< sekcia Magazín

Britský princ Louis oslavuje 1. narodeniny, palác zverejnil nové fotky

Na snímke, ktorú zverejnil Kensingtonský palác, pózuje britský princ Louis pri príležitosti svojich utorňajších prvých narodenín 22. apríla 2019. Foto: TASR/AP

Jeho fotografie zhotovila samotná matka Kate. Zachytávajú malého Louisa, ktorý je v poradí piatym v línii následníkov na trón, ako sa hrá v záhrade na pozemku rodinného sídla v Norfolku.

Londýn 23. apríla (TASR) - Britský princ Louis oslavuje v utorok svoje prvé narodeniny, pri príležitosti ktorých Kensingtonský palác zverejnil na sociálnych sieťach nové fotografie. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Fotografie tretieho potomka vojvodov z Cambridge zhotovila samotná matka Kate. Zachytávajú malého Louisa, ktorý je v poradí piatym v línii následníkov na trón, ako sa hrá v záhrade na pozemku rodinného sídla v Norfolku.

Na dvoch fotografiách má usmievajúci sa princ na sebe červený sveter, na tretej je vážnejší a svetrík má modrý.

Princ Louis sa narodil 23. apríla 2018 a po svojom starom otcovi princovi Charlesovi, otcovi princovi Williamovi, bratovi princovi Georgeovi a sestre princeznej Charlotte je piatym v nástupníckej línii na trón.

Tretie dieťa Williama (36) a Kate (37) je šiestym pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II. Jeho súrodencami sú princ George (5) a princezná Charlotte (3).