< sekcia KHL

Astana vyradila Jekaterinburg, Kudroč si zahrá konferenčné semifinále

Slovenský obranca Kristián Kudroč Foto: TASR

Kazašský tím v celej sérii triumfoval jednoznačne 4:0.

Moskva 12. marca (TASR) - Slovenský hokejový obranca Kristián Kudroč sa so svojím tímom Barys Astana stal v stredu prvým semifinalistom play off vo Východnej konferencii KHL. Kazašský tím zvíťazil nad Avtomobilistom Jekaterinburg na jeho ľade aj vo štvrtom meraní síl pomerom skóre 2:1 a v celej sérii triumfoval jednoznačne 4:0.

Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk vyhrali vo štvrtom štvrťfinále play off v tej istej konferencii na ľade Admiralu Vladivostok 3:2 gólom v treťom predĺžení a v sérii už vedú 3:1.

Domáci nováčik nadnárodnej súťaže bol blízko k vyrovnaniu série, ale v závere riadneho času neudržal tesný náskok. Český útočník Jan Kovář 99 sekúnd pred treťou sirénou skóroval na 2:2 a o triumfe favorita rozhodol v 117. minúte Denis Zaripov. Magnitogorsk tak bude mať v piatom dueli na svojom ľade prvý postupový mečbal.

play off KHL:

štvrťfinále Východnej konferencie - štvrté zápasy:

Admiral Vladivostok - Metallurg Magnitogorsk 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 25. Commodore, 35. Zubov – 20. Pare, 59. Kovář, 117. Zaripov

/na zápasy: 1:3/

Sibir Novosibirsk - AK Bars Kazaň 3:6 (0:0, 1:3, 2:3)

Góly: 40. Koskiranta, 50. Enlund, 58. Lekomcev - 21. Nikulin, 28. Varnakov, 34. Pesonen, 45. Belov, 46. Heshka, 50. Vincour