SEKCIA: Knihy

Viem, že sa už nevieš dočkať. Prichádzam..

Žili si bežný život. Obyčajné ženy. Jedného dňa, v jednu chvíľu však akoby zošaleli a spáchajú samovraždu. Jedna, druhá, tretia... Neuveriteľné, nečakané, čudné.

Krásy Slovenska pozývajú do stredoslovenského regiónu Horehronie

Obľúbený časopis opäť prináša zaujímavé témy.

Špičkový severský triler Bez kože

Mads Peder Nordbo je autor absolútne neznámy pre slovenských čitateľov, no teraz mu v slovenčine vychádza severské krimi, ktoré patrí k špičke.

V Seredi predstavia knihu o ženách rodu Esterházyovcov

Esterházyovci už takmer päťsto rokov zaujímajú historikov, genealógov, múzejníkov, archivárov a publicistov.

Vyšla tretia časť mysterióznej série Mestečko Wayward Pines

Crouch veľmi zručne opisuje dramatické scény a obrazne nedovolí čitateľovi ani sa nadýchnuť medzi jednotlivými kapitolami.

Románový epos A. Towlesa Džentlmen v Moskve vyšiel v slovenčine

Román plný humoru, zaujímavých postáv a nádherných obrazov čarovne opisuje grófovu snahu pochopiť pravú podstatu cieľavedomého života.

Vyšiel zborník Dráma duše v pokojnom živote o B. Slančíkovej - Timrave

Je rozdelený do niekoľkých častí, pričom záverečnú tvoria reprodukcie dobových fotografií z rodinného, učiteľského i literárneho prostredia spisovateľky.

Na Slovensku vyšiel román Vladimira Nabokova V tieni zlovestna

V románe V tieni zlovestna sa odzrkadľuje spisovateľova skúsenosť z nástupu hitlerovského fašizmu v Nemecku i literárne sprostredkované poznanie o spôsobe života v jeho rodnom Rusku za života Stalina.

Struny času s Oprah Winfrey a Reese Witherspoon prídu do kín v apríli

Kniha už vyšla koncom februára vo vydavateľstve Slovart a rovnomenný film príde do slovenských kín 12. apríla.

Týždeň slovenských knižníc chce ku knihám priviesť čo najviac ľudí

Na všetkých pracoviskách a pobočkách knižnice čaká na návštevníkov bezplatný zápis nových čitateľov do knižnice, ale i možnosť vrátenia premeškaných výpožičiek zdarma.,aktualizované 

Vychádza americký román o rodine a identite Tu som

Tu som je geniálnou sondou do každodenného života, katastrof a kompromisov obyčajnej rodiny a kladie mnohé etické otázky.

Obľúbený sudca Ti je späť

Slávny vyšetrovateľ sudca Ti tak opäť ožíva v napínavých fascinujúcich príbehoch, kde je zločin dômyselne skĺbený s hlbokou múdrosťou a malebným koloritom starej Číny.

Divadelný ústav vydal biografiu Samuela Becketta

Publikáciu z anglického originálu preložili Katarína Karovičová a Jana Levická. Úvodnú báseň preložila Jana Kantorová-Báliková.

Osloboďte sa od strachu a pocitov viny

Otrok od Ananda Dilvara je duchovný manifest lepšieho spôsobu života. Vo svete sa kniha stala bestsellerom.

O jednodetstve v našich dejinách je kniha S. Činčuráka Tajní vrahovia

Samuel Činčurák sa v knihe pokúsil nástojčivým spôsobom upozorniť na veľmi negatívny a dodnes všeobecne málo známy jav vo viacerých krajoch Slovenska po prvej svetovej vojne.

Dvojitý podfuk smoliara Grega

Denník odvážneho bojka prináša opäť zábavný príbeh a tak trošku premotivovanú Gregovu mamu. Vždy sa snaží inšpirovať svoje deti a robí všetko pre ich dobro–v tomto je nám veľmi sympatická ako postava.

Literárny týždenník si pripomína významného archeológa A. Točíka

V najnovšom čísle Literárneho týždenníka okrem iného nájdete glosy, vnútornopolitické či zahranično-politické komentáre, hudobné recenzie alebo príspevky k téme 25. výročia vzniku SR.

Stromy rastú do neba

Stromy rastú do neba je príbeh hlboko ľudský, akoby ho napísal sám život. Dojímavý príbeh plný drám, nešťastia, zúfalstva, nenávisti, ale aj lásky a radosti.

Anglický filozof, utopista sir Thomas More sa narodil pred 540 rokmi

Thomas More bol veľmi zbožný, mravný a čestný, uvažoval aj o vstupe do kláštora, istý čas sa na túto dráhu pripravoval. Oženil sa a jeho domácnosť v Londýne sa stala miestom stretávanie sa vzdelancov.