Termín na rozpustenie zhromaždenia islamistov v Pakistane predĺžili

Približne 2000 členov strany pakistanskej islamistickej strany Tehríke Labbaik Já Rasúl Alláh blokuje vstup do hlavného mesta Islamabad už desať dní.

Utečenci pomáhajú oživiť sýrsky export do Nemecka

Zoznam obľúbených produktov Sýrčanov, ktorí prišli v uplynulých troch rokoch do Nemecka, je pestrý, od orechov cez baklavu a sezamovú pastu, až po oblečenie či vosk na odstraňovanie chĺpkov.

UNIKÁTNY VLAKOVÝ VIDEOPROJEKT: Z Popradu-Tatier na Štrbské Pleso

TABLET.TV vám vďaka spolupráci s Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) opäť prináša ďalšiu časť unikátneho videoprojektu, aký na takejto úrovni na Slovensku ešte nikto nerealizoval.

Noc divadiel v Trenčíne bude na program bohatá

Nebudú chýbať ani sprievodné aktivity ako workshop s klaunom Adynom, tvorivé dielne s výrobou originálnych pečiatok a veselé fotenie za šašovskou fotostenou.

Nová scéna je na Noc divadiel pripravená

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci.

Bývalý primátor venezuelskej metropoly ušiel do Španielska

Antonio Ledezma bol jedným z vodcov protivládnych protestov, ktoré sa vo Venezuele odohrali v roku 2014 a ktoré viedli k uväzneniu ďalších známych opozičných politikov.

Tradičné benefity idú do úzadia, zamestnanci oceňujú finančnú odmenu

Rebríček zamestnávateľských výhod pre zamestnancov vedie príspevok na bývanie, ktorý je predovšetkým formou príspevku pre robotnícke profesie.

Slovenskí vojenskí policajti zasahovali vo vodách Stredozemného mora

Zjavne poškodenú jachtu, ktorá neodpovedala na rádiové volanie, objavili slovenskí vojenskí policajti počas rutinného monitorovania priestoru.

Pri zrážke taxíka s vlakom sa zranili dve osoby

Vodič a spolujazdkyňa v aute utrpeli ľahké zranenia, s ktorými boli službou rýchlej zdravotnej pomoci prevezení do bratislavskej nemocnice.

Policajti krajín V4 cvičili riešenie krízovej situácie na hraniciach

Cieľom spoločného cvičenia českých, maďarských, poľských a slovenských policajtov bolo pripraviť sa na globálne bezpečnostné výzvy, akými sú terorizmus, organizovaný zločin, pašovanie tovaru či ľudí.

Zlyhanie rokovaní o brexite skomplikuje cestovanie so zvieratami

Súčasná schéma pasov pre spoločenské zvieratá síce zahŕňa aj krajiny, ktoré nie sú členmi Európskej únie (EÚ), ale Británia sa medzi ne bude môcť zaradiť až po uzavretí príslušnej dohody.

Maduro ponúkol Trumpovi pomoc v boji proti drogám

Spojené štáty uvalili na Venezuelu niekoľko sérií sankcií, ktoré postihli už desiatky tamojších činiteľov a spoločností. Reagovali tak na represívne zásahy vlády voči opozícii.

Coleman skončil na poste trénera Walesu, mal by viesť Sunderland

Štyridsaťsedemročný tréner priviedol Wales až do semifinále EURO 2016, čo bol prvý veľký turnaj, na ktorý sa krajina kvalifikovala od MS 1958.

Nenechajte si ujsť výstavu v Dúbravke

Podľa kurátora expozície Ivana Matulíka umelec Nižňanský leje do kovu tep srdca a Brezo v expresívnej maľbe projektuje svoje túžby, sny a predstavy.

Konferencia OSN v Bonne priniesla dohodu aj vo finančných otázkach

Úlohou delegátov na konferencii v Bonne bolo vytvoriť jednotný regulačný systém, ktorý umožní porovnávať a monitorovať klimatické ciele jednotlivých štátov.

Premiér Libanonu pricestoval do Francúzska na stretnutie s Macronom

Libanonská televízia odvysielala zábery konvoja vozidiel opúšťajúcich parížske letisko Le Bourget, kde pristálo lietadlo s Harírím, a neskôr ako vstupuje do svojej rezidencie v Paríži.