< sekcia KHL

Žolík Moses je esom Helsínk. S pukom sóloval po ihrisku až do brány

Steve Moses Foto: Jokerit.com

BRATISLAVA 27. septembra (Teraz.sk) – Skutočného žolíka, alebo skôr eso z rukáva, vytiahol helsinskí Jokerit v zápase KHL s Admiralom Vladivostok, ktorý kaučuje slovenský tréner Dušan Gregor. Eso Jokeritu sa volá Steve Moses – pochádza z USA a na drese nosí číslo 12. Tento pán hokejista najprv zvýšil vedenie nováčika kontinentálnej ligy na 3:1, ale oveľa dôležitejší bol jeho gól v poslednej tretine na 4:3, ktorým zlomil zápas v prospech domácich. Ale ako to urobil! Také niečo predvádza na klziskách snáď len slávny Datsjuk.

Moses vo vlastnom obrannom pásme uchmatol puk rozbehnutému útočníkovi Vladivostoku Olegovi Li, ktorý sa z hĺbky tretiny Admiralu rozbiehal na gólmana Jokeritu. Moses urobil obrat o 180 stupňov a vybral sa s pukom opačným smerom. Prešiel cez celé ihrisko, puk už nepožičal nikomu z brániacich hráčov. Prekorčuľoval aj popred bránkoviskom súpera a po ľade puk ľahko zasunul okolo pravého betónu prekvapeného gólmana – Fína Ariho Ahonena do bránky.
Pozrite si aj prvý gól talenotvaného útočníka v tomto zápase:

Aj vďaka Mosesovým parádam vyhral Jokerit v domovskej Hartwall aréne nad Admiral napokon vysoko 7:3.