričania tak triumfovali v sérii 4:2 a ich súperom v semifinále bude HK Nitra. ,aktualizované

Doneck definitívne odohrá domáce zápasy v semifinále v Bratislave

Dôvodom presunutia stretnutí je pretrvávajúca nepriaznivá politická situácia na Ukrajine, vrátane samotného mesta Doneck.

Omsk postúpil v Pohári nádeje, Ružička opäť bodoval

Štefan Ružička prispel k víťazstvu Omsku nad Chanty-Mansijskom gólom a dvomi prihrávkami.

O štarte Graňáka na MS sa rozhodne až po lekárskych vyšetreniach

Po zlomenine členka sa stále necíti stopercentne fit.

V budúcej sezóne pribudne v KHL Lada Togliatti, Jokerit a klub zo Soči

Kontinentálna hokejová liga sa od budúcej sezóny rozrastie o ďalšie tri kluby. ,aktualizované

Žilina chce udržať extraligu, tretí pokus Bardejova o postup

Žilinčanom nevyšla základná časť extraligy, keď z 56 duelov dokázali vyhrať iba 16 a napokon obsadili posledné desiate miesto.

Halák bol strojcom výhry Washingtonu, kryl 43 striel

Ďalší Slováci, ktorí sa v noci zapojili do zápasov NHL, si pripísali na svoje konto asistencie - Meszároš, Chára, Handzuš, Hossa, Marinčin.,aktualizované