Najnovšie

Lantoši po prehre s Nemeckom verí, že facka tímu pomôže

Domáci výber si triumf 7:3 zaslúžil, zverenci Harolda Kreisa boli lepší v pohybe i v osobných súbojoch.

Rast inflácie v Japonsku sa v marci mierne spomalil

Medziročná miera inflácie vo štvrtej najväčšej svetovej ekonomike v marci 2024 klesla na 2,7 % z 2,8 % vo februári.

Prieskum: Cestujúci označili najlepšie letiská na svete. Toto sú oni

Ocenenia pre najlepšie letiská podľa celosvetového prieskumu spokojnosti cestujúcich udeľuje od roku 1999 poradenská spoločnosť Skytrax z Londýna.

S&P znížila Izraelu úverový rating na A+

Podľa S&P Global Izrael čelí riziku "priamejšej a dlhšej vojenskej konfrontácie s Iránom", pričom rastúce výdavky na obranu prehĺbia jeho deficit.

Veľvyslanectvo USA v Izraeli vyzvalo zamestnancom, aby obmedzili pohyb

Americké médiá s odvolaním na nemenovaných predstaviteľov napísali, že Izrael v noci na piatok zaútočil na Irán v rámci odvety za jeho víkendový útok.

Priechod pre chodcov v L. Hrádku po poslednej tragickej zrážke zrušili

Priechod od veľkého podchodu mali rušiť už v roku 2016 na základe požiadavky dopravného inšpektorátu.

Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny

Tréning museli zhruba na 15 minút prerušiť po tom, ako na okruhu v Šanghaji v zákrute číslo sedem vzbĺkla tráva.

Sýrske centrum: Izraelské útoky zasiahli pozície sýrskej armády

Podľa zdrojov z prostredia spravodajských služieb má Irán v niektorých oblastiach Sýrii silnú vojenskú prítomnosť.

Na juhozápade Ruska sa zrútil strategický bombardér

K nehode prišlo ráno v Stavropoľskom kraji, pričom lietadlo sa podľa ruského ministerstva obrany zrútilo po dokončení bojovej misie počas návratu na domovské letisko.

Za 10 rokov vzrástol majetok vo fondoch viac ako dvojnásobne

Najznámejším typom investičných fondov sú podielové fondy.

Ceny ropy v piatok ráno prudko vzrástli

Eskalácia konfliktu na Blízkom východe ženie ceny ropy nahor.

Regulované parkovanie v Žiline rozšíria aj na sídliská

Regulované parkovanie počíta s vytvorením rezidentských zón, ktoré zvýhodňujú obyvateľov mesta s trvalým pobytom.

Mešár a Dvorský vypadli z play off OHL, sú voľní pre reprezentáciu

Oba tímy slovenských útočníkov prehrali aj štvrtý zápas v druhom kole vyraďovačky a ich tímy tak vypadli z hry o majstrovský titul.

Marcel je rozvážny

Marcelovia sa rozhodujú zdanlivo narýchlo, no v skutočnosti ich rozhodnutia dlho dozrievajú.

UNIZA má nové zážitkové centrum na popularizáciu vedy a techniky

Zážitkové centrum bude pre základné a stredné školy otvorené od mája 2024.

CIA: Ukrajina bez ďalšej pomoci môže prehrať vojnu s Ruskom tento rok

Varovanie prichádza krátko pred tým, ako bude Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu v sobotu hlasovať o balíku pomoci pre Ukrajinu v hodnote 61 miliárd dolárov.

Americká veľvyslankyňa navštívila vo väzbe novinára Gershkovicha

Gershkovicha zadržali vlani v marci počas pracovnej cesty v meste Jekaterinburg.

Deti z náhradnej starostlivosti predstavia svoj talent v Ružomberku

Za ostatných sedem ročníkov sa na podujatí predstavilo zhruba 350 detí z celého Žilinského kraja.

Kreatívne centrum je najväčším projektom Nitry z európskych zdrojov

Vďaka financiám z EÚ sa už podarilo vrátiť budove kina Palace jej pôvodný vzhľad tak, ako bola navrhnutá Fridrichom Weinwurmom a postavená v rokoch 1925 až 1926.

Médiá: USA dostali vopred oznámenie o izraelskom útoku na Irán

O útoku mal Tel Aviv informovať Washington vo štvrtok s tým, že ho vykoná v najbližších dňoch.

