Na kráľovskom hrade Windsor vypukol pred 25 rokmi požiar

V snahe získať peniaze na opravu škôd britská panovníčka v roku 1993 povolila po prvý raz v dejinách sprístupniť oficiálne priestory Buckinghamského paláca verejnosti, z čoho sa stala neskôr tradícia.

Nick Cave sa stavia proti bojkotu Izraela

Austrálsky spevák Nick Cave sa chce podľa vlastných slov postaviť proti medzinárodnej kampani zameranej na bojkot židovského štátu.

Veľký Európan Otto von Habsburg sa po celý život držal vízie Paneurópy

Desiatky kníh a množstvo vyznamenaní sú viditeľným výrazom činnosti tohto aristokrata a svetoobčana, ktorý hovoril okrem rodnej nemčiny po anglicky, francúzsky, španielsky, taliansky a maďarsky.

KRZÁNOVÁ: Lietadlo pristane i bez motorov, hrozba je požiar na palube

Slovenka Ivana Krzánová v rozhovore prezrádza, čím všetkým si musia piloti v aerolinkách prejsť.

Speváčka Petra Janů oslavuje 65. narodeniny

V 90. rokoch si umelkyňa zahrala vo viacerých muzikáloch, Bedári, 451 stupňov Fahrenheita, Sen noci svätojánskej, Hamlet, Traja mušketieri, Golem či Angelika.

MUŽ s nadrozmerným vianočným stromčekom poškodil mesto

Strom bol tak veľký, že vodiči, aby sa vyhli odlomeným vetvám zo stromu, boli nútení odbočiť alebo zabrzdiť.

TÚŽITE PO NOVEJ NEHNUTEĽNOSTI? Obamovo dovolenkové sídlo je na predaj

Rezidenciu a pozemok na ostrove Martha's Vineyard (Martin vinohrad) pri pobreží štátu Massasuchets si bývalý šéf Bieleho domu prenajímal od roku 2013 na letné dovolenky s rodinou.

ZARÁŽAJÚCE: Toaletu či latrínu nemá vo svete doma 4,5 miliardy ľudí

World Toilet Organization organizuje Svetový deň toaliet aj preto, aby sa problematike WC a hygienickým zariadeniam venovala zvýšená pozornosť, rovnako aj personálu, ktorý v danej oblasti pracuje.

Filmy, v ktorých sa objaví Jodie Fosterová, sú nezabudnuteľnými

Svetovú slávu a uznanie Fosterovej priniesli charizmatické úlohy krehkých, zraniteľných, ale tiež silných žien. Dvojnásobná držiteľka Oscara podáva bravúrne herecké výkony.

Jedna z najvplyvnejších žien sveta by sa dnes dožila sto rokov

Indira Prijadaršiní Gándhíová sa narodila 19. novembra 1917 v indickom Iláhábáde. Jej meno zvádza ľudí k Mahátmovi Gándhímu - ten však nebol jej príbuzným.

SVET MÓDY OSLAVUJE: Návrhár Calvin Klein má 75 rokov

Držiteľ najrôznejších ocenení za módne návrhárstvo predal v roku 2005 svoje impérium za 430 miliónov dolárov americkému košeľovému gigantu Phillips-Van Heusen, značka ale zostala.

UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Z Popradu-Tatier na Štrbské Pleso

TABLET.TV vám vďaka spolupráci s Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

Zlyhanie rokovaní o brexite skomplikuje cestovanie so zvieratami

Súčasná schéma pasov pre spoločenské zvieratá síce zahŕňa aj krajiny, ktoré nie sú členmi Európskej únie (EÚ), ale Británia sa medzi ne bude môcť zaradiť až po uzavretí príslušnej dohody.

VESMÍRNA POŠTA: Tri posolstvá od pozemšťanov, nájde ich niekto?

Ľudská zvedavosť nepozná hranice - ani tie kozmické. Technologický pokrok nám umožnil, aby sme sa od prijímateľov nových informácií posunuli k ich tvorcom a zamávali vesmíru so zvolaním: Tu sme!

TOTO je najdrahšia nákupná ulica na svete

Vyplýva to z každoročnej správy Najdrahšie nákupné ulica sveta, ktorá hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na svete.

TÁTO HVIEZDA ŠLA POD ČEPIEC: Obrad stál milióny, užili si ho celebrity

Prominentný pár si svoje áno povedal v Centre súčasného umenia. Kvôli ich súkromiu zostala uzavretá celá ulica. Všetkých 250 hostí muselo pred obradom odovzdať fotoaparáty, kamery a mobilné telefóny.

Sylvester Stallone poprel obvinenia zo zneužitia 16-ročného dievčaťa

K zneužitiu dievčaťa americkým hercom malo dôjsť v roku 1986 v Las Vegas, keď tam Stallone natáčal snímku Do útoku (Over the Top).

Vznik Medzinárodného dňa študentstva podnietili udalosti z roku 1939

Okupácia českých území nemeckými vojskami vyvolala v uliciach Prahy 28. októbra 1939 demonštráciu v spojitosti s oslavami vzniku Československa. Pri zrážke medzi demonštrantmi a ozbrojenými zložkami, ktorých príslušníci použili strelné zbrane.

V Berlíne udeľujú ceny Bambi. Ocenia Gaucka aj Schifferovú

Trofej, pozlátenú srnku s hmotnosťou 2,5 kilogramu, si laureáti prevezmú v tomto roku celkove už po 69. raz.

V sýrskom Aleppe otvorili časť slávneho bazáru

Krytá tržnica nachádzajúca sa v Starom meste Aleppa bola so svojimi 4000 stánkami a 40 krytými uličkami najväčšou na svete.