Import

Pri dejisku summitu krajín G7 došlo k zrážkam demonštrantov s políciou

K zrážkam došlo len krátko po tom, ako sa summit lídrov hlavných západných mocností a Japonska začal.

Rumunská premiérka Dancilaová bude kandidovať na prezidentku

Dancilaovú ako kandidátku PSD do prezidentských volieb zvolilo jednomyseľne na zjazde približne 1000 delegátov.

Juventus mal v zápase prevahu i viac šancí

Aktivitou po góle hýril Ronaldo, najskôr mu však v 13. minúte pokazilo radosť brvno a potom aj systém VAR, na základe ktorého mu rozhodca v 35. minúte pre ofsajd neuznal gól.

SHMÚ upozorňuje v niektorých regiónoch na horúčavy

Výstrahu pred horúčavami vydal SHMÚ pre okolie Košíc, ale aj pre regióny Komárno, Levice či Nové Zámky. Platiť má od 14.30 h do 17.30 h.

Indické úrady znemožnili opozícii navštíviť Kašmír

Hoci úrady ešte v piatok opozičníkov varovali pred cestou do Kašmíru v súvislosti so zhoršenou bezpečnostnou situáciou, neavizovali žiaden oficiálny zákaz.

Princ Andrew objasnil svoje bývalé priateľstvo s Epsteinom

Potvrdil, že sa Epsteinom prvýkrát stretol v roku 1999. Spresnil, že ho vídaval len veľmi zriedka, najviac dvakrát do roka.

G. Gál: Jankovskú odvolám, ak polícia potvrdí jej väzby na Mariana K.

Kým vyšetrovatelia informácie nepotvrdia, bude Gál podľa svojich slov rešpektovať prezumpciu neviny a konať uvážene.

Bolívia nasadí proti lesným požiarom supercisternové lietadlo

Stroj je schopný vypustiť za jeden let až 75.000 litrov vody, pričom denne by mal uskutočniť až štyri takéto lety, spresnil pre denník La Razon bolívijský minister obrany Javier Zavaleta.

P. Pellegrini: Nikomu nemôžeme dovoliť spochybniť našu históriu

Pellegrini zvlášť ocenil, že účastníkom mohli svoje osobné skúsenosti z čias SNP a vojny sprostredkovať pamätníci, ktorí za nás bojovali a ešte stále žijú.

Záchranári ratovali chlapca, ktorý sa zranil pri skákaní na trampolíne

Po vyšetrení chlapca zafixovali, podali mu intravenóznu liečbu a následne odovzdali privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračoval do nemocnice.

B. Mistríková: Cigánsky bašavel je o lámaní predsudkov voči Rómom

Okrem prezentácie rómskej kultúry, jej rôznych štýlov cez hudbu, tanec, kuchyňu či jazyk, ponúka súčasný ročník podľa jej slov aj novinku, ktorou je virtuálna realita.

Slovenský štvorkajak bez ťažkostí do A-finále na 500 m

Slováci potvrdili úlohu favoritov, keď predviedli výborný finiš, v ktorom si vybojovali suverénny finiš. Druhých Maďarov zdolali o pol sekundy.

Aktivisti zablokovali nemeckú baňu

Skupina približne 150 demonštrantov zablokovala niekoľko železničných tratí ku všetkým 11 ťažobným úsekom v povrchovej bani Garzweiler, ktorá sa nachádza v štáte Severné Porýnie-Vestfálsko

Leteckí záchranári pomáhali mužovi, ktorý sa zranil pri práci s drevom

Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia bol pacient v spolupráci s hasičmi a pozemnými záchranármi preložený na palubu vrtuľníka.

Košicami prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

Dúhový sprievod vyšiel o 14.00 h z centra Tabačka Kulturfabrik na Hlavnú ulicu a naspäť. Mnohí jeho účastníci boli oblečení v dúhových farbách alebo mávali dúhovými vlajkami.