Iránske médiá: Jadrové zariadenia v Isfaháne sú po výbuchoch v bezpečí

Irán uviedol, že zostrelil niekoľko dronov a že "zatiaľ nedošlo k žiadnemu raketovému útoku" na krajinu.

Austrália vyzýva občanov, aby opustili Izrael a palestínske územia

Austrálske vláda predtým svojich občanov upozornila, aby sa podľa možnosti vyhýbali cestám do Izraela či na palestínske územia.

USA vetovali palestínsku žiadosť o plné členstvo v OSN

Tento krok USA ako kľúčového spojenca Izraela sa všeobecne očakával.

Leverkusen postúpil do semifinále, Liverpool vypadol s Atalantou

West Ham poslal do vedenia Michail Antonio, keď predĺžil v 13. minúte do siete center od Jarroda Bowena.

Fiorentina vyradila Plzeň, Aston Villa postúpila cez Lille

Správu aktualizujeme.Prvý polčas vo Florencii bol jednoznačne v réžii domáceho celku, ktorý však nedokázal premeniť svoje šance. ,aktualizované

Coyotes sa oficiálne presťahovali z Arizony do Salt Lake City

Meruelo bol od kúpy tímu v roku 2019 neoblomný v tom, že ho nechce predať napriek tomu, že dostal množstvo ponúk.

Škótsko sa vzdalo cieľa znížiť emisie skleníkových plynov o 75 percent

Škótsko pôvodne chcelo do roku 2030 znížiť svoje emisie oxidu uhličitého (CO2) o 75 percent v porovnaní s referenčným rokom 1990.

Fínska vláda navrhuje sprísnenie imigračného zákona

Konzervatívna vláda premiéra Petteriho Orpa sa dostala k moci minulý rok a jedným z jej hlavných plánov je sprísnenie azylovej politiky v krajine.

Slovenskí hokejisti prehrali s Nemeckom 3:7

Zverenci Craiga Ramsayho inkasovali gól už v 2. minúte, no potom otočili skóre zásluhou Róberta Lantošiho a Olivera Okuliara. ,aktualizované

Ukrajina sa rozhodla udeliť najvyššie štátne vyznamenanie A. Delonovi

Delon (88) je v zlom zdravotnom stave od roku 2019, keď utrpel mozgovú príhodu.

V Indii sa začínajú všeobecné voľby, favoritom je Módího strana BJP

Pod vedením Módího sa India stala piatou najväčšou hospodárskou mocnosťou na svete a zohráva aj čoraz dôležitejšiu politickú úlohu ako protiváha Číny.

Argentína podala žiadosť o vstup do NATO ako globálny partner

Jedinou latinskoamerickou krajinou, ktorá má v súčasnosti štatút globálneho partnera NATO, je Kolumbia.

Pri útokoch Islamského štátu malo zahynúť 20 sýrskych vojakov

Pri útoku IS na vojenský autobus na východe provincie Homs zahynulo celkovo "16 príslušníkov režimových síl a provládnych ozbrojencov".

Trump tvrdí, že Európa by mala poskytnúť Ukrajine viac pomoci

Patová situácia medzi demokratmi a republikánmi spôsobila, že Ukrajina má nedostatok munície a obranných systémov, a spôsobila, že prehráva vo vojne s ruským agresorom.

Izrael podnikol útok na Irán, informujú americké médiá

Irán po správach o výbuchoch prerušil komerčné lety v niekoľkých častiach krajiny.

Pred 25 rokmi sa stal Ríšsky snem sídlom Spolkového snemu

Veľké sťahovanie parlamentu a vlády z Bonnu do Berlína sa uskutočnilo počas letnej parlamentnej prestávky v roku 1999.

Správy TASR - 5.45: Stručný prehľad najdôležitejších udalostí

Teraz.sk ponúka prehľad najdôležitejších udalostí podľa TASR.

Jela žije intenzívne

V rozhodovaní je rozumná, aj keď ojedinele podľahne zmyslu pre utópiu.

Keňa: Pri páde vrtuľníka zahynul veliteľ armády a deväť ďalších dôstoj

S hlbokým zármutkom oznamujem, že o život prišiel generál Francis Omondi Ogolla, veliteľ Kenských obranných síl, povedal prezident William Rutto novinárom.