< sekcia KHL

Slovan podľahol doma Astane a zaznamenal šiestu prehru v rade

Na snímke zľava Pavel Akolzin (Barys), brankár Jakub Sedláček a Nick Ebert (obaja Slovan) v stretnutí KHL HC Slovan Bratislava - Barys Astana 18. decembra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Premiéru v belasom drese si odkrútil Patrik Lamper, ktorý prišiel z HC’05 Banská Bystrica.

Bratislava 18. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom zápase KHL na domácom ľade s Barysom Astana 0:2. "Belasí" tak natiahli sériu bez bodu už na šesť zápasov, v tabuľke Západnej konferencie figurujú na predposlednom 12. mieste, keď v 42 dueloch nazbierali 40 bodov. Na ôsmy Spartak Moskva strácajú už 21 bodov.

Premiéru v "belasom" drese si odkrútil Patrik Lamper, ktorý prišiel z HC’05 Banská Bystrica. V treťom útoku nastúpil spolu s Pavlom Skalickým a Eliezerom Šerbatovom.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa najbližšie stretnú v stredu o 19.00 h s Ladou Togliatti. Trojzápasovú domácu sériu zakončia v sobotu o 17.30 h proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

Slovan Bratislava - Barys Astana 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 50. Ševčenko (Semjonov), 60. Dallman (Vey). Rozhodcovia: Gamalei, Gusev - Golovljov, Černyšiov, vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Sagadejev 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7180 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Bačík - Kašpar, Genoway, Boychuk – Mikúš, Réway, Buchtele – Lamper, Šerbatov, Skalický - Sloboda, Sádecký, Hecl
Barys Astana: Karlsson – Dallman, Dietz, Savčenko, Makljukov, Semjonov, Orechov, Lipin, Polochov – Frattin, Vey, Wright – Žajlauov, Gurkov, Starčenko – Michailis, Puškarjov, Ševčenko – Akolzin, Sagadejev, Nikulin

Slovan sa mohol ujať vedenia v polovici tretiny, keď dostal Sagadejev 2+10 za úder do hlavy a krku. "Belasí" si vypracovali veľkú šancu, Genoway však trafil žŕdku. Konštrukcia bránky zazvonila aj na druhej strane. Pri hre 5 na 5 sa veľa šancí nezrodilo, tie, ktoré prišli, zlikvidovali brankári. Domáci si zahrali v početnej presile aj krátko pred prvou sirénou, no pred Karlssonom toho príliš veľa neukázali.

Slovan mohol ísť do vedenia v 23. minúte. Skalický prihral pomedzi nohy obrancu pred bránku Šerbatovovi, ale jeho strela skončila opäť len na žŕdke. Vzápätí si zahrali prvú presilovku v zápase hostia, ale "belasí" sa ubránili bez väčších problémov. V ďalšom priebehu sa tempo hry zrýchlilo a obaja brankári čelili spŕške striel.

V tretej tretine sa oba tímy zamerali hlavne na defenzívu a ani jeden nechcel spraviť chybu. Šance sa tak rodili len veľmi ťažko. Ako prví chybovali domáci hokejisti. V 50. minúte neustrážili pred bránkou voľného Ševčenka, ktorý dorazil za Štěpánka strelu Semjonova - 0:1. Slovan mohol odpovedať už o pár sekúnd, no po strele od modrej jeden z dorážajúcich hráčov trafil opäť len do žŕdky. Domáci to v závere skúsili aj bez brankára, no vypomstilo sa im to, keď Dallman upravil cez celé klzisko na 0:2.

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Podľa mňa to bol vyrovnaný zápas, obaja súperi sa snažili vyhrať. My sme však nedokázali zakončiť. Niektoré veci sme nedotiahli do konca tak, ako sme mali."

Andrej Meszároš, kapitán a obranca Slovana: "Myslím si, že sme boli lepší. Mali sme viac striel, viac šancí, ale ich brankár chytal veľmi dobre. Aj nás podržal Štěpánek a podľa mňa dali náhodný gól. Škoda toho. Oni mali šťastie, my nie, aj keď sme na ľade nechali všetko. Nehrali sme zle, na tripe to bolo oveľa horšie. Mali sme šance, dali sme dve či tri žŕdky, ale dnes nám to tam nepadalo."

Patrik Lamper, útočník a debutant v drese Slovana: "Hral som proti Rusom, takže to pre mňa nebol až taký rozdiel, ale po tých troch zápasoch v Nórsku som cítil nohy. Štve ma, že som nepremenil šance, ktoré som mal."

Jevgenij Koreškov, tréner Barysu: "Konečne sme dosiahli dlho očakávanú výhru v riadnom hracom čas. Sme za to šťastní, veľmi sme ju potrebovali. Chlapci sa počas celého duelu veľmi snažili. Niečo nám vyšlo, niečo nie. Nepredstavoval som si to tak v obrane, ale podržal nás brankár a sme radi, že to takto dopadlo."