Magazín

VIDEO: Zakáže OSN zabijáckych robotov?

Tablet.TV, 10. septembra 2017 9:38

Smrteľné autonómne zbrane sú napríklad guľomety, tanky a iné formy zbraní, ktoré kontroluje a ovláda umelá inteligencia na bojových poliach novej generácie.

Robotickí vojaci. Foto: TABLET.TV
Melbourne 10. septembra (TABLET.TV) - Americký miliardár Elon Musk, spoluzakladateľ spoločnosti Google Deep Mind Mustafa Suleyman a 114 ďalších expertov na oblasť umelej inteligencie a robotiky v otvorenom liste žiadajú Organizáciu spojených národov, aby zakázala používanie takzvaných robotov - zabijákov.

Robotickí vojaci Foto: TABLET.TV


List zverejnili na otvorení Medzinárodnej konferencie o umelej inteligencii v Melbourne v Austrálii. Skupina je znepokojená možným použitím smrteľných autonómnych zbraní a spôsobmi ich použitia v budúcnosti.  Umožnia bojovať proti ozbrojeným konfliktom v takej miere, ktorá je väčšia než kedykoľvek predtým... Môžu to byť teroristické zbrane, zbrane, ktoré despoti a teroristi používajú proti nevinnému obyvateľstvu a takisto hacknuté zbrane, ktoré môžu nepredvídateľne reagovať. Po otvorení tejto Pandorinej strinky ju bude ťažké zatvoriť.

Roboti - zabijaci. Foto: TABLET.TV


Musk a odborníci listom reagovali aj na nedávne vyjadrenie ruského prezidenta Vladimira Putina, ktoré povedal študentom v Jaroslavľskej oblasti na národnom Dni znalostí: „Rozvoj umelej inteligencie je kľúčom k budúcemu ovládnutiu sveta. Ten, kto získa náskok v tejto oblasti, stane sa pánom sveta.“


Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 13:31

Legendárny herec Jan Tříska je vo vážnom stave v nemocnici
Podľa informácií českých médií sa herec nachádza na anesteziologicko-resustitačnom oddelení v pražskej Vojenskej nemocnici v Střešoviciach. Ďalšie detaily neboli bezprostredne známe.

sk
včera 21:16

Cenu za ochranu zvierat Animal Hero 20017 si prevzal vodič Peter
Zachránil život psíkovi, ktorý mal do krvi zodraté labky, pretože ho v Podhájskej ťahali za traktorom po ceste.

sk
včera 20:45

Jablkovú súťaž Hontu vyhral jablkový mešec s karamelovými gaštanmi
V Lazdanoch dnes v už tradičnom kulinárskom podujatí v troch kategóriách súťažilo celkom 13 družstiev z regiónu Hont.

sk

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac