< sekcia KHL

Slovan Bratislava prehral na ľade Dinama Minsk 2:3

Na archívnej snímke striedačka Slovana, vpravo v pozadí tréner tímu Eduard Zankovec Foto: TASR/Pavel Neubauer

Zverenci Eduarda Zankovca zostávaju po odohratí piateho zápasu zo šesťzápasovej série na ihriskách súperov v tabuľke Západnej konferencie naďalej na 12. mieste so ziskom 55 bodov.

Minsk 25. januára (TASR) - Hráči HC Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Minsk 2:3.

Slovan bude najbližšie hrať až po olympijskej prestávke, keď sa v utorok 27. februára o 17.30 hod. predstaví na ľade Viťazu Podoľsk.

V úvodnej tretine boli jednoznačne lepší domáci hokejisti, Slovan prestrieľali pomerom 16:3, ale Jakub Štěpánek bol v bránke hostí spoľahlivý. Slovanisti vyťažili z minima maximum, keď sa strelou zblízka presadil v 11. minúte Marek Hecl.

Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie, no optickú prevahu mali stále hráči Dinama. Vyrovnať sa im podarilo v 32. minúte po góle Jevgenija Kovyršina. Slovan si v druhej tretine väčšiu šancu nevypracoval.

V 44. minúte sa domáci dostali do vedenia gólom Danilu Karabana, o minútu neskôr zvýšil na 3:1 Quinton Howden. Z následnej akcie dal kontaktný gól Slovana Michal Řepík. "Belasí" mali veľku šancu na vyrovnanie štyri minúty pred koncom, no Marek Sloboda domáceho brankára Michaila Karnauchova neprekonal. Slovan tak prehral na ľade bieloruského klubu štvrtýkrát za sebou.

KHL - sumár:

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
32. Kovyršin (Pavlovič, Osipov), 44. Karaban (Šarangovič, Linglet), 45. Howden (Skille, Korobov) - 11. Hecl (Meszároš), 45. Řepík (Boychuk, Černý). Rozhodovali: Odins (Lot.), Soin - Tomilov, Gordenko (všetci Rus.), vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Korobov (Minsk) a Šťastný (Slovan) na 5 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.818 divákov.

zostavy:

Dinamo Minsk: Karnauchov - Gragnani, Lisovec, Korobov, Osipov, Chenkel, Šinkevič, Znacharenko - Fontain, Howden, Skille - Kovyršin, Pavlovič, Stepanov - Volkov, Kitarov, Drozd - Šarangovič, Linglet, Karaban

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Hedera, Després, Bačik, Voráček, Černý - Řepík, Boychuk, Mikúš - Garbutt, Šťastný, Skalický - Réway, Šerbatov, Genoway - Hecl, Sádecký, Sloboda - Hrnka

9. Čerepovec 54 17 9 10 18 127:143 79
10. Minsk 54 19 5 3 27 105:122 70
11. Podoľsk 54 16 4 7 27 125:155 63
12. Slovan Bratislava 54 14 3 7 30 112:180 55
13. Riga 52 7 7 9 29 94:143 44