Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Kapitán Bruins vyrovnal na 1:1, o triumfe hostí rozhodol svojím druhým presným zásahom v zápase Patrice Bergeron.

New York 8. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel v noci na štvrtok v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Bostonu v Pittsburghu 3:2 po predĺžení. Kapitán Bruins vyrovnal na 1:1, o triumfe hostí rozhodol svojím druhým presným zásahom v zápase Patrice Bergeron. Detroit vyhral v Calgary 3:2, Toronto pod vedením dočasného trénera Petra Horacheka podľahlo Washingtonu 2:6.

Kapitán Chára bol s vyše 24 minútami tradične najvyťaženejším korčuliarom Bostonu a na konci prvej tretiny vyrovnal skóre stretnutia, keď sa oprel do odrazeného puku a delovkou s pomocou hornej žŕdky prekonal Marca-Andre Fleuryho v bránke "tučniakov". Bol to jeho tretí gól v sezóne, prvý od 18. októbra.

Detroit vyhral v Calgary 3:2, v zostave hostí chýbal pre zranenie v dolnej časti chrbta Tomáš Jurčo. "Trápi ma to už dlhší čas a je to bolestivé," vysvetlil dôvod absencie pre zámorské médiá slovenský krídelník, ktorý už predtým nedohral duel v Edmontone. Jeho krajan a spoluhráč Tomáš Tatar strávil v Calgary na ľade vyše 14 minút a pripísal si mínusový bod a dve strely.

Toronto pod vedením dočasného trénera Petra Horacheka podľahlo Washingtonu hladko 2:6. Dvoma gólmi a asistenciu sa v drese Capitals blysol útočník Eric Fehr. Slovák Richard Pánik odohral za Toronto 12:42 min s jednou strelou a mínusovým bodom.

NHL - sumáre:

PITTSBURGH - BOSTON 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 4. Bennett (Malkin, Despres), 41. Malkin (Ehrhoff) – 18. CHÁRA (Smith, Krejčí), 36. Bergeron (Paille, Lucic), 63. Bergeron (Lucic, Krug). Brankári: Fleury - Rask, strely na bránku: 39:24, 18.650 divákov.

TORONTO - WASHINGTON 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)

Góly: 25. Winnik (Franson, Kadri), 37. Smith (Komarov, Polák) – 6. Johansson (Kuznecov, Brouwer), 27. Fehr (Beagle, Niskanen), 29. Laich (Fehr), 37. Johansson (Carlson, Brouwer), 52. Fehr (Carlson, Green), 60. Ovečkin. Brankári: Bernier - Holtby, strely na bránku: 33:26, 19.047 divákov.

CALGARY - DETROIT 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 3. Raymond (Jones, Backlund), 46. Backlund (Byron, Brodie) – 8. Sheahan (Helm), 38. Zetterberg (Abdelkader, Nyquist), 43. Abdelkader (Nyquist, Zetterberg). Brankári: Ramo (31. Hiller) - Mrázek, strely na bránku: 30:22, 19.154 divákov.

ANAHEIM - NY RANGERS 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 51. Beauchemin (Getzlaf, Perry) – 30. Brassard (Miller, Staal), 43. Nash (Klein), 55. Zuccarello, 58. D. Moore (Stempniak, Miller). Brankári: Bryzgalov - Lundqvist, strely na bránku: 25:30, 17.174 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 24:30 1 0 1 -1 3 0

Tomáš Tatar (Detroit) 14:14 0 0 0 -1 2 0

Richard Pánik (Toronto) 12:42 0 0 0 -1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/