< sekcia Magazín

UŽ JE DOMA: Miliardára Mohammeda Dewjiho únoscovia prepustili

Mohammed Dewji. Foto: wikipedia.org

Obchodník, známy pod prezývkou Mo, poďakoval tanzánijskej polícii a všetkým ľuďom na svete, ktorí sa za neho modlili. Zatiaľ nie je jasné, či za jeho prepustenie bolo zaplatené výkupné.

Dar es Salaam 20. októbra (TASR) - Uneseného tanzánijského miliardára Mohammeda Dewjiho prepustili. Stalo sa tak desať dní po tom, ako ho zmocnili ozbrojení muži v meste Dar es Salaam. Informoval o tom v sobotu spravodajský server BBC.

"Vrátil som sa bezpečne domov," uviedol Dewji na Twitteri. Obchodník, známy pod prezývkou Mo, poďakoval tanzánijskej polícii a všetkým ľuďom na svete, ktorí sa za neho modlili. Zatiaľ nie je jasné, či za jeho prepustenie bolo zaplatené výkupné.

Minister životného prostredia January Makamba, blízky priateľ Dewjiho, v sobotu na Twitteri uviedol, že hovoril s ním aj s jeho otcom. Povedal, že únoscovia prepustili miliardára na poli v Dar es Salaame, tanzánijskej hospodárskej metropole. Je v dobrom zdravotnom stave a má iba podliatiny po putách na rukách a nohách.

Štyridsaťtriročného podnikateľa a bývalého člena parlamentu uniesli 11. októbra dvaja maskovaní ozbrojenci z hotela, kde si Dewji chcel ísť zacvičiť. Jeho rodina ponúkla odmenu v prepočte približne 382.000 eur za informácie, ktoré by viedli k jeho záchrane.

Dewji vlastní koncern METL Group, ktorý sa zaoberá medziiným obchodom, poľnohospodárstvom a finančnými službami, uviedol časopis Forbes. Jeho majetok sa odhaduje v prepočte na 1,2 miliardy eur, čo z neho robí najmladšieho afrického miliardára.

Tanzánijská polícia v piatok uviedla, že pomocou záberov bezpečnostnej kamery identifikovala vodiča a auto, ktorým ho uniesli. Vozidlo pochádzalo zo susednej krajiny, dodala polícia bez ďalších podrobností.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.