Knihy

Vychádza kniha Odvážne srdce z pera Thuptena Jinpu

TASR, 8. septembra 2017 9:20

Kniha Odvážne srdce čitateľom vďaka súcitu ukazuje cestu z utrpenia, kľúč k pevnému zdraviu a efektívny spôsob, ako dosiahnuť svoje ciele.

Na snímke uprostred Jeho Svätosť XIV. dalajláma.
Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 8. septembra (TASR) – Kniha Odvážne srdce z pera Thuptena Jinpu prichádza v týchto dňoch na pulty slovenských knižných obchodov. Thupten Jinpa, uznávaný mysliteľ a dlhoročný prekladateľ dalajlámu do angličtiny čitateľom ukazuje, ako súcit dokáže obohatiť náš život.

Kniha Odvážne srdce čitateľom vďaka súcitu ukazuje cestu z utrpenia, kľúč k pevnému zdraviu a efektívny spôsob, ako dosiahnuť svoje ciele. V skutočnosti je súcit jedným z najdôležitejších tajomstiev šťastia.

Ľudia v dnešnom svete sa boja, že ak budú príliš dobrí, ostatní ich začnú zneužívať, a ak budú príliš dobrí k sebe, zlenivejú. Pomocou vedy, budhistickej i západnej psychológie a skúseností z vlastného života Jinpa vysvetľuje, že sa musíme naučiť byť milosrdní. Len tak sa zbavíme stresu, porazíme depresiu, zlepšíme si zdravie, dosiahneme svoje ciele a zmeníme svet. Pomocou jednoduchých cvičení, ktoré sa dajú používať dennodenne, možno trénovať náš súcit a nájsť tak väčší zmysel, prepojenie a naplnenie.

"Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje, ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou vedou môže viesť k výsledkom, ktoré sú prínosom pre každého, kto sa zaujíma o hlbšiu osobnú duchovnú zmenu. Táto kniha ukazuje, ako takéto cvičenia môžu pozitívne ovplyvniť naše každodenné životy. Gratulujem môjho dlhoročnému prekladateľovi do angličtiny, Thuptenovi Jinpovi, k tejto aktuálnej knihe o súcite a jeho rozvíjaní," uviedol dalajláma.

TASR informovala Kristína Králová z vydavateľstva NOXI.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 12:02

Láska je tajná prísada
Odlišnejších kuchárov by ste len ťažko hľadali. Andrew Knight podľahol kuchárskemu umeniu zvodnej haute cuisine, kým Brooke Dayová podáva svojim hosťom jedlá tradičnej novoanglickej kuchyne.

sk
včera 21:24

Limitovanú edíciu Dobšinského rozprávok uviedli do života soľou
Kompletné trojzväzkové vydanie Prostonárodných slovenských rozprávok viazaných v koži uviedol do života soľou minister kultúry SR Marek Maďarič.

sk
včera 15:56

Božene Slančíkovej-Timrave venovali výstavu aj zberateľskú mincu
Ako informoval Milan Kubík z kremnickej mincovne, na averze mince dominuje diagonálne umiestnené pisárske brko. Za ním je kniha s postavou dedinčana a vidieckou scenériou.

sk

Téma TASR


Historický kalendár

V roku 1934 sa narodila talianska filmová herečka SOPHIA LORENOVÁ. Z jej bohatej filmografie sú známe hlavne filmy ako Pýcha a vášeň, Manželstvo po ...Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac