< sekcia KHL

KHL: Slovan premrhal dvojgólový náskok a z Podoľsku odišiel bez bodu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Belasí, ktorí už dávnejšie stratili šancu na prienik do play off, zakončia ročník 2017/18 vo štvrtok 1. marca o 19.00 h doma s Dinamom Minsk.

Podoľsk 26. februára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorok vo svojom predposlednom súboji v prebiehajúcej sezóne KHL na ľade Viťaza Podoľsk 3:5. "Belasí", ktorí už dávnejšie stratili šancu na prienik do play off, zakončia ročník 2017/18 vo štvrtok 1. marca o 19.00 h doma s Dinamom Minsk.

Slovan figuruje na 12. mieste tabuľky Západnej konferencie, keď v 55 dueloch nazbieral rovnaký počet bodov.

Viťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
29. Mozík (Švec-Rogovoj), 30. Dvurečenskij (Gimajev, Vyglazov), 39. Rendulič (Nikulin, Afinogenov), 58. Švec-Rogovoj (Horák, Rendulič), 60. Horák (Romanov, Makejev) - 5. Šťastný (Skalický), 19. Genoway (Réway), 43. Sersen (Sádecký, Hecl). Rozhodovali: Cyplakov, Sergejev - Sazonov, Goľak, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Afinogenov 10 min za úder do hlavy a krku, Jepišin 5 min za bitku - Réway 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 4253 divákov.

Viťaz Podoľsk: Samonov – Mozík, Golovkov, Jepišin, Katičev, Voronkov, Romanov, Gimajev, Kožemjakin – Nikulin, Afinogenov, Makejev – Rendulič, Horák, Pankov – Lazarev, Kopeikin, Sjomin – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Dvurečenskij
Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Sersen, Després, Černý, Bačík, Švarný, Hedera - Garbutt, Boychuk, Sloboda – Réway, Viedenský, Genoway - Skalický, Šťastný, Lamper - Hecl, Sádecký, Šerbatov

Slovan hral hneď v úvode prvého dejstva dvakrát v oslabení. Prvé prežil bez väčšej ujmy, pri druhom dokonca skóroval. Po pravej strane unikol Skalický, prihral pred bránku voľnému Šťastnému a ten už mal ľahkú úlohu doklepnúť puk do odkrytej bránky - 0:1. Aj domáci mohli skórovať vo vlastnom oslabení. V 8. minúte mal veľkú šancu Horák, ale Štěpánek si s jeho šancou poradil. V 10. minúte po prihrávke Genowaya napálil Sloboda do žŕdky, v 12. sa ocitol v dobrej príležitosti Nikulin, ale blafákom Štěpánka neoklamal. Slovan udrel druhýkrát v 19. minúte, po akcii Réwaya napol sieť Genoway - 0:2.

"Belasí" však o dvojgólový náskok prišli v druhom dejstve. Viťaz hral do 27. minúty presilovku, ktorú síce nevyužil, no len niekoľko sekúnd po jej závere sa to podarilo Mozíkov, ktorého našiel medzi kruhmi Švec-Rogovoj. Neprešla ani minúta a bolo 2:2. Slovanisti si opäť nepostrážili priestor pred bránkou a z dorážky vyrovnal Dvurečenskij. V druhom dejstve mal prevahu domáci tím, ktorý si vypracoval aj ďalšie šance a v 39. minúte išiel prvýkrát v zápase do vedenia. Presilovku využil Rendulič - 3:2. V závere sa hral riadne pritvrdila a prišla aj bitka, v ktorej si to rozdali Réway s Jepišinom.

Slovan vyrovnal v 43. minúte, keď sa po akcii Sádeckého s Heclom presadil Sersen - 3:3. No v ďalších minútach bol opäť aktívnejší domáci klub, ktorý sa snažil rozhodnúť duel ešte v riadnom hracom čase. Nakoniec sa mu to aj podarilo minútu a 38 sekúnd pred koncom. O víťazný zásah sa postaral Švec-Rogovoj, gól musel ešte odobriť videorozhodca. V poslednej minúte pridal piaty gól do prázdnej bránky Horák.

Hlas po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana:
"Gratulujem domácim k víťazstvu. Zápas sa musel páčiť divákom, padlo dosť gólov, hralo sa hore dole s niekoľkými šancami. Išlo o prvé stretnutie po dlhej prestávke, mali sme ho dobre rozohrané, no urobili sme niekoľko chýb, ktoré nás stáli zisk bodov."

9. Dinamo Moskva 55 19 9 5 22 131:135 80
10. Minsk 55 20 5 3 27 110:125 73
11. Podoľsk 55 17 4 7 27 130:158 66
12. Slovan Bratislava 55 14 3 7 31 115:185 55
13. Riga 55 8 7 9 31 102:152 47
*istý postup do play off

Hudáček vychytal triumf Čerepovca na ľade CSKA

V prvom utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy zvíťazil Amur Chabarovsk nad Admiralom Vladivostok 5:3. Chabarovsk zaznamenal tretie víťazstvo v rade, ktorým si posilnil vyhliadky na účasť v play off. Momentálne figuruje na 7. priečke tabuľky Východnej konferencie. V dôležitom súboji o postup do vyraďovačky prehral Avangard Omsk so Sibirom Novosibirsk 1:2 po nájazdoch.

Brankár Július Hudáček vychytal triumf Severstaľu Čerepovec na ľade CSKA Moskva 4:1. Slovenský reprezentant zlikvidoval 30 striel a mal až 96,77% úspešnosť zákrokov. Čerepovec sa vďaka triumfu nad favoritom posunul na ôsmu priečku Západnej konferencie a pred deviatym Dinamom Moskva má dvojbodový náskok.

Amur Chabarovsk - Admiral Vladivostok 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
4. Vl. Ušenin, 5. Kondratiev, 19. Litovčenko, 53. Litovčenko, 60. Byvaľcev - 1. Pereskokov, 24. Machanovskij, 44. Vicharev

Avangard Omsk – HK Sibir Novosibirsk 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)