Magazín

Unikátny vlakový videoprojekt: Železničná stanica Komárno

Tablet.TV, 26. augusta 2017 12:00

TABLET.TV vám vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

Železničná stanica Komárno Foto: Tablet.TV
Bratislava 26. august (Teraz.sk/TABLET.TV) - Po týždni vám ukážeme ďalšiu železničnú stanicu, tentoraz ŽST Komárno.

To všetko jednak na stránke www.teraz.sk, alebo na stránke www.tablet.tv a takisto na špecializovanej stránke o železničnej doprave - www.vovlaku.sk.


Železničná stanica Komárno


Železničná stanica Komárno leži na elektrifikovanej trati Železníc Slovenskej republiky 135 Nové Zámky - Komárno, ktorá ďalej pokračuje do maďarského Komáromu. V stanici Komárno začína neelektrifikovaná trať 131 do Bratislavy a neelektrifikovaná trať 136 do Kolárova, na ktorej od roku 2003 zastavili prevádzku osobnej dopravy.


=slow tv= STANICA KOMARNO by terazmedia

V roku 1896 dobudovali železnicu cez Žitný ostrov dokončením výstavby trate z Komárna do Dunajskej Stredy, ktorá nadväzovala na predtým vybudovanú trať z Prešporku do Dunajskej Stredy. Od 17. novembra 1896 už pravidelne premávali dva osobné vlaky z Komárna do Dunajskej Stredy a dva opačným smerom.

Pôvodná komárňanská staničná budova postavená na vtedajšom severozápadnom okraji mesta slúžila iba niekoľko rokov. Pri výstavbe železničnej trate do Nových Zámkov bolo potrebné vybudovať novú stanicu, asi 150 metrov severnejšie. Na trati Komárno- Nové Zámky začali jazdiť vlaky v roku 1910. Tým sa do¬končilo napojenie Komárna na železničnú sieť krajiny.

Komárno je stanicou zriaďovacou po prevádzkovej stránke, odbočnou, dispozičnou, ale aj riadiacou stanicou pre rôzne trate ale takisto aj pohraničnou priechodovou pre maďarské železnice MÁV. K stanici Komárno sú pridelené nesamostatné stanice Zlatná na Ostrove, Zemianska Olča, Komárno zriaďovacia stanica, Kolárovo, Chotín a Hurbanovo.

Železničná stanica Komárno Foto: Tablet.TV


Stanica má 4 vyvýšené nástupištia. Ich dĺžka je od 200 do 252 metrov. Vchod na nástupištia je cez vestibul staničnej budovy.

Železničná stanica Komárno má zabezpečovacie zariadenie 1. kategórie s nezávislými návestidlami.
Zdroj: www.rail.sk, www.vlaky.net
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

včera 21:18

Miss Turecko zbavili titulu za jej tvít o minuloročnom prevrate
Esenová údajne poprela, že účet bol jej.

sk
včera 21:07

Najlepším hovorcom roka 2017 je Juraj Rizman z Via Iuris
Via Iuris koordinovala a zastrešila online podpisovú akciu www.somza.to na podporu zrušenia Mečiarových amnestií v Národnej rade SR.

sk
včera 19:40

Merkelová možno vyhrá svoje štvrté voľby. Aj bez Twitteru
Jej hlavný rival vo voľbách - sociálny demokrat Martin Schulz - pravidelne na Twitteri kritizuje svojich oponentov a snaží sa vyprovokovať od kancelárky nejakú reakciu.

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac