< sekcia Magazín

Nemecká polícia rozbila gang sobášnych podvodníkov

Ilustračné foto Foto: TASR

Polícia doposiaľ zistila najmenej 70 prípadov dohodnutých sobášov a očakáva, že ich odhalí ešte viac. Len v Berlíne pritom zadržala štyri ženy vo veku 46 až 64 rokov a jedného 50-ročného muža.

Berlín 12. septembra (TASR) - Nemeckej polícií sa podarilo rozbiť gang podvodníkov, ktorý Nigérijčanom dohadoval fingované manželstvá s Portugalčankami s cieľom zaručiť im tak povolenie na pobyt v Európskej únii. Informovala o tom agentúra DPA.

Polícia dnes v tejto súvislosti podnikla sériu koordinovaných razií v Nemecku, pričom len v samotnom Berlíne prehľadala prinajmenšom 40 adries. Obdobné zásahy vykonala tiež v Postupime, Frankfurte nad Mohanom či v meste Görlitz.

Polícia informovala, že doposiaľ zistila najmenej 70 prípadov dohodnutých sobášov a očakáva, že ich odhalí ešte viac. Len v Berlíne pritom zadržala štyri ženy vo veku 46 až 64 rokov a jedného 50-ročného muža. Zadržaný muž je údajne šéfom gangu podvodníkov, pričom Portugalčanky sa mu na spoluprácu podarilo nahovoriť vďaka kontaktom, ktoré vraj má v tejto krajine.

Nigérijčania údajne zaplatili až do 13.000 eur za potrebné dokumenty a prsteň podvodníkom, ktorí si časť peňazí rozdelili so spolupracujúcimi Portugalčankami. Prípad vyšetrovala už od novembra 2016 portugalská polícia, ktorej pomáhala berlínska prokuratúra.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.