< sekcia KHL

Čajkovského gól stačil Jekaterinburgu len na zisk bodu

Michal Čajkovský Foto: TASR/Martin Baumann

Nečakane zakopol líder súťaže Petrohrad. Obhajca Gagarinovho pohára nestačil doma na Spartak Moskva.

Moskva 2. novembra (TASR) - Čínsky hokejový klub Červená hviezda Kchun-lun v zostave so slovenským obrancom Marekom Ďalogom prehral v domácom zápase KHL so Salavatom Julajev Ufa 2:3. V ďalšom štvrtkovom stretnutí Admiral Vladivostok zvíťazil nad HK Soči hladko 4:0.

V drese Avtomobilistu Jekaterinburg sa gólovo presadil slovenský obranca Michal Čajkovský, ktorý v 22. minúte domáceho duelu s Traktorom Čeľabinsk vyrovnal na priebežných 2:2. Do konca riadneho času už ďalší gól nepadol, o víťazstve hostí napokon rozhodol v predĺžení Igor Polygalov. Prekvapenie sa zrodilo v Magnitogorsku, kde domáci Metallurg prehral Ladou Togliatti 1:3.

Nečakane zakopol líder súťaže Petrohrad. Obhajca Gagarinovho pohára nestačil doma na Spartak Moskva a prehral 1:3. Bola to len tretia prehra SKA a vôbec prvá v riadnom hracom čase v tridsiatom zápase sezóny.