Prezident: Lednické Rovne robia Slovensku vo svete obrovskú reklamu

Pre prezidenta je podľa jeho slov cťou, že môže na medzištátnych návštevách dávať ako dary výrobky lednickorovnianskych sklární.

Štvrtý ročník prehliadky Scandi obohatí projekt Bergman 100

Návštevníci bratislavského Kina Film Europe budú mať možnosť uvidieť jeho štyri kultové diela - Persona, Fanny a Alexander, Jesennú sonátu a Scény z manželského života.

Bronzový 3D model stvárňuje historické jadro Prešova z 18. storočia

Autori diela Peter Beňo a Ján Poľanský do makety zakomponovali aj prešovský unikát - 49. rovnobežku, ktorá je aj nasvietená.

Potterov parný stroj a jeho autora približuje nová publikácia

Ohňový parný stroj slúžil na odčerpávanie podzemnej vody z bane. So stavbou stroja sa začalo v roku 1722, do prevádzky bol spustený v roku 1724.

Opozícia chce umožniť vysielanie českých rozprávok aj v pôvodnom znení

Opoziční poslanci pripomínajú, že súčasný zákon dovoľuje vysielať české filmy a ďalšie pôvodné české programy bez toho, aby boli dabované alebo titulkované do štátneho jazyka.

ZÁZNAM: TK Slovenskej národnej galérie

Pozrite si záznam.

,aktualizované 

Obnovenie Slovenských pohľadov v roku 1881 bola prelomová myšlienka

Hurban bol tomu rád. V duchu iste pociťoval aj zadosťučinenie, že jeho cesta vo februári 1878 do Viedne so žiadosťou o audienciu u cisára nebola márna.

O galantské múzeum je záujem, návštevnosť vzrástla o viac ako polovicu

Záujemcovia si mohli pozrieť Jaskyne drakov, výstavu voskových figurín z petrohradského antropologického múzea Zvláštni ľudia.

Pawlowská: V roku 1918 hovoril Masaryk môjmu strýkovi pán kolega

Pawlowská ďalej prezradila, že v poslednom období má tendenciu napísať ságu o svojej babičke.

Do kín prichádza Catherine Deneuve ako diva v snímke Beatrice

Francúzsky film Martina Provosta, ktorý dlhé roky pôsobil ako herec, potom sa začal venovať filmovej réžii a literatúre, prináša do kinodistribúcie Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK).

Film Terezy Nvotovej Špina má osem nominácií na Českého leva

Dve Slovenky sú nominované na Českého leva v kategórii najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Zuzana Kronerová za Babu z ľadu a Dominika Morávková za snímku Špina.

Michael Malarkey, hviezda seriálu Upírske denníky, vystúpi v Košiciach

Malarkey so svojou kapelou predstaví nový album Mongrels, fanúšikovia s VIP vstupenkami sa so seriálovou hviezdou budú môcť aj osobne stretnúť.

K Hudbe bez bariér sa v roku 2018 pripoja ďalšie osobnosti

Hudbu bez bariér podporia svojím vystúpením viaceré osobnosti, ktoré toto podujatie koncertmi podporujú už tradične každý rok.

Na rodnom dome v Malej Lehote odhalia tabuľu známemu gajdošovi

Okrem toho bude obci udelený titul gajdošskej obce.

Japonskí diváci si od sólistov Štátnej opery vypočujú árie z Carmen

Riaditeľ Štátnej opery upozornil, že Japonsko je iná kultúra, ale diváci sa na naše koncerty pripravujú. Pokiaľ ide o európsku kultúru, nie sú žiadni laici.

Štátne divadlo Košice uvádza komédiu Ešte sa to dá zachrániť

Domáca košická herečka a autorka Adriana Krúpová vytvorila komédiu zo sveta divadla i biznisu zároveň, odhaľujúc jeho zákulisné intrigy, grantové stresy, umelé i skutočné vykazovanie činnosti.

Rok slovenskej štátnosti predstaví dejinnú cestu Slovákov

Kultúrne podujatia, ako aj odborné semináre a konferencie sa tematicky zamerajú predovšetkým na Slovenské povstanie z meruôsmych rokov, Pittsburskú dohodu a Martinskú deklaráciu z roku 1918.

Zomrel herec Divadla Andreja Bagara v Nitre Vladimír Bartoň

Ako informovalo DAB, zádušná svätá omša sa uskutoční v pondelok 22. januára 2018 o 12. h v Kostole Navštívenia Panny Márie na Farskej ulici.

Fotograf Alan Hyža knihou Memoria vzdáva hold slovenskej histórii

Alan Hyža je autorom viacerých publikácií o Slovensku, ktoré s fotoaparátom spoznáva desaťročia.

G. M. Valerio: Bratislava môže byť hrdá, že má Roberta Hromca

Vystavované diela umelca, ktorý v roku 2011 vymenil klasické plátno za hliník, vysoko ocenilo šesť zahraničných kurátorov